Buty turystyczne męskie Quechua NH150 Mid wodoodporne
Kolor:
Szary węgielDarmowy odbiór w sklepie
Darmowy zwrot
Pomoc specjalisty
Darmowy odbiór w sklepie
Darmowy zwrot
Pomoc specjalisty
Stworzone przez nasz zespół doświadczonych turystów. Wodoodporne buty na okazjonalne wycieczki terenowe w deszczowe dni.
Buty z serii "Niska cena, wysoka jakość" w wersji z niską cholewką! Buty na dwugodzinne wędrówki w drobnym deszczu. Wytrzymała kauczukowa podeszwa o dobrej przyczepności.
Kod produktu: 8664475
Podeszwa z miękkiego kauczuku komórkowego zapewniającego prawidłowy ruch stopy.
Wodoodporna, oddychająca membrana | Testowana podczas 2-godz. wędrówki w deszczu
Skład i design podeszwy sprzyja przyczepności na naturalnych ścieżkach.
Oddychająca wkładka 5 mm | Kołnierz cholewki z wygodnej pianki
Z przodu otok chroniący palce.
Wstawka ze skóry z przodu buta.
Odpowiednia faktura podeszwy i 4-milimetrowy bieżnik nie kumulują błota.
435 g but w rozmiarze 43.
Faktura podeszwy to efekt długich badań prowadzonych w naszych laboratoriach. Z uwagi na odpowiednią przyczepność i przyleganie do podłoża jako tworzywo wybraliśmy specjalny kauczuk. Systematycznie staramy się znaleźć optymalne tworzywo na podeszwy do wędrowania po ścieżkach o niespoistej nawierzchni (typu ścieżek leśnych) lub nawierzchni kamienistej (wybrzeże). Użytkowanie butów na drogach asfaltowych może przyśpieszyć zużycie podeszwy. Buty nie są również przeznaczone na wędrówki po górach.
Przeprowadza się testy laboratoryjne, by sprawdzić następujące elementy: wyrywanie oczek i pasków, klejenie, toksyczność, odporność na UV, ścieranie podeszwy i materiałów cholewki, przyspieszone starzenie.Testy te pozwalają nam poprawić jakość produktów oraz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się butów.
Były testowane przez 2000 zgięć podeszwy w laboratorium. Buty zachowują więc właściwości wodoodporne przez 2 godziny. Podczas testu, sprawdzamy 3 poziomy wodoodporności: - 2000 zgięć, około 2 godzin wędrowania
- 4000 zgięć, około 4 godzin wędrowania
- 8000 zgięć, około 8 godzin wędrowania.
Zalecamy stosowanie kilka razy w roku sprayu impregnującego, który odnowi właściwości hydrofobowe.
Testowane w laboratorium i w terenie buty z membraną zapewniają optymalną wodoodporność i oddychalność. Najpierw zanurza się je w wodzie pod ciśnieniem, sprawdzając, czy na ich powierzchni nie pojawiają się pęcherzyki powietrza. Następnie zanurzone do połowy buty umieszcza się na mechanicznym ramieniu imitującym chodzenie, by sprawdzić, czy buty w środku pozostają suche.
Przymierz oba buty na stojąco, w skarpetach przeznaczonych na wędrówki. Jeśli trzeba, przymierz kilka modeli i rozmiarów. Sprawdź, czy buty są wygodne - szczególnie ważne są dwa punkty:
- ułożenie pięty
- przód stopy przy schodzeniu.
Buty przy mierzeniu nie powinny w żadnym miejscu uwierać. Przejdź się w butach po sklepie. Sprawdź, czy są wygodne i czy trzymają stopę. Nowe buty należy nosić podczas pierwszych wędrówek najpierw krótko, a potem coraz dłużej, aby dopasowały się do stopy.
Buty te zapewniają niewielką oddychalność, ale wystarczającą, aby odprowadzić pot. Zalecamy skarpety Hike 100 mid: zawierają bawełnę, która wchłania wilgoć oraz posiadają spód frotte, który odprowadza wilgoć od stopy. Wystarczająco długie, aby chronić kostkę.
Doskonałe połączenie, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy.
Wierzch buta 50% Poliamid, 30% Poliuretan, 15% Poliester, 5% Elastan Podeszwa zewnętrzna 100% Kauczuk butadienowy (BR) Wnętrze buta 70% Poliester, 30% Poliuretan
Radzimy przechowywać obuwie w suchym, ciemnym i w miarę możliwości przewiewnym miejscu, z dala od źródła ciepła.
Niezalecane na duże nachylenia oraz chodzenie po asfalcie.
Nasze centrum koncepcyjne Quechua znajduje się w Passy, u stóp Mont-Blanc, w Górnej Sabaudii.
Dzięki takiej lokalizacji, jest to doskonałe miejsce spotkań naszych zespołów (designerów, szefów produktów, inżynierów...) z turystami oraz projektowania produktów do turystyki górskiej i ich testowania.
Aby sprostać Waszym wymaganiom, produkty Quechua testowane są w plenerze, w warunkach, z jakimi można się spotkać w trakcie wędrówki.
Nasze zespoły oraz panel testerów (złożony z partnerów, ambasadorów marek i klientów) testują produkty przez cały okres pracy nad produktem aż do momentu jego komercjalizacji.
Prać ręcznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej.