wedze

Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100

Kod produktu: 8641840

0,0 (64)

999,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Buty opracowane przez nasz zespół z myślą o średnio zaawansowanych narciarzach, którym zależy na komforcie, dobrym trzymaniu i doskonaleniu umiejętności.

  Dzięki regulacji flexu (twardości) buty 580 zapewnią Ci komfort zarówno podczas spokojnej, jak i dynamicznej jazdy. Ich objętość niesie z sobą wygodę i precyzję.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Sztywność

   Średnie: flex 90 lub 100. Możliwość regulacji (tolerancja lub precyzja).

  • Trzymanie stopy

   102 mm: średnio szeroka stopa. Znakomite przyleganie do piszczeli.

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

   Wyprofilowany but wewnętrzny i wkładka. But wewnętrzny termoformowalny przy kostkach.

  • Regulowany

   4 klamry mikrometryczne z aluminium, 2 regulowane zębatki i regulacja twardości.

  • Łatwe użytkowanie

   Łatwość zakładania dzięki konstrukcji pozwalającej szeroko rozchylić buta.

  • Właściwości ocieplające

   Podeszwa, wkładka i gruby but wewnętrzny.

  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
  Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100

  Doświadczenie

  Buty 580 to idealny model dla wszystkich średnio zaawansowanych narciarzy. Dzięki regulacji flexu masz do dyspozycji buty albo tolerancyjne (odpowiednie przy powrocie do sportu lub do jazdy z dziećmi), albo typowo sportowe (bardziej reaktywne i precyzyjne). Średnia szerokość pasuje do wielu form stopy, stanowiąc jednocześnie bardzo dobry kompromis między komfortem i trzymaniem. Wysoka skorupa doskonale otacza łydkę i umożliwia bardzo dobre rozłożenie nacisku. Wybór należy do Ciebie!

  Regulacja flexu

  Regulacja flexu w butach 580 jest bardzo prosta:
  używając klucza, przejdź z pozycji "Softer" (bardziej miękkiej, a zatem bardziej tolerancyjnej) do pozycji "Stiffer" (sztywniejszej, czyli bardziej precyzyjnej/reaktywnej).
  Np.: zacznij pobyt na nartach w pozycji "Softer", aby na początku nie przeszarżować z wysiłkiem fizycznym, a następnie przejdź do pozycji "Stiffer", aby zakończyć pobyt w sportowym stylu.
  Buty 580 pomogą Ci robić postępy i osiągnąć wyższy stopień narciarskiego wtajemniczenia.

  Regulacja klamer

  Buty narciarskie 580 wyposażone są w 4 klamry mikrometryczne z aluminium umożliwiające mocne i precyzyjne dopasowanie. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę, aby spersonalizować mocowanie. Dwie górne klamry mają 3 pozycje, umożliwiając dopasowanie do każdej łydki (beznarzędziowa regulacja jednej z nich). Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

  Czym jest flex?

  Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

  Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

  Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

  Co zrobić w przypadku bólu stóp?

  1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

  Mój but wewnętrzny jest termoformowalny. Do czego służy termoformowanie?

  Buty wewnętrzne modelu 580 są termoformowalne na wysokości kostek. Termoformowanie nie jest obowiązkowe, ale pozwala zredukować strefy dyskomfortu.
  Piankę w tym miejscu można wygrzać, aby przybrała formę Twoich stóp i skorupy buta. Pozwala to zwiększyć kompatybilność na linii stopa - but wewnętrzny - skorupa, ograniczając w ten sposób źródła dyskomfortu.

  Jak przechowywać buty narciarskie?

  1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
  3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

  Skład

  Wierzch 100% Polipropylen Wnętrze 100% Poliester Podeszwa zewnętrzna 100% Termoplastyczny poliuretan Podpinka 100% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

  Ograniczenia

  Nie suszyć na kaloryferze.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Porady dotyczące konserwacji

  Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..