solognac

Lornetka outdoor Solognac 100 10x42 szczelna

Kod produktu: 8600093

0,0 (246)

349,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +300 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Nasz zespół pasjonatów zaprojektował tę lornetkę do okazjonalnej obserwacji fauny, od świtu do zmroku. Bardzo uniwersalna.

  Idealna do obserwacji w dzień, aż do zmierzchu. Przeznaczona na zajęcia outdoorowe, do obserwacji obiektów, na safari lub na wędrówkę.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Jakość obrazu

   Oglądaj obiekt z daleka od świtu do zmierzchu.

  • Szczelność

   Nie obawiaj się deszczu. Lornetka jest szczelna, testowana w zanurzeniu.

  • Waga

   Bardzo lekka i kompaktowa, zabierzesz ją ze sobą wszędzie; 660 g.

  • Solidność

   Odporna na upadek z wys. 1 m na miękkie podłoże, szkła odporne na zarysowanie.

  • Pole widzenia

   100 m na 1000 m.

  • Powiększenie

   10-krotnie przybliża obserwowany obiekt.

  • Łatwość transportu

   Z pokrowcem ochronnym i paskiem na szyję.

  Charakterystyka

  Wymiary: 149x130x50mm mm
  Źrenica wyjściowa: 3,4 mm
  Wskaźnik jasności: 17,6
  Współczynnik zmierzchu: 20,5
  Pole widzenia: 100 m na 1000 m
  Najbliższy punkt obserwacji: 5 m
  Szczelna, z powłoką antymgielną: suchy azot
  Zabezpieczenie powierzchni: MC (powłoki wielowarstwowe)
  Pryzmaty: BaK4 aluminium.
  Korpus z ABS wzmocniony włóknem szklanym.

  Jakość obrazu 1

  Światło, przechodząc przez soczewki lornetki, traci częściowo intensywność. Każda warstwa szkła pochłania kilka procent światła. Przy 10 elementach daje to znaczące straty. Na każdy element należy więc pokryć specjalną powłoką, która zmniejszy straty światła. Powłoki takie generują jednak koszty. Im skuteczniejsze powłoki, tym wyższy koszt. Projektowanie lornetki polega na umiejętnym wyważeniu skuteczności i ceny.

  Jakość obrazu 2

  Lornetka jest wyposażona w pryzmaty BaK4 z warstwą z aluminium oraz soczewki z powłokami MC: liczne warstwy powłoki soczewek w celu zmniejszenia odblasków światła oraz zwiększenia kontrastów, jasności i czystości obrazu.

  Te 2 elementy zapewniają transmisję światła na poziomie 70%, naturalne oddawanie barw w ciągu i dobrą jasność obrazu o zmierzchu. Pryzmaty zapewniają czystość obrazu, aby obserwować szczegóły.

  Wodoszczelność

  Dzięki wypełnieniu azotem Twoja lornetka nie zaparuje od środka, na wskutek nagłej zmiany temperatury otoczenia. Odporna na zanurzenie na głębokości 1 m przez 15 minut.

  Jasność obrazu i przeznaczenie

  Do użytku okazjonalnego, lornetka 100 10x42 jest najbardziej uniwersalna. Idealna do obserwacji w dzień, od świtu do zmierzchu.
  Doskonała na zajęcia outdoorowe.

  Źrenica wyjściowa

  Źrenica człowieka ma średnicę 2-3 mm w ciągu dnia, 4-5 mm o zmierzchu i 6-7 mm w ciemności. Należy więc wybierać lornetki ze źrenicą wyjściową o takiej samej średnicy, co źrenica naszego oka w danych warunkach, aby wykorzystać całe światło w zależności od naszych potrzeb. Lornetki 10x42 posiadają źrenicę wyjściową 4,2 mm, więc bardzo dobrze przystosowaną do zmierzchu.

  REGULACJA DLA OSÓB NOSZĄCYCH OKULARY

  Wysuwane muszle oczne dla noszących okulary korekcyjne.
  Jeśli nie nosisz okularów, maksymalnie wysuń muszle oczne obracając je. Z okularami na oczach: ustawić muszle oczne w pozycji pole widzenia przy obudowie lornetek. Aby widzieć wyraźnie i jasno, użyj środkowego pokrętła kręcąc nim w lewo lub w prawo do uzyskania żądanej jakości obrazu.

  Regulacja różnicy ostrości obrazu pomiędzy dwoma oczami

  Aby skorygować różnicę ostrości obrazu pomiędzy 2 oczami:
  Zamknąć oko prawe i ustawić za pomocą środkowego pokrętła ostrość obrazu jakiegoś przedmiotu znajdującego się w odległości 50 m. Gdy obraz jest już ustawiony, zamknąć drugie oko i zrobić to samo za pomocą pokrętła ostrości znajdującego się na okularze. Różnica jest teraz skorygowana. Nie ma już potrzeby jej korygowania przy następnym użyciu lornetki.

  Skład

  Metalowa konstrukcja 50% Styren akrylonitrylowy butadienowy, 50% Szkło mineralne Zewnętrzna skorupa 100% Chlorek poliwinylu Torba transportowa 80% Spienione EVA, 20% Poliester