wedze

Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS

Kod produktu: 8587611

0,0 (64)

549,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny / Szary węgiel

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Przeznaczony dla osób intensywnie uprawiających narciarstwo i szukających lekkiego, dobrze wentylowanego, stabilnie leżącego na głowie kasku z technologią MIPS.

  Lekki kask z bardzo dobrą, regulowaną wentylacją, półsztywnymi nausznikami (trzymanie + komfort + słyszalność) i systemem antyrotacyjnym MIPS.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Stabilność

   Pokrętło regulacji obejmujące cały obwód głowy. Półsztywne nauszniki.

  • Wentylacja

   8 otworów, kanały wentylacyjne, kratka wylotowa z tyłu i przewiewna czapeczka.

  • Lekkość

   515 g w rozmiarze M (konstrukcja In-Mold).

  • Ochrona przed uderzeniami

   Zgodny z normą EN 1077:2007 klasa B. System antyrotacyjny MIPS.

  • Ciepło

   Przylegające nauszniki ograniczają wpadanie powietrza. Cienka czapeczka wewn.

  • Komfort użytkowania

   Czapeczka wewnętrzna z piankami zapamiętującymi kształt.

  • Regulowany

   Regulowana wentylacja i pokrętło regulacji obwodu głowy.

  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
  Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS

  System antyrotacyjny

  Kask narciarski PST 900 posiada system antyrotacyjny MIPS. Technologia MIPS ma za zadanie zredukować energię obrotową uderzenia, a tym samym ograniczyć ryzyko uszkodzenia mózgu.
  Warstwa o niskim współczynniku tarcia (żółta warstwa pod wewnętrzną czapką) podczas niektórych uderzeń skośnych umożliwia wielokierunkowy ruch w zakresie od 10 do 15 mm mający na celu zmniejszenie siły obrotowej przenoszonej na głowę i na mózg.

  Półsztywne nauszniki

  Kask PST 900 MIPS posiada półsztywne nauszniki, które doskonale otaczają uszy (brak dyskomfortu + świetna słyszalność) i idealnie przylegają do twarzy (zwiększony poziom trzymania + uniemożliwienie przedostawania się powietrza).

  Czapeczka wewnętrzna

  Czapeczka wewnętrzna kasku PST 900 MIPS nie jest najcieplejszą w naszej ofercie. Ponieważ kask przeznaczony jest dla intensywnie jeżdżących narciarzy, chcieliśmy, aby był przewiewny i oddychający. Strefy (jasnoszare) z pianką zapamiętującą kształt umożliwiają doskonałe dopasowanie do każdej głowy i ograniczają powodujące dyskomfort punkty ucisku.

  Wentylacja

  Kask PST 900 MIPS jest bardzo wydajny pod względem komfortu termicznego. Został wyposażony w regulowane otwory wentylacyjne (otwarte/zamknięte), aby zapewnić użytkownikowi wysoki komfort termiczny w każdych warunkach.
  Wewnętrzne kanały wentylacyjne z kratką wylotową z tyłu umożliwiają znakomity obieg powietrza.

  Pokrętło regulacji

  Pokrętło to kluczowy element wpływający na stabilne ułożenie kasku. System ten umożliwia prostą i precyzyjną regulację w dowolnym momencie dzięki pokrętłu, które da się obsługiwać nawet w rękawicach narciarskich. Zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Obróć pokrętło w prawo, aby mocniej zacisnąć kask, a w lewo - aby go poluzować.

  Konstrukcja In-Mold

  Ten rodzaj konstrukcji (zwany In-Mold) to poliwęglanowa skorupa zewnętrzna tworząca jednolity odlew z wewnętrzną warstwą EPS. Wewnętrzna warstwa EPS pochłania wstrząsy przy uderzeniu. Oba elementy tworzą bardzo lekką całość. Radzimy wymieniać kask co 5 lat, o ile w międzyczasie nie doznał on poważnego wstrząsu.

  Norma EN 1077

  Norma EN 1077:2007 to europejska norma dla kasków używanych do ochrony głowy podczas uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardingu. Norma ta charakteryzuje się testami na zdolność pochłaniania wstrząsów i odporność na przebicie. Wyróżniamy 2 kategorie:
  - Klasa A: chroni górę i tył głowy, a także jej boki oraz uszy. - Klasa B: chroni górę i tył głowy, ale nie zakrywa uszu.

  Wybór rozmiaru

  * Zmierz obwód głowy w centymetrach (pośrodku czoła, bezpośrednio nad uszami). * Następnie wybierz odpowiedni rozmiar. Np.: Jeśli obwód głowy wynosi 56 cm, wybierz kask w rozmiarze 55-59 cm.

  Przymierzanie

  Poświęć na przymierzenie kasku tyle czasu, ile trzeba. W żadnym miejscu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Jeśli odczuwasz, przymierz inny model. Pamiętaj, aby kask przymierzać z własnymi goglami, ponieważ nie wszystkie kaski pasują do każdego rodzaju gogli. Gogle i kask są do siebie dopasowane, jeśli między kaskiem a górną częścią gogli nie ma wolnej przestrzeni.

  Regulacja kasku

  Podczas jazdy kask narciarski musi być dobrze wyregulowany i dopasowany. * Wybierz prawidłowy rozmiar. * Dopasuj obwód głowy za pomocą pokrętła. * Dopasuj prawidłowo pasek pod brodą. To trochę tak, jak z pasem bezpieczeństwa w samochodzie: jeśli jest za luźny, nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia Ci odpowiedniej ochrony.

  Bezpieczeństwo

  Nie zakładaj grubej czapki pod kask, ponieważ oddali ona kask od głowy, obniżając poziom ochrony. Wybierz specjalną czapkę lub kominiarkę pod kask. Są one bardzo cienkie i nie wpływają negatywnie na poziom bezpieczeństwa. Kask utrzymuje ciepło i często nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy. Unikaj również mocowania kamery na kasku, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu. Norma nie uwzględnia dodawania jakichkolwiek elementów na kask.

  Łatwość konserwacji

  Wyjmowane pianki można prać w pralce w temperaturze 30°C.Nauszników kasku PST 900 MIPS nie da się odpiąć.
  Do czyszczenia kasku należy używać wyłącznie wody z mydłem i miękkiej ściereczki.

  Warunki zwrotu (produkt specyficzny: środek ochrony indywidualnej)

  Upewnij się, czy produkt Ci odpowiada.
  Jeśli nie, zwróć go zgodnie z naszymi warunkami: z instrukcją, etykietami i (jeśli produkt został sprzedany w opakowaniu) z oryginalnym opakowaniem. Może on zostać poddany odzyskowi.

  Skład

  Pianka 100% Polistyren Skorupa 100% Poliwęglan Tkanina spodnia 100% Spieniony poliuretan

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w suchym i niewystawionym na promieniowanie UV miejscu, z dala od źródeł ciepła. Po wysuszeniu najlepiej włożyć kask do tekstylnego pokrowca.

  Ograniczenia

  Po każdym uderzeniu kask należy wymienić na nowy.

  Testy

  Wszystkie produkty marki Wedze testowane są w realnych warunkach użytkowania zgodnych z ich przeznaczeniem: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na nartach. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

  Porady dotyczące konserwacji

  Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..