Ecodesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12
Ecodesign

Kurtka narciarska damska Wedze 100

229,99 zł

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Ciesz się komfortem jazdy na nartach w kurtce, która chroni Cię w niepogodę. Zaprojektowana przez nasz zespół z myślą o środowisku.

Docenisz jej krój oraz techniczny, wodoodporny materiał. Podstawowa kurtka, która zimą pozwoli Ci zmierzyć się z niskimi temperaturami.

Kod produktu: 8641855

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Ciepło

  Izolacja z watoliny pochodzącej z recyclingu. Zwiększona grubość, odpowiednia do użytkowania w temperaturze -8°C.

 • Wodoodporność

  Membrana 10 000 mm zapewnia ochronę nawet przy padającym śniegu.

 • Ecodesign

  Ograniczamy wpływ na środowisko, barwiąc przędzę w masie.

 • Łatwe użytkowanie

  Regulowane mankiety i pas przeciwśnieżny ograniczają wpadanie śniegu do środka.

 • Kieszenie

  Kieszeń na karnet w rękawie, 2 zapinane kieszenie boczne. 1 kieszeń wewnętrzna.

Opis produktu

Ciepło

Aby utrzymać ciepło, stosujemy izolację z watoliny pochodzącej z recyklingu (100 g/m² rękawy, 150 g/m² tułów). Ten syntetyczny materiał na bazie poliestru zatrzymuje określoną ilość powietrza w zależności od wielości włókien. W ten sposób chroni przed zimnem.
Według naszych testów laboratoryjnych temperatura komfortu wynosi -8°C. W przypadku spodni pomiar ten dokonywany jest bez legginsów, a w przypadku kurtek - z koszulką termoaktywną i z polarem.

Ekoprojekt

Udoskonaliliśmy ten produkt z myślą o środowisku, wykorzystując poliester pochodzący z recyklingu, stosując proces barwienia dope dye i kierując się zasadą "minimal waste".
Ponadto w tym sezonie proponujemy kurtkę, którą można poddać recyklingowi (kurtka w kolorze niebieskim).

Nasza pierwsza kurtka nadająca się do recyklingu: model w kolorze niebieskim

Jednym z licznych rozwiązań pozwalających zminimalizować ślad węglowy jest recykling, co w przypadku kurtki narciarskiej jest bardzo skomplikowane, ponieważ składa się ona z wielu różnych materiałów. Znaleźliśmy rozwiązanie polegające na zszywaniu poszczególnych części kurtki specjalną nicią, która topi się pod wpływem ciepła, umożliwiając łatwe oddzielenie różnych materiałów (suwaków, gumek itd.).
Stosujemy tę technologię w modelu w kolorze niebieskim i mamy nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać ją jak najszybciej we wszystkich naszych kurtkach.

Dlaczego używamy membrany z poliestru?

Membrany materiałów laminowanych są zwykle wykonane z poliuretanu, co uniemożliwia recykling produktu w celu pozyskania nowych zasobów. W związku z tym postanowiliśmy opracować naszą własną membranę poliestrową. Ponieważ produkt wykonany jest z jednego tylko materiału, może zostać poddany recyklingowi. Wystarczy, że usuniemy metalowe podwieszki i suwaki, które zresztą również nadają się do recyklingu. Poliester zostanie przetworzony na inne polimery i posłuży do produkcji nowych wyrobów.

Jak przeprowadzić recykling kurtki? (Dotyczy modelu w kolorze niebieskim.)

Gdy kurtka osiągnie kres swojej przydatności, zeskanuj kod QR nadrukowany po wewnętrznej stronie kurtki, aby odesłać ją do naszego zakładu zajmującego się recyklingiem. Dasz jej w ten sposób drugie życie.

Jaki jest krój kurtki 100?

Luźny krój. Kurtka posiada proste boki, które układają się równolegle, nie dopasowując się do linii tułowia. Objętość wewnętrzna kurtki pozwala założyć pod nią techniczną warstwę 1 i warstwę 2.

Dodatkowe informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju: ograniczenie ilości odpadów

Wykrawanie materiału na różne części ubrania wiąże się z powstawaniem odpadów, ponieważ poszczególne elementy niekoniecznie przylegają do siebie.
W przypadku tego produktu kierowaliśmy się zasadą MINIMAL WASTE, która polega na stworzeniu wykroju przypominającego puzzle. Dziś z dumą możemy zaprezentować naszą pierwszą kurtkę wyprodukowaną zgodnie z tą metodą (oszczędność materiału: 42%).

Dodatkowe informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju: poliester z recyklingu i barwienie Dope Dye

Poddając recyklingowi plastikowe butelki, otrzymujemy wykorzystywany do naszej produkcji poliester. Zmniejszamy w ten sposób zużycie zasobów pochodzących z ropy naftowej, zachowując jednocześnie oddychalność materiału podczas aktywności fizycznej. Barwienie tekstyliów wymaga dużej ilości wody i wiąże się z powstawaniem ścieków. Aby ograniczyć ten wpływ na środowisko, stosujemy proces barwienia w masie, wprowadzając kolorowe pigmenty już na etapie produkcji przędzy.

Które elementy tej kurtki chronią w niepogodę?

Materiał i łączenia zastosowane w kurtce 100 zapobiegają przedostawaniu się wody do środka i ograniczają odczuwanie wiatru. Jest to więc model, który pozwoli Ci zmierzyć się z niepogodą (deszczem, śniegiem, wiatrem). Szczelność produktu zatwierdziliśmy podczas kilkudniowej jazdy na nartach w różnych warunkach atmosferycznych.

Pomoc w wyborze rozmiaru

Modelka ma 175 cm wzrostu i nosi rozmiar M.
Jej wymiary to: Obwód w talii: 67 cm.
Obwód w biodrach: 99 cm .
Obwód w biuście: 90 cm.

Skład

Materiał główny 100% Poliester Podszewka 100% Poliester Wypełnienie 100% Poliester Druga podszewka 100% Poliester Membrana 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Nie składać kurtki, aby nie uszkodzić tkaniny z powłoką: zawiesić ją na wieszaku. Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu, upewniwszy się wcześniej, czy produkt wysechł całkowicie.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce (przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, na śnieżnym puchu…). Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie