solognac

Lornetka outdoor 500 10x32 szczelna

Kod produktu: 8600094

0,0 (134)

399,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +350 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Nasz zespół stworzył szczelną lornetkę do regularnej obserwacji obiektów w świetle dziennym. Najbardziej kompaktowa z gamy.

  Ciągle w ruchu? Ta lornetka zapewnia dobrą jakość obrazu, niewielką wagę i małe wymiary. Idealna, gdy często się przemieszczasz.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Jakość obrazu

   Obserwuj obiekt z daleka w środku dnia.

  • Szczelność

   Nie obawiaj się deszczu. Lornetka jest szczelna, testowana w zanurzeniu.

  • Waga

   Bardzo lekka i kompaktowa, 510 g.

  • Solidność

   Odporna na upadek z 1 m na miękką nawierzchnię. Szkła odporne na zarysowania.

  • Pole widzenia

   102 m na 1000 m.

  • Powiększenie

   10-krotnie przybliża obserwowane obiekty.

  • Łatwość transportu

   Z pokrowcem ochronnym i paskiem na szyję.

  Lornetka outdoor 500 10x32 szczelna
  Lornetka outdoor 500 10x32 szczelna
  Lornetka outdoor 500 10x32 szczelna
  Lornetka outdoor 500 10x32 szczelna

  Charakterystyka

  Wymiary: 122x116x43 mm
  Źrenica wyjściowa: 3,2 mm
  Wskaźnik jasności: 10,2
  Współczynnik zmierzchu: 17,9
  Pole widzenia: 102 m na 1000 m
  Najbliższy punkt obserwacji: 4 m
  Szczelna, z powłoką antymgielną: suchy azot
  Zabezpieczenie powierzchni: FMC (Wielowarstwowe powłoki na wszystkich ośrodkach)
  Pryzmaty: BaK4 pokryte srebrem
  Obudowa plastikowa z ABS wzmocnionego włóknem szklanym

  Jakość obrazu 1

  Światło, przechodząc przez soczewki lornetki, traci częściowo intensywność. Każda warstwa szkła pochłania kilka procent światła. Przy 10 elementach daje to znaczące straty. Na każdy element należy więc pokryć specjalną powłoką, która zmniejszy straty światła. Powłoki takie generują jednak koszty. Im skuteczniejsze powłoki, tym wyższy koszt. Projektowanie lornetki polega na umiejętnym wyważeniu skuteczności i ceny.

  Jakość obrazu 2

  Lornetka jest wyposażona w pryzmaty BaK4 oraz soczewki z powłokami FMC: Wielowarstwowe powłoki na wszystkich ośrodkach w celu zmniejszenia odblasków światła.
  Te 2 elementy umożliwiają transmisję 78% światła, zwiększają kontrasty i zapewniają oddawanie naturalnych barw w dzień.Pryzmaty zapewniają czystość obrazu, aby obserwować szczegóły.

  Wodoszczelność

  Dzięki wypełnieniu azotem Twoja lornetka nie zaparuje od środka, na wskutek nagłej zmiany temperatury otoczenia. Odporna na zanurzenie na głębokości 1 m przez 15 minut.

  Jasność obrazu i przeznaczenie

  Ciągle w ruchu? Ta lornetka zapewnia dobrą jakość obrazu, niewielką wagę i małe wymiary. Idealna, gdy często się przemieszczasz. Zmieści się w kieszeni kurtki. Jakość obrazu pozwala zauważyć wszystkie szczegóły obserwowanego obiektu lecz jedynie w ciągu dnia.

  Źrenica wyjściowa

  Źrenica człowieka ma średnicę 2-3 mm w ciągu dnia, 4-5 mm o zmierzchu i 6-7 mm w ciemności. Należy więc wybierać lornetki ze źrenicą wyjściową o takiej samej średnicy, co źrenica naszego oka w danych warunkach, aby wykorzystać całe światło w zależności od naszych potrzeb. Lornetki 10x32 posiadają źrenicę wyjściową 3,2 mm, więc dobrze przystosowaną do zmierzchu.

  REGULACJA DLA OSÓB NOSZĄCYCH OKULARY

  Wysuwane muszle oczne dla noszących okulary korekcyjne.
  Jeśli nie nosisz okularów, maksymalnie wysuń muszle oczne obracając je. Z okularami na oczach: ustawić muszle oczne w pozycji pole widzenia przy obudowie lornetek. Aby widzieć wyraźnie i jasno, użyj środkowego pokrętła kręcąc nim w lewo lub w prawo do uzyskania żądanej jakości obrazu.

  Regulacja różnicy ostrości obrazu pomiędzy dwoma oczami

  Aby skorygować różnicę ostrości obrazu pomiędzy 2 oczami:
  Zamknąć oko prawe i ustawić za pomocą środkowego pokrętła ostrość obrazu jakiegoś przedmiotu znajdującego się w odległości 50 m. Gdy obraz jest już ustawiony, zamknąć drugie oko i zrobić to samo za pomocą pokrętła ostrości znajdującego się na okularze. Różnica jest teraz skorygowana. Nie ma już potrzeby jej korygowania przy następnym użyciu lornetki.

  Skład

  Metalowa konstrukcja 50% Styren akrylonitrylowy butadienowy, 50% Szkło mineralne Zewnętrzna skorupa 100% Chlorek poliwinylu Torba transportowa 80% Spienione EVA, 20% Poliester