simond

Buty wspinaczkowe Vertika

Kod produktu: 8359207

0,0 (366)

219,99 zł 249,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 249,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Opracowane przez nasz zespół projektantów i doświadczonych wspinaczy. Sprawdzą się przede wszystkim w skałach, gdzie są małe stopnie.

  Zależy Ci na technice i wszechstronności? Dzięki bardzo precyzyjnemu czubkowi oraz konstrukcji pięty buty umożliwiają niesamowite sposoby haczenia. Przyczepna guma Vibram XS Grip.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Komfort użytkowania

   Model mocno dopasowany. 2 rzepy pozwalają dobrze dopasować but do stopy.

  • Sztywność

   Podeszwa o średniej sztywności = większa pewność na małych stopniach.

  • Precyzja

   Lekko asymetryczny kształt i wąski, precyzyjny czubek.

  • Przyczepność

   Podeszwa XS grip. Przyczepna guma na wierzchu oraz przy pięcie do haczenia.

  • Łatwość zakładania / zdejmowania

   Zapięcie na 2 rzepy ułatwia zakładanie i zdejmowanie obuwia.

  Podklejanie butów:

  Podeszwy w Twoich butach zużyły się? Nie wyrzucaj butów! To strata pod względem ekologicznym i ekonomicznym.
  Skorzystaj z usług jednej z firm zajmujących się wymianą podeszew butów wspinaczkowych.Po wymianie podeszwy możesz nadal wspinać się w butach już dopasowanych do Twojej stopy.
  Uwaga! W momencie, gdy spod gumy zaczyna prześwitywać syntetyczna skóra, należy wymienić podeszwę. Po przebiciu syntetycznej skóry będzie to trudne.

  Kształt buta

  Mocno wygięte i silnie asymetryczne. Naciąg pięty umiarkowany. Ten kształt zapewnia znacznie większą precyzję i moc podczas ruchów oraz optymalizuje nacisk na małe stopnie. Uwaga! Mocno wygięty kształt, odpowiedni do technicznej wspinaczki, może być mniej wygodny (szczególnie w wypadku stóp o typie greckim). Zdecydowaliśmy więc, że naciąg pięty będzie umiarkowany. To rozwiązanie pozwala połączyć wysokie osiągi i wygodę.

  PODESZWA

  Podeszwa i rant wykonane są z gumy XS GRIP Vibram®. To elastyczna, bardzo przyczepna guma, która pozwala dobrze wyczuć ścianę i nie ślizga się na gładkich i obłych powierzchniach.

  CHOLEWKA

  Syntetyczna, oddychająca skóra Lorica® (elastyczność i precyzja) z przodu buta, skóra na cholewce. Zapięcie na 2 rzepy.

  RADY DOTYCZĄCE ROZMIARU

  Jeśli jesteś na etapie doskonalenia umiejętności, wybierz buty, które obejmują stopę nieco mocniej, niż te noszone na co dzień (np. o 1 lub 1,5 rozmiaru mniejsze). Buty nie mogą jednak powodować bólu. To ważne, by stopa mogła rozwijać mobilność, siłę i propriocepcję. Jeśli jesteś zaawansowanym wspinaczem, wypróbuj różne rozmiary (o 2 lub 3 mniejsze od noszonych na co dzień). Znajdź najlepsze rozwiązanie łączące wygodę i mocne dopasowanie do stopy, aby móc lepiej wykorzystywać stopnie.

  KONSERWACJA

  Nasza 1. rada: nie pierz butów w pralce. Ruch bębna oraz temperatura mogłyby je uszkodzić. Radzimy czyścić obuwie ręcznie przy pomocy gąbki zwilżonej czystą wodą lub wodą z mydłem (marsylskim). Buty suszymy zawsze na wolnym powietrzu w stabilnej temperaturze. Należy unikać przesuszenia, np. na grzejniku lub w pełnym słońcu. Regularne czyszczenie pozwala dłużej użytkować buty.

  WYMIANA PODESZWY - RADY

  Czy wiesz, że...? Im bardziej guma jest przyczepna, tym szybciej się zużywa - szczególnie na sztucznych ścianach.
  Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Vibram - uznanym specjalistą w tej dziedzinie obecnym na rynku od 1937 roku. Starannie wybraliśmy gumę o najlepszym stosunku trwałości do przyczepności.
  Testy wykazały, że guma na podeszwie zużywa się średnio w ciągu 6 miesięcy (z przodu buta i/lub z wierzchu). W zależności od sposobu stawiania stopy może to nastąpić szybciej.

  Skład

  Podeszwa zewnętrzna 100% Kauczuk syntetyczny Wierzch 70% Skóra bydlęca, 30% Poliuretan Wnętrze 70% Skóra bydlęca, 30% Poliuretan

  Porady dotyczące przechowywania

  Nie należy trzymać butów w miejscach bardzo nagrzanych (samochód latem, źródło ciepła w pobliżu) ani wilgotnych. Zalecane przechowywanie w miejscach suchych o umiarkowanej temperaturze.

  Testy

  Produkt stworzony przez nasze zespoły pracujące w Chamonix u stóp Mont Blanc. Nasi partnerzy techniczni testują je w terenie sprawdzając, czy rzeczywiście posiadają opisywane przez nas właściwości.

  Zatwierdzony przez

  Zatwierdzone przez zespół profesjonalnych wspinaczy na drogach o trudności od 5C do 7A.