Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12

Kask jeździecki 900 z torbą

299,99 zł

Kolor:

Czarny / Czerwony karminowy

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Do jazdy konnej. Chroni głowę w razie upadku z konia.

Ciesz się bezpieczną jazdą w kasku model 900! Przewiewny i techniczny kask o pięknym, prostym kształcie. Dodatkową zaletą jest odpinana wyściółka, którą pierze się ręcznie w zimnej wodzie.

Kod produktu: 8569297

Zalety produktu

 • Ochrona przed uderzeniami

  Certyfikacja wg EN1384:2017

 • Komfort użytkowania

  Od środka kask ma wygodną wyściółkę z lycry, oddychającej siatki mesh i pianki.

 • Wentylacja

  39 otworów i kanałów wentylacyjnych.

 • Stabilność

  4-punktowe paski otaczają głowę i mocno trzymają kask.

 • Ochrona zawartości

  Dołączona torba chroni przed zarysowaniami, promieniami UV i kurzem.

Kask jeździecki 900 z torbą
Kask jeździecki 900 z torbą
Kask jeździecki 900 z torbą

Opis produktu

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017

Rozmiary

od 54 do 59

Niewielka waga

520 g (rozmiar 57)

Dopasowanie kasku

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Paski mocujące są odpowiednio dopasowane wtedy, gdy kask nie zsuwa się ani do przodu, ani do tyłu, ani na boki - nawet podczas ruchu jeźdźca. Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może zaciskać się zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. Kask zmniejsza siłę urazu głowy. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Zalecenia

Dla własnego bezpieczeństwa należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi kasku.
Kask ten jest przeznaczony wyłącznie do uprawiania jeździectwa. Nie może być używany do uprawiania innych sportów (sportów motorowych, zimowych, powietrznych).

Konserwacja i przechowywanie

Wnętrze kasku czyścić szmatką. Nie należy używać rozpuszczalników i innych substancji inwazyjnych, gdyż mogłyby wpłynąć na właściwości ochronne kasku. Wewnętrzne panele piankowe można odpiąć i wyprać ręcznie w zimnej wodzie.
Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Czas użytkowania

Radzimy wymienić kask po upływie 5 lat od daty produkcji podanej na etykiecie (o ile kask nie został uderzony i był przechowywany w odpowiednich warunkach). Każdy kask, który został uderzony należy bezwzględnie wymienić. Uszkodzenie może być niewidoczne!

Zwrot sprzętu ochrony osobistej

Kask jest sprzętem ochrony osobistej.
Przed zakupem upewnij się, że model, rozmiar czy kolor są dla Ciebie odpowiednie. Abyśmy mogli zapewnić produktowi drugie życie w wypadku, gdy nie będzie dla Ciebie odpowiedni, należy go zwrócić razem z instrukcją obsługi, oryginalnie zamocowanymi etykietkami, ewentualnymi akcesoriami oraz - jeśli istniało - z oryginalnym opakowaniem.

Skład

Powłoka 100% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS) Podszewka główna 100% Polistyren (PS) Pas 100% Poliamid Klamry 100% Polioksymetylen

Porady dotyczące przechowywania

Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne wkładki ze styropianu.

Ograniczenia

Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Testy

Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatwierdzony przez

Jednostka notyfikowana nr 2008, Dolomicert s.c.ar.l.

Opinie

Wgrywanie