fouganza

Kask jeździecki Fouganza 100 niebiesko czarny

5,0 (3)

164,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Asfaltowy granat / Cynkowy / Elektryczny błękit

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Zaczynasz przygodę z jeździectwem? Model 100 będzie Ci towarzyszyć i chronić w razie upadku.

Zaczynasz przygodę z jeździectwem? Wybierz kask model 100, który jest wygodny i łatwo się reguluje (pokrętło z tyłu). To idealny sprzęt dla początkujących!

Kod produktu: 8602505

 • Ochrona przed uderzeniami

  Certyfikacja kasku zgodna z normą EN1384:2017.

 • Regulowany

  Praktyczne pokrętło pozwala szybko wyregulować rozmiar.

 • Komfort użytkowania

  Wygodne panele piankowe wewnątrz kasku oraz miękka osłonka na zapięciu.

 • Wentylacja

  Nie przegrzewa głowy. Kask odprowadza ciepło dzięki specjalnym otworom w skorupie.

 • Stabilność

  4-punktowy, boczny system stabilnie utrzymuje kask na głowie.

 • Ecodesign

  Zmiany, które zostały wprowadzone podczas wytwarzania produktu, zmniejszyły wpływ na środowisko o 34%.

Norma

Certyfikacja wg EN1384:2017.

Rozmiary

XS (48-52 cm), S (52-55 cm), M (55-58 cm).

Niewielka waga

530 g w rozmiarze M (55-58 cm).

Ochrona

Zaczynasz przygodę z jeździectwem? Wybierz kask 100 stworzony specjalnie z myślą Tobie. Model był wielokrotnie testowany i poddawany ciężkim próbom w naszych laboratoriach. Posiada skorupę zaprojektowaną tak, by pochłaniać część energii przy uderzeniu. Skorupa i/lub część ochronna ulegają wtedy częściowej deformacji. Po upadku należy wymienić kask. Deformacje nie zawsze są widoczne gołym okiem i czasem konstrukcja może zostać naruszona.

Dopasowanie

Sprzęt jeździecki musi być dobrze dopasowany i sprawiać, że czujesz się w nim komfortowo. Kask 100 ma tę zaletę, że jest regulowany i idealnie dopasowuje się do kształtu głowy. Jest dostępny w 3 rozmiarach: od XS do M - od 48 do 58. Przy wyborze przymierz kask i wyreguluj kręcąc pokrętłem umieszczonym z tyłu. Prosty w użyciu, z łatwością znajdziesz sposób na szybką regulację kasku, bez względu na rozmiar głowy.

Wygoda

Aby czerpać radość z jeździectwa, trzeba czuć się komfortowo. W tym celu inżynierowie Fouganzy osłonili zapięcia kasku osłonką wykonaną z miękkiego materiału. Wnętrze kasku wysłane jest odpinaną pianką. Z pewnością docenisz ten sposób ochrony! Miękka osłonka pod brodą chroni przed ewentualnymi uszczypnięciami, które dają się we znaki dzieciom zakładającym swój pierwszy kask.

Stabilizacja

Skuteczną ochronę zapewnia tylko taki kask, który dobrze trzyma się na głowie. Kask 100 jest wyposażony w boczny, 4-punktowy system stabilizujący. Paski łączą się ze skorupą w 4 miejscach. W rezultacie kask mocno i symetrycznie trzyma się na głowie. Jeśli kask ma odpowiednio dopasowany rozmiar, nie zmieni położenia ani w kłusie, ani w galopie! Koniec z toczkami, które opadają na oczy, zasłaniają widok i pozostawiają całą inicjatywę koniowi.

Wentylacja

Konie i kuce bywają nieprzewidywalne, a podczas lekcji dzieją się czasem rzeczy, których się nie spodziewaliśmy. Projektanci modelu 100 pomyśleli, w jaki sposób nie przegrzać w takich okolicznościach głowy: w górnej części kasku znajduje się 50 otworów, które skutecznie odprowadzają ciepło. Zespół Fouganzy nie uchroni Cię przed silnymi wrażeniami, ale przed przegrzaniem - owszem!

Design

To, że dopiero zaczynasz jeździć konno, nie znaczy, że nie możesz mieć ładnego sprzętu! Kask model 100 może być używany do różnych dyscyplin jeździeckich, jest skuteczny i możesz zakupić go w różnych wersjach kolorystycznych.

Łatwa konserwacja

Kask należy czyścić z zewnątrz szmatką.
Stanowczo odradzamy używanie rozpuszczalników i innych agresywnie działających środków, ponieważ mogą one uszkodzić kask i wpłynąć negatywnie na właściwości ochronne. Piankową wyściółkę można odpiąć i wyprać ręcznie w zimnej wodzie.

Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Regulacja pasków

Kask najlepiej chroni głowę wówczas, gdy dokładnie do niej przylega, lecz w żadnym miejscu nie uciska. Paski mocujące są odpowiednio dopasowane wtedy, gdy kask nie zsuwa się ani do przodu, ani do tyłu, ani na boki - nawet podczas ruchu jeźdźca. Pasek podpinkowy powinien przechodzić pod żuchwą, a nie opierać się na podbródku. Musi być odpowiednio mocno dopięty, by kask nie przesuwał się, a jednocześnie nie może uciskać zbyt mocno.

Pochłanianie energii uderzenia

Rolą kasku jest pochłonięcie części energii uderzenia poprzez częściowe odkształcenie skorupy i/lub warstwy ochronnej. W momencie uderzenia skorupa kasku i/lub warstwa ochronna mogą ulec deformacji na skutek przejęcia energii. Ochrona, jaką kask zapewnia zależy od okoliczności wypadku. Nie zawsze zapobiegnie śmierci czy trwałemu kalectwu.

Zalecenia

Wiemy, że chcesz jak najszybciej przetestować w praktyce nowy kask. Dla własnego bezpieczeństwa przeczytaj jednak najpierw instrukcję.
Kask przeznaczony jest wyłącznie do jazdy konnej i nie może być używany do innych dyscyplin, takich jak na przykład sporty motorowe. Jeśli zamierzasz spróbować sił na bobslejach, w Formule 1 lub na lotni - ten kask niestety nie będzie odpowiedni. Radzimy wówczas wybrać ochronę głowy odpowiednią do danego sportu.

Żywotność

Polubiłeś swój kask model 100? Niestety nie możesz używać go w nieskończoność. Aby kask skutecznie chronił głowę, po każdym upadku należy go wymieniać. Nawet jeśli wydaje się nienaruszony, niektóre uszkodzenia wewnętrzne nie są widoczne gołym okiem. Jeśli natomiast siedzisz w siodle jak przyklejony i nie przydarzył Ci się żaden drobny wypadek, należy wymienić kask na nowy po 5 latach.

Zasady zwrotu sprzętu ochrony osobistej

Kask jest sprzętem ochrony osobistej.
Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy model, rozmiar i kolor Ci odpowiadają.

Zakupiony sprzęt można zwrócić pod warunkiem, że nie był używany oraz należy załączyć instrukcję obsługi, etykiety i oryginalne opakowanie (jeśli produkt był sprzedawany w opakowaniu). Na powyższych warunkach można uzyskać zwrot pieniędzy. "Dbajmy o naszą planetę".

Skład

Powłoka 100% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS) Podszewka główna 100% Polistyren (PS) Pas 100% Poliamid Klamry 100% Polioksymetylen Pianka 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Trzymać z daleka od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne wkładki ze styropianu.

Ograniczenia

Kask jeździecki - PO KAŻDYM UDERZENIU KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Testy

Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatwierdzony przez

Jednostka notyfikowana N:2789, Pourquery Financier.

Wgrywanie