wedze

Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60

Kod produktu: 8588277

0,0 (34)

419,99 zł 499,99 zł - 80,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 499,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Buty narciarskie 100 są idealne dla początkujących lub rekreacyjnie jeżdżących narciarzy. Bardzo łatwo je założyć, zdjąć i wyregulować. Chodzenie w nich również jest łatwe.

  Buty zarezerwowane dla początkujących i rekreacyjnie jeżdżących narciarzy poszukujących łatwości użytkowania, komfortu i tolerancji, które pozwolą im odkryć dyscyplinę, nie stwarzając zbędnych barier.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Sztywność

   Bardzo miękkie: flex 60. Idealne pod względem oparcia piszczeli i bardzo tolerancyjne dla błędów.

  • Trzymanie stopy

   104 mm: szerokie. Niski poziom trzymania: idealny na początek i do jazdy z małą prędkością.

  • Regulowany

   1 klamra (typu snowboardowego) do regulacji. Bardzo prosta i szybka w użytkowaniu.

  • Łatwe użytkowanie

   Najłatwiejsze i najszybsze zakładanie, zdejmowanie, regulacja i chodzenie.

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

   But wewnętrzny nie jest termoformowalny.

  Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60
  Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60
  Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60
  Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60
  Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60
  Buty narciarskie męskie Wedze 100 flex 60

  Doświadczenie

  Buty 100 przeznaczone są dla początkujących i rekreacyjnie jeżdżących narciarzy poszukujących prostych rozwiązań. Ich konstrukcja umożliwia wsuwanie stopy od tyłu, zapewniając niezrównaną łatwość zakładania i zdejmowania. Regulacja jest bajecznie łatwa: ograniczona do jednej klamry.
  Buty są bardzo miękkie, pozwalając uzyskać maksymalną tolerancję podczas nauki jazdy na nartach. Odblokowanie tylnej części i wynikający z niego duży zakres ruchu w kostce ułatwia chodzenie. Obszerny fason zapewnia odpowiedni komfort.

  Regulacja klamer

  Jedna klamra pozwala zapiąć buty w kilka sekund: znacznie szybciej niż w przypadku klasycznych modeli posiadających 3 lub 4 klamry i pasek.
  Aby zapiąć buta, wystarczy pociągnąć za klamrę mocującą aż do momentu uzyskania pożądanego docisku.
  Chcąc ułatwić sobie chodzenie, poluzuj klamrę o kilka ząbków, aby zwiększyć zakres ruchu w kostce.
  Aby zdjąć buta, należy po prostu rozpiąć całkowicie klamrę: powstanie w ten sposób duży otwór pozwalający bardzo łatwo wyjąć stopę bez schylania się.

  Zakładanie / zdejmowanie

  Konstrukcja z wejściem od tyłu pozwala szeroko rozchylić skorupę, aby wsunąć lub wyjąć stopę. Nie trzeba się schylać, forsować ani mocno pociągać za język. Zakładanie pozostaje równie łatwe na dużym mrozie, podczas gdy klasyczne buty narciarskie trudniej założyć przy ujemnych temperaturach.

  Czym jest flex?

  Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

  Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

  Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta. Uwzględnij również fakt, że pianka buta wewnętrznego osiądzie po kilku dniach jazdy na nartach.

  Co zrobić w przypadku bólu stóp?

  1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

  Jak przechowywać buty narciarskie?

  1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
  3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

  Jak przymierzyć buty narciarskie?

  Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

  Jak uniknąć marznięcia stóp?

  Suszenie butów wewnętrznych (często zaniedbywane) jest najlepszym sposobem na to, by uniknąć marznięcia stóp. Nawet przy -10°C stopa się poci. Pozostawiony w plastikowej skorupie but wewnętrzny nie wyschnie samoistnie - nawet przez kilka dni. Należy wyjąć go po każdym dniu jazdy na nartach. Można również używać suszarki do butów. To bardzo praktyczne urządzenie: nie trzeba wyjmować butów wewnętrznych, wystarczy włączyć suszarkę!

  Skład

  Wierzch 100% Polipropylen Wnętrze 100% Poliester Podeszwa zewnętrzna 100% Termoplastyczny poliuretan

  Porady dotyczące przechowywania

  Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

  Ograniczenia

  Nie suszyć na kaloryferze.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Porady dotyczące konserwacji

  Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..