simond

Lina wspinaczkowa Simond Cliff 9,5 mm x 70 m

Kod produktu: 8495200

5,0 (1)

599,99 zł 8,58 zł/m

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +550 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wszechstronna lina, odpowiednia przede wszystkim dla wspinaczy wspinających się regularnie w skałach na drogach jednowyciągowych.

Dzięki średnicy 9,5 mm lina jest odpowiednio lekka, płynna i trwała. Umożliwia ambitne przejścia i zapewnia wygodną asekurację!

 • Lekkość

  Lekka, a jednocześnie trwała (58 g/m2).

 • Elastyczność

  Dobra amortyzacja odpadnięcia i trwałość.

 • Ergonomiczny chwyt

  Idealne wyważenie cech: dobry chwyt przy asekuracji i niska waga.

 • Trwałość

  Obróbka Longlife wzmacnia oplot i sprawia, że lina jest odporniejsza na ścieranie.

Lina wspinaczkowa Simond Cliff 9,5 mm x 70 m

WYKOŃCZENIE LONGLIFE

Specjalna obróbka zapobiega wchłanianiu wody i zanieczyszczeń wydłużając żywotność liny. Większa odporność na ścieranie.

WYKOŃCZENIE PLASMA

Specjalne wykończenie zwiększa płynność liny.

Oznaczenie środka

Czarny znacznik pośrodku liny zwiększa bezpieczeństwo.

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

Liczba odpadnięć: 6. Siła uderzenia: 9,3 kN
Dynamiczne rozciąganie się liny: 30,8%
Statyczne rozciąganie się liny: 5,6%
Posuw oplotu: 0

Waga

58 g/m
UWAGA: Masa została wyliczona według normy EN 892.
Przykład: w wypadku liny pojedynczej należy przez 1 minutę poddać linę naprężeniu z obciążnikiem o wadze 10 kg w ściśle określonej temperaturze i wilgotności.
W rezultacie rzeczywista waga liny jest często większa niż masa określona normą. Pomiar masy wg wytycznych normy pozwala porównać ze sobą różne liny.

Ekologiczny projekt

Aby zmniejszyć wpływ produktu na środowisko, nasi projektanci zdecydowali o barwieniu włókien oplotu metodą "dope dye". Włókna rdzenia nie są barwione.
Technologia "dope dyed" polega na barwieniu włókien w masie już na etapie ich produkcji. W porównaniu do klasycznych metod pozwala ograniczyć zużycie wody oraz ilość zanieczyszczonej wody z kąpieli barwiarskiej. W rezultacie wpływ włókien oplotu na środowisko został zmniejszony o 36%.

FRANCUSKA PRODUKCJA

Wszystkie nasze liny są projektowane i testowane w Chamonix, w dolinie u stóp Mont Blanc.
Produkcja odbywa się na północy Francji w partnerskiej fabryce Cousin. Firma posiada doświadczenie i wiedzę o produkcji lin oparte na 170-letniej tradycji.

MYCIE LINY

Aby ograniczyć zużycie liny, należy ją odpowiednio czyścić.
Ponieważ brud przyczynia się do starzenia liny, radzimy:
1- Używać torby na linę. 2- Jeśli lina jest brudna, umyć ją w czystej, letniej wodzie. Jeśli plamy nie schodzą i chcesz wyczyścić je mydłem, użyj koniecznie neutralnego mydła typu, a następnie obficie spłucz linę czystą wodą. 3- Wysuszyć w cieniu na wolnym powietrzu, z dala od źródła wysokiej temperatury.

PRZECHOWYWANIE LINY

Linę należy przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, chronić przed działaniem substancji aktywnych chemicznie oraz wysokiej temperatury. Uwaga: nie zostawiać liny np. w nagrzanym samochodzie latem!

KONTROLA LINY

Należy koniecznie regularnie kontrolować linę. W tym celu przesuwamy dłońmi wzdłuż liny i oglądamy ją na całej długości metr po metrze. W ten sposób można dostrzec ewentualne nacięcia, przetarcia i zmiękczone części liny. Jeśli dostrzeżesz anomalie i nierówności, jeśli spod oplotu prześwituje rdzeń liny lub na linie miało miejsce zbyt wiele odpadnięć - należy ją wymienić na nową. Nie oszczędza się na bezpieczeństwie!

ZMIANY DŁUGOŚCI LINY

Z wiekiem wszystkie liny wspinaczkowe kurczą się. Ich długość skraca się zazwyczaj o 2 do 5%, ale w zależności od wilgoci, wysokiej temperatury, prań itp. może dojść nawet do 10%. Aby zrównoważyć to zjawisko, przy produkcji zostawiamy odpowiedni margines długości. Czasami jednak to nie wystarcza. Radzimy regularnie mierzyć linę i sprawdzać położenie umieszczonego pośrodku znacznika.

CERTYFIKACJA

Certyfikacja CE przeprowadzona zgodnie z wymogami normy EN 892:+A1: 2016.

Skład

Materiał główny 100% Poliamid

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w specjalnej torbie - ogranicza zużycie i skręcanie. Nie trzymać liny w nagrzanym samochodzie. Unikać wszelkiego kontaktu z substancjami chemicznymi. Przed schowaniem wysuszyć w cieniu.

Testy

Nasze liny projektujemy w dolinie Chamonix-Mont-Blanc we Francji u stóp masywu Mont Blanc. Wszystkie liny są testowane w certyfikowanych laboratoriach, co jest gwarancją ich właściwości mechanicznych. Nasi partnerzy techniczni testują je w terenie sprawdzając, czy rzeczywiście posiadają opisywane przez nas właściwości.

Zatwierdzony przez

Produkt zatwierdzony przez wspinaczy i instruktorów wspinaczki z zespołu Team Simond.

Instrukcja

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, sprawdź instrukcja

Wgrywanie