quechua

Kurtka turystyczna damska Quechua NH500 wodoodporna

Kod produktu: 8582408

4,0 (1)

149,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czerwony

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasi projektanci, którzy sami uprawiają aktywnie turystykę, stworzyli wodoodporną kurtkę NH500 na jedniodniowe wycieczki terenowe w deszczowe dni.

Skuteczna ochrona przed ulewą. Funkcjonalność: 2 kieszenie boczne zapinane na suwak, 1 kieszeń wewnętrzna na wysokości klatki piersiowej i wysoka stójka.

  • Wodoodporność

    Wodoodporna powłoka 5000 mm | Uszczelnione wszystkie szwy

  • Łatwość transportu

    2 kieszenie boczne zapinane na suwak | 1 kieszeń wewnętrzna na wysokości klatki piersiowej

  • Wentylacja

    Strefa wentylacyjna u góry pleców: powietrze krąży i ogranicza kondensację.

  • Ochrona przed wiatrem

    Ochrona przed wiatrem wiejącym z prędkością do 70 km/h.

  • Oddychalność

    Hydrofilowa powłoka (RET=12) ogranicza kondensację | Podszewka z siateczki

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

    Wcięcie w talii | Mankiety rękawów można podwinąć | Rozmiary od XS do 3XL

  • Lekkość

    Waga: 510 g w rozmiarze M.

Poliester z recyklingu

85% poliestru z recyklingu. Poliester produkujemy przetwarzając butelki plastikowe. W ten sposób zmniejszamy zużycie pochodnych ropy naftowej, zachowując właściwości techniczne materiału.

Hydrofobowość bez perfluorowęglowodorów

Tkanina kurtki jest hydrofobowy: oznacza to, że woda spływa po materiale i nie wsiąka. Dzięki temu materiał nie nasiąka wodą i pozostaje lekki i oddychający. Hydrofobowość uzyskuje się przez odpowiednią impregnację zewnętrznej strony materiału. Nie zawiera ona związków fluoru, które mają negatywny wpływ na faunę i florę.

Wodoodporność materiału

Zewnętrzna tkanina kurtki jest wodoodporna dzięki zastosowaniu powłoki. Wodoodporność mierzy się w Schmerberach lub mm H²0 (ciśnienie wywierane przez słup wody). Im wyższe ciśnienie, tym bardziej materiał jest wodoodporny.
Ta kurtka posiada powlekany, wodoodporny materiał (norma JIS 1092 standard): odporny na 5000 mm H20 (Schmerber) przed praniem (bądź ciśnienie wywierane przez 5 m słup wody).

Wodoodporność kurtki

Wodoodporność spodni nie ogranicza się do wodoodporności materiału: technika łączenia poszczególnych elementów powinna również być brana pod uwagę.
Materiały zostają zszyte, szwy zostają następnie uszczelnione. Wodoodporność całych spodni jest mierzona za pomocą testu prysznicowego przez Decathlon (test symuluje różne intensywności deszczu).
Chroni przed krótką ulewą (6 cm deszczu w 1 godz.).

Trwałość impregnacji

W celu uzyskania trwałej wodoodporności tkaniny, radzimy regularnie ją reaktywować w co 3. praniu (należy pamiętać o dokładnym wypłukaniu) lub po dziesięciu wyjściach w deszczu. Odnawianie wodoodporności najlepiej zrobić na ciepło: - za pomocą suszarki bębnowej przez 15 minut (program do tkanin syntetycznych), - za pomocą suszarki do włosów z odległości 20 cm góra-dół,- lub 2 przeprasowania żelazkiem ustawionym na delikatne tkaniny bez użycia pary.

Oddychalność tkaniny

Tkanina kurtki jest oddychająca: RET=12.Aby sprawdzić oddychalność materiału, mierzy się jego współczynnik oporu parowania RET.
Im mniejszy opór, tym w większym stopniu materiał przepuszcza parę wodną wytwarzaną przez ciało podczas wysiłku, tym bardziej zatem jest oddychający.
Na przykład:
RET ≤ 6: materiał b. oddychający
RET ≤ 12: materiał oddychający
RET ≤ 20: materiał słabo oddychający.

Rozmiary od XS do 3XL

Nasz cel? Chcemy aby nasza odzież trekkingowa pasowała na wszystkie sylwetki, aby wszyscy mogli cieszyć się wygodą podczas wędrówek. Dlatego też ten produkt jest dostępny w rozmiarach od XS do 3XL.

Skład

Materiał główny 100% Politereftalan etylenu (PET) Podszewka główna 100% Politereftalan etylenu (PET) Powłoka 100% Poliuretan Podszewka 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem kurtki zawsze upewnij się, czy jest ona całkowicie sucha!

Ograniczenia

Nieodpowiednia przy dużym wysiłku.

Testy

Nasze centrum koncepcyjne Quechua znajduje się w Passy, u stóp Mont-Blanc, w Górnej Sabaudii.
Dzięki takiej lokalizacji, jest to doskonałe miejsce spotkań naszych zespołów (designerów, szefów produktów, inżynierów) z turystami. Nasza gama wodoodpornych kurtek i spodni wierzchnich jest poddawana testowi prysznicowemu, wykonywanemu w komorze klimatycznej w naszym laboratorium Decathlon Sportslab koło Lille.

Zatwierdzony przez

Kurtka przetestowana i zatwierdzona w czerwcu 2020 r. przez grupę testerek podczas jednodniowej wycieczki w okolicach jeziora Annecy w Górnej Sabaudii. Produkty Quechua są testowane na łonie natury, w warunkach, które można napotkać podczas wędrówki. Nasze zespoły oraz grupy testerów (złożone z partnerów, ambasadorów marek i klientów) testują produkty przez cały okres pracy nad produktem aż do momentu jego komercjalizacji.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie