solognac

Kamizelka myśliwska Solognac 520 fluo V2

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Lekka i przewiewna kamizelka przeznaczona na polowania na drobną zwierzynę w bezdeszczowe dni.

Aby być lepiej widoczny i zapewnić sobie bezpieczeństwo, kamizelka posiada wstawki fluo zgodne z normą ŚOI. Kieszenie pozwalają na zabranie licznych akcesoriów.

Kod produktu: 8602986

 • Widoczność

  Dobrze widoczna kamizelka zatwierdzona jako Środek Ochrony Indywidualnej.

 • Lekkość

  0,615 kg w rozmiarze L.

 • Odprowadzanie wilgoci

  Małe otwory wycięte laserowo z przodu i z tyłu kamizelki.

 • Trwałość

  Tkanina wzmocniona na ramionach: odporność na przetarcia.

 • Wielofunkcyjność

  1 kieszeń myśliwska, 2 uchwyty na butelki, 2 zatrzaski na pilota.

 • Kieszenie

  2 kieszenie zewn. + 2 wewn. zapinane na suwak + kieszeń myśliwska z tyłu.

Kamizelka myśliwska Solognac 520 fluo V2
Kamizelka myśliwska Solognac 520 fluo V2
Kamizelka myśliwska Solognac 520 fluo V2

Ograniczenia dot. użytkowania

Francuskie Rozporządzenie z dnia 5 października 2020 r. dotyczące zbiorowego polowania na grubą zwierzynę stanowi, że myśliwi oraz osoby im towarzyszące mają obowiązek noszenia odzieży wierzchniej całkowicie fluorescencyjnej. Dwubarwna odzież nie jest wystarczająca.
Kamizelka ta jest więc przystosowana na polowania na drobną zwierzynę, ale nie można jej używać podczas polowania z naganką na grubą zwierzynę.

Kamizelka myśliwska zatwierdzona jako środek ochrony indywidualnej: większe bezpieczeństwo na polowaniu

Odzież ŚOI o dobrej widoczności jest zgodna z normą europejską określającą właściwości artykułów przeznaczonych do wizualnego sygnalizowania obecności użytkownika (w tym przypadku myśliwego) w celu wykrycia go i wyraźnego dostrzeżenia w każdej sytuacji. Kamizelka pozwala więc użytkownikowi być lepiej widocznym w wielu biotopach i rodzajach roślinności, szczególnie w zalesionych, gęsto porośniętych obszarach. Uwaga: Jest to środek ochrony indywidualnej przeznaczony do użytku prywatnego.

Odprowadzanie potu

Siateczka oraz wycięcia laserowe z przodu i z tyłu kamizelki (małe otwory wycięte za pomocą maszyny) zapewniają cyrkulację powietrza. Co zmniejsza uczucie ciepła. Zmieniliśmy również materiał główny, stosując materiał bardziej wytrzymały na ścieranie. Testy dowiodły, że potrzeba 40000 okrężnych ruchów maszyny po materiale, aby zaczął się on przecierać.

Krój zapewniający swobodę ruchów

Wstawki w pomarańczowym odblaskowym kolorze na kieszeniach, na wysokości obojczyków i na plecach pozwalają na dobrą widoczność myśliwego podczas polowania. Kamizelka zapewnia swobodę ruchów podczas chodzenia i oddawania strzału. Krój kamizelki jest specyficzny: jest krótsza z przodu, rozłożenie wagi między przodem a tyłem jest lepsze, kamizelka jest więc wygodna.

Funkcjonalna i praktyczna kamizelka z łatwo dostępnymi kieszeniami

Z przodu dwie duże kieszenie z klapką, zapinane na zatrzask. Te kieszenie są 3 w 1: wewnątrz kieszeni znajduje się kieszeń na suwak oraz miejsce na 6 naboi. Kamizelka pomieści więc w sumie 12 naboi. Wszystkie kieszenie pomieszczą akcesoria lub dokumenty. Kamizelka posiada również 2 kieszenie na butelkę z wodą.

Duża kieszeń na pozyskaną zwierzynę

Kieszeń tylna na pozyskaną zwierzynę posiada dwa suwaki boczne, które ułatwiają do niej dostęp. Jest też większa w porównaniu do poprzedniej wersji kamizelki 520.

Zalety

Gdy wyruszamy rano na polowania, czasem jest rosa. Może ona zmoczyć kieszenie kamizelki, gdy myśliwy przedziera się przez roślinność. Dlatego też zastosowaliśmy hydrofobową tkaninę (woda po niej spływa) i zabezpieczyliśmy kieszenie wewnętrzne kamizelki materiałem chroniącym przed wilgocią.

Waga

Rozmiar S: 0,575 kg
Rozmiar M: 0,600 Kg
Rozmiar L: 0,615 kg
Rozmiar XL: 0,630 kg
Rozmiar 2XL: 0,645 kg
Rozmiar 3XL: 0,670 kg

Skład

Materiał główny 100% Politereftalan etylenu (PET) Podszewka główna 100% Politereftalan etylenu (PET) Podszewka 78% Poliamid, 22% Poliuretan Materiał na ramionach 72.4% Poliuretan, 27.6% Politereftalan etylenu (PET) Druga podszewka 100% Poliamid Gumka 57% Politereftalan etylenu (PET), 43% Guma

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu, z dala od światła.

Ograniczenia

Nie używać podczas polowania z naganką na grubą zwierzynę.

Zatwierdzony przez

Norma ŚOI

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie