Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10

Legginsy UV surfingowe dla dzieci Olaian 500

39,99 zł

Kolor:

Czarny

Rozmiar:

Jak wybrać rozmiar?

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Stworzone przez nasz zespół do ochrony przed słońcem na surfingu i bodyboardzie. Wody ponad 21°C.

Legginsy anty-UV, do ochrony dziecka przed słońcem nawet w wodzie, oraz przed podrażnieniami w kontakcie z deską.

Kod produktu: 8604263

Podobne produkty

Zalety produktu

Ochrona przeciwsłoneczna

Materiał UPF50+. Zatrzymuje co najmniej 95% UV nawet na mokro.

Rozciągliwość

Elastyczna tkanina z domieszką 15% elastanu.

Stabilny na falach

Pasek modelujący. Tasiemka do związania z koszulką.

Ograniczenie podrażnień

Łagodzi otarcia o deskę.

Szybkie wysychanie

Tkanina syntetyczna z szybko schnącego poliestru.

Opis produktu

Chroni przed UV nawet na mokro

Tkanina, z której wykonana jest odzież anty-UV OLAIAN, pozwala zablokować minimum 98% promieni UVB i 95% promieni UVA (UPF 50+). Jest ono gwarancją skutecznej ochrony przed słońcem. Może być używana do uprawiania sportów wodnych w wodzie i na brzegu. Filtrowanie promieniowania UV uzyskuje się poprzez zagęszczenie włókien tkaniny; taka ochrona jest trwała, nawet po praniu.

Co oznacza UPF 50+?

UPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (Ultra Violet Protection Factor), będący standardem na całym świecie. Definiuje on poziom ochrony zapewniony przez tkaninę, a dokładniej mówiąc procent przenikania promieniowania UV. Aby zapewnić zgodność z normami, materiał musi zatrzymywać co najmniej 95% UV. UPF 50+ oznacza, że tkanina zatrzymuje co najmniej 95% UVA i 98% UVB.

Ograniczenie podrażnień

Te legginsy ograniczają otarcia o deskę w szczególności na wysokości kolan w pozycji leżącej na desce oraz na udach podczas siedzenia na desce. Dzięki temu mogliśmy stwierdzić że ograniczenie podrażnień możemy zapewnić do 2 h.

Stabilność w falach

Modelujący pasek sprawia, że legginsy zostają na miejscu nawet podczas spadania z deski w fale. Tasiemka z przodu paska łączy legginsy z koszulką anty-UV i zapobiega podsuwaniu się góry. Dla lepszej ochrony zalecamy noszenie legginsów razem z koszulką anty-UV 500 (z długimi lub krótkimi rękawami).

Właściwości termiczne i wiatr

Minimalna temperatura wody zalecana dla tych legginsów anty-UV wynosi 21°C. Temperatura powietrza może wpływać na podwyższenie lub zaniżenie tego zalecenia. Nasze modele termiczne (powyżej 2 h) są wykonane albo z polaru, albo z neoprenu, albo z obu tych materiałów. Wiatr powyżej 15 km/h również może powodować dyskomfort: w takim razie wybierz model z neoprenem.

Rybaczki anty-UV do różnych sportów wodnych

Nasze legginsy anty-UV są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów. Są one również kompatybilne z innymi sportami wodnymi, takimi jak pływanie, kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) czy SUP (stand-up paddle).

Chroń maluszka!

System ochronny dziecka tworzy się dopiero po 3 roku życia, skóra maluszków jest niedojrzała i bardzo wrażliwa na słońce. Po takiej samej ekspozycji, skutki działania słońca są 2-3 razy silniejsze u dziecka, niż u dorosłego. Ważne jest więc, aby skutecznie ją chronić.

Zachowania chroniące przed słońcem

Pomimo, że legginsy pozwalają chronić się przed słońcem, zjawiska takie jak odbicie słońca (od wody, piasku...), upał, pora dnia, etc. muszą być brane pod uwagę. Noszenie legginsów nie zwalania z odpowiednich zachowań: noszenia koszulki anty-UV, okularów przeciwsłonecznych, kapelusza lub czapki z daszkiem, regularnego nakładania odpowiednich kremów z filtrem, regularnego picia wody, etc.

Poradnik ochrony przeciwsłonecznej

https://www.olaian.fr/conseils/top-10-des-idees-recues-sur-la-protection-solaire-tp_3905

Czym jest marka OLAIAN?

OLAIAN jest marką surfingową firmy Decathlon. Zlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć top przeciwsłoneczny, a następnie przetestować go od razu surfując, aby sprawdzić jego stabilność w falach, komfort i solidność.

Skład i konserwacja

Skład

Materiał główny 85% Poliester, 15% Elastan

Ograniczenia

Wody >21°C. Chroni nawet na mokro. Filtruje 95% promieni UV.

Testy

Stworzona i przetestowana przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.

Zatwierdzony przez

Wszystkie materiały chroniące przed słońcem są testowane przez naszych inżynierów w laboratorium. Są one zgodne z normą: EN 13758-2. Przeprowadzamy testy wykorzystywanych materiałów przed rozpoczęciem produkcji. Posiadamy także własne urządzenia pomiarowe, pozwalające uzupełnić testy wykonane w laboratoriach zewnętrznych. Produkty testowane są w laboratorium na mokro i sucho, a także podczas prawdziwego użytkowania (rozciąganie podczas noszenia).

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie