olaian

Koszulka UV surfingowa męska Olaian Water T-shirt długi rękaw

Kod produktu: 8787799

0,0 (146)

49,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Nasz zespół stworzył koszulkę anty-UV szczególnie dobrze dostosowaną do uprawiania surfingu w ciepłych wodach, na treningi trwające poniżej 1 h.

  Koszulka anty-UV z długim rękawem, do ochrony przed działaniem słońca, nawet na mokro. Ogranicza też podrażnienia w kontakcie z deską. Obszerny krój ułatwia zakładanie i poruszanie się!

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Ochrona przeciwsłoneczna

   Materiał UPF50+. Długi rękaw. Zatrzymuje co najmniej 95% UV nawet na mokro.

  • Ograniczenie podrażnień

   Łagodzi otarcia o deskę surfingową lub bodyboard. Treningi do 1 h.

  • Stabilny na falach

   Pętelka do przywiązania szortów u dołu koszulki.

  • Łatwość konserwacji

   Ścieg dzianiny zapobiega zatrzymywaniu ziarenek piasku.

  Jak wybrać T-shirt anty-UV? (część 1)

  Wszystkie nasze T-shirty anty-UV są UPF50+, czyli zapewniają maksymalny stopień ochrony przed słońcem.
  Wybór polega więc na dobraniu długości rękawów, a następnie zależy od potrzeb wynikających z uprawianego sportu. Podczas surfowania wymagania te są największe, więc zdecydowaliśmy się zbudować naszą gamę przede wszystkim w oparciu o ten sport.
  Dla surfingu wybór zależeć będzie od czasu trwania treningów: 1, 2 lub 3 godziny.

  Jak wybrać T-shirt anty-UV? (część 2: zależnie od czasu trwania treningu)

  1 godzina: Surfowanie okazjonalne. Możesz wybrać pomiędzy luźnym krojem (stawiając na łatwość zakładania i komfort na sucho) lub dopasowanym (stawiając na komfort na mokro). Pętelka do przywiązania szortów zapewnia stabilność koszulki.
  2 godziny: Regularne surfowanie. Komfort na mokro jest większy dzięki bezszwowym wstawkom pod pachami i tasiemką ściągającą, która jeszcze poprawia stabilność.
  3 godziny: Surfowanie intensywne. Dodatkowa ochrona termiczna, aby dłużej pozostawać w wodzie.

  Chroni przed UV nawet na mokro

  Może być używana do uprawiania sportów wodnych w wodzie i na brzegu. Odporna na chlor.

  Co oznacza UPF 50+?

  UPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (Ultra Violet Protection Factor), będący standardem na całym świecie.
  Definiuje on poziom ochrony zapewniony przez tkaninę, a dokładniej mówiąc procent przenikania promieniowania UV.
  Aby zapewnić zgodność z normami, materiał musi zatrzymywać co najmniej 95% UV. UPF 50+ oznacza, że tkanina zatrzymuje co najmniej 95% UVA i 98% UVB.

  Ograniczenie podrażnień

  Koszulka anty-UV ogranicza otarcia o deskę surfingową lub bodyboard. Luźny krój koszulki ułatwia jej zakładanie i zapewnia duży komfort na sucho. Wybierz dopasowany krój topu 100 lub 500 jeśli stawiasz na komfort na mokro, lub jeśli nosisz ją pod piankę. Ograniczenie podrażnień zatwierdziliśmy dla surfowania do 1 h. Jeśli chcesz surfować dłużej, wybór topu UV 500 będzie bardziej adekwatny, gdyż posiada on bezszwowe wstawki pod pachami.

  System podtrzymujący

  Ta koszulka anty-UV posiada pętelkę z przodu do przeciągnięcia tasiemki szortów kąpielowych, aby zapobiec podjeżdżaniu koszulki do góry podczas ruchu. Takie rozwiązanie zalecamy dla treningów do 1 h. Powyżej godziny polecamy top UV 500 wyposażony w tasiemkę ściągającą na biodrach, aby zapewnić lepszą stabilność. Koszulka podsuwająca się do góry może być powodem podrażnień na brzuchu.

  Właściwości termiczne i wiatr

  Minimalna temperatura wody zalecana dla tej koszulki anty-UV wynosi 22°C. Temperatura powietrza może wpływać na podwyższenie lub zaniżenie tego zalecenia.
  Nasze modele termiczne (powyżej 2 h) są wykonane albo z polaru, albo z neoprenu, albo z obu tych materiałów. Wiatr powyżej 15 km/h również może powodować dyskomfort: w takim wypadku wybierz model z neoprenem.

  T-shirt anty-UV do różnych sportów wodnych

  Nasze topy UV są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów.
  Są one również kompatybilne z innymi sportami wodnymi, takimi jak pływanie, kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) czy SUP (stand-up paddle).

  Zachowania chroniące przed słońcem

  Pomimo że t-shirt pozwala chronić się przed słońcem, zjawiska takie jak odbicie słońca (od wody, piasku...), upał, pora dnia, etc. muszą być brane pod uwagę.
  Noszenie tego t-shirtu nie zwalania z odpowiednich zachowań: noszenia okularów przeciwsłonecznych, kapelusza lub czapki z daszkiem, regularnego nakładania odpowiednich kremów z filtrem, regularnego picia wody, etc.

  Ochrona przeciwsłoneczna podczas surfingu

  https://blog.decathlon.pl/sport/katesurfing/bez-ryzyka-dla-skory-sprawdz-odziez-anty-uv/ oraz https://blog.decathlon.pl/sport/dla-rodzicow/filtry-przeciwsloneczne-jak-zadbac-o-siebie-oraz-dziecko/

  Czym jest marka OLAIAN?

  OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLON
  Zlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką surfingową firmy Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć koszulkę anty-UV, a następnie przetestować ją bezpośrednio w realnych warunkach użytkowania.

  Waga

  0.18 kg

  Skład

  Materiał główny 100% Poliester

  Ograniczenia

  Wody ciepłe. Chroni nawet na mokro. Filtruje 95% promieni UV.

  Testy

  Stworzona i przetestowana przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość.

  Zatwierdzony przez

  Wszystkie materiały chroniące przed słońcem są testowane przez naszych inżynierów w laboratorium. Są one zgodne z normą: EN 13758-2. Przeprowadzamy testy wykorzystywanych materiałów przed rozpoczęciem produkcji. Posiadamy także własne urządzenia pomiarowe, pozwalające uzupełnić testy wykonane w laboratoriach zewnętrznych. Produkty testowane są w laboratorium na mokro i sucho, a także podczas prawdziwego użytkowania (rozciąganie podczas noszenia).

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie