1/9
subea

Maska do snorkelingu Subea Easybreath 500 powierzchniowa z torbą

Kod produktu: 8491266

4,7 (101)

119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Ciemny morski / Szary węgiel

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Po wynalezieniu pełnotwarzowej maski do snorkelingu, Subea zaprojektowała Easybreath, maskę powierzchniową dla dorosłych - 500, o większym komforcie oddychania.

Z panoramicznym polem widzenia i możliwością oddychania przez nos i usta, odkrywanie podwodnego świata jest jeszcze bardziej przystępne w masce powierzchniowej Easybreath dla dorosłych - 500.

 • Łatwe użytkowanie

  Maska pełnotwarzowa zapewnia naturalne oddychanie przez nos i/lub usta.

 • Ograniczenie parowania

  Wyjątkowy system cyrkulacji powietrza zapobiega zaparowaniu maski.

 • Pole widzenia

  Panoramiczne pole widzenia 180°.

 • Szczelność

  Fajka "dry-top-release" ogranicza wpływanie wody i zapobiega blokowaniu pływaka.

Przed każdym użyciem sprawdź maskę Easybreath, w szczególności tę należącą do dziecka

- Chwyć dłonią fajkę i poruszaj nią w prawo i lewo. Kulka musi podążać na tym ruchem bez przeszkód;
- Sprawdź obecność, stan i poprawne ułożenie uszczelki;
- Sprawdź czy wszystkie zawory są na swoim miejscu, czy nie są odkształcone i czy dobrze przylegają do podłoża;
- Sprawdź ogólny montaż maski, czy nie ma błędu na łączeniu kołnierza z ramką i szybą;
- Nigdy nie używaj maski bez fajki.

Co zrobić jeśli maska paruje?

W razie pojawienia się pary przed oczami, zachęcamy do powtórzenia uprzednio opisanych 4 etapów, poprawnego ułożenia maski na twarzy i sprawdzenia, czy rozmiar maski Easybreath jest dobrze dobrany do twarzy. Jeśli problem nadal jest obecny zaprzestań korzystania z maski i udaj się do najbliższego sklepu Decathlon.

Bezpieczeństwo podczas snorkelingu

Snorkeling to prosta, przyjemna aktywność dla całej rodziny! Oddychanie przez fajkę, jest większym wyzwaniem niż zwykłe pływanie. Jeśli czujesz zmęczenie, odczuwasz brak powietrza, czy nawet masz zawroty głowy, zdejmij maskę i wyjdź z wody.
Korzystanie z tego produktu nie jest wskazane jeśli masz problemy krążeniowo-sercowe lub oddechowe (infekcję płuc, anginę, astmę, nadciśnienie, choroby serca, etc). W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Czym jest Easybreath?

Maska Easybreath 500 jest drugą generacją pełnotwarzowej maski do snorkelingu, zaprojektowanej przez Decathlon. Ma te same właściwości co poprzedni model: widoczność 180°, anty-fog, łatwość zakładania... ale poprawiliśmy trwałość maski, komfort kołnierza, oddychanie, zmniejszając o 20% wysiłek podczas wdechu. Ponadto maska wyposażona jest w innowacyjne rozwiązanie: system "dry-top-release". Nie wystąpi już zjawisko zablokowania oddechu podczas przejścia fali.

Maski Easybreath dostępne w Decathlon

Easybreath: maska, która umożliwia oddychanie przez nos i usta, oferuje szerokie pole widzenia i zapobiega parowaniu dzięki cyrkulacji powietrza. Dostępna dla dorosłych i dla dzieci.

Easybreath 540+: dodatkowo wyposażona w zawór akustyczny, który umożliwia lepiej słyszalną rozmowę na powierzchni, z głową ponad wodą (bez zdejmowania maski)!

Easybreath 900: posiada miękki nosek umożliwiający wyrównanie ciśnienia w uszach i zanurkowanie na głębokość 3 m. Nie pozostawaj na powierzchni, zanurkuj!

Jak działa maska Easybreath?

Świeże powietrze wlatuje na szybę, zanim dotrze do nosa i ust przez zawory nosowe. To nieustannie wlatujące chłodne powietrze ogranicza pojawianie się pary.
Powietrze nasycone wilgocią i CO₂ odprowadzane jest kanałami znajdującymi się w ramce, które prowadzą do fajki. Powietrze jest stale wymieniane. Strumienie powietrza wlatującego i wylatującego są oddzielone, aby móc oddychać wyłącznie świeżym powietrzem.
Objęta licencją Ocean Reef Group.

Jak działa system Dry top zapobiegający wlewaniu się wody?

Maska wykorzystuje technologię Dry-top. Ten system został stworzony, aby zapobiegać wlewaniu się wody przez fajkę, kiedy pływa się w małych, krótkich falach, w razie zanurzenia, lub kiedy użytkownik zbyt mocno przechyla głowę do przodu, aby obserwować dno. Fajka posiada pływak, który podnosi się, aby zamknąć otwór, gdy fajka jest zanurzona pod powierzchnię wody. Gdy tak się zdarzy, pamiętaj o tym, aby dmuchnąć wyjmując fajkę z wody, aby upewnić się, że pływak opadnie w dół.

Czy można nurkować w masce Easybreath 500?

Objętość powietrza w masce do snorkelingu Decathlon jest większa, niż w tradycyjnej masce nurkowej.
Od głębokości 1 m nacisk maski na twarz pod wpływem ciśnienia wody zaczyna być odczuwalny. Podczas nurkowania na bezdechu niezbędne jest wyrównywanie ciśnienia w uszach, a w masce Easybreath nie jest to możliwe ze względu na brak dostępu do nosa.

Dlaczego warto wybrać maskę Easybreath zamiast tradycyjnej maski z fajką?

Wybór tej maski pełnotwarzowej do snorkelingu polecamy w przypadku, gdy użytkownik poszukuje przede wszystkim bardzo dużego komfortu oddychania i szerokiego pola widzenia. Dzięki swojej budowie maska Easybreath jest idealna dla osób obserwujących podwodny świat przede wszystkim z powierzchni.

Jaki rozmiar maski Easybreath 500 wybrać?

Maska powierzchniowa Easybreath dla dorosłych - 500 dostępna jest w 2 rozmiarach, które są odpowiednie dla 90% twarzy osób dorosłych.
Powyżej 10 roku życia i dla małych twarzy wybierz rozmiar S/M, a dla większych twarzy: rozmiar M/L.
Aby wybrać rozmiar w sklepie, przyłóż maskę do twarzy: Pomiędzy podbródkiem a dołem maski nie powinno być prześwitu.

Czy mogę używać maski Easybreath 500 jeśli mam zarost na brodzie?

Obecność zarostu na brodzie uniemożliwia stykanie się skóry twarzy i kołnierza maski. Wobec tego nie możemy zapewnić szczelności maski osobom noszącym brodę. Najlepszym sposobem na zapewnienie szczelności tej maski będzie więc ogolenie zarostu. W przeciwnym razie rozwiązaniem może być użycie gęstego kremu, typu wazelina, jako uszczelnienia.

Czy w razie uszkodzenia jest możliwość naprawy maski Easybreath 500?

Tak, przedłuż trwałość maski Subea Easybreath! Serwis posprzedażowy jest dostępny w sklepach Decathlon. Części zamienne (pasek, pokrywka, fajka, zawory) są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych jak i przez internet www.decathlon.pl. Pasek - 8316952, zawór - 8363399, fajka - 8506099, biała pokrywka - 8520085.

Czy z maską Easybreath mogę nosić swoje okulary?

Większość oprawek okularowych uniemożliwia zapewnienie szczelności maski, ponieważ odkształcają one kołnierz. Dlatego używanie maski Easybreath z okularami korekcyjnymi jest skomplikowane.

Na co muszę uważać używając maskę Easybreath 500?

Uwaga na piasek! Unikaj kontaktu maski Easybreath 500 z piaskiem, który mógłby zarysować szybę. Jeśli na masce jest piasek, unikaj zatrzaskiwania fajki na siłę. Wypłucz maskę i fajkę przed złączeniem ich ze sobą. Piasek może także zablokować pływak znajdujący się wewnątrz fajki. Energicznie wypłucz fajkę lub użyj klucza, wkładając go do otworów wentylacyjnych z tyłu fajki, aby odblokować pływak, a następnie wypłucz fajkę.

Wymiary zdemontowanej maski


Wysokość: 29 cm.
Szerokość: 18 cm.
Grubość: 12 cm

Gwarancja

Dostępność części zamiennych koniecznych do użytkowania produktu: 2 lata.

Waga

S/M : 0.634 kg
M/L : 0.639 kg

Skład

Szyba maski do nurkowania 100% Poliwęglan-akrylonitryl-butadien-styren Skirt 100% Silikon Fajka nurkowa 100% Poliwęglan-akrylonitryl-butadien-styren Materiał główny 100% Poliester Pasek 66% Poliamid, 23% Poliester, 11% Elastan Oprawka gogli narciarskich 100% Polipropylen

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu, z dala od światła.

Ograniczenia

Nieodpowiednia <10 lat, do apnei oraz intensywnego pływania.

Porady dotyczące konserwacji

Po użyciu wypłukać w czystej wodzie. Do czyszczenia szkieł należy używać odpowiednich akcesoriów: specjalnej ściereczki z mikrofibry lub sprayu do okularów (gama akcesoriów ORAO).. Zostawić do wyschnięcia w miejscu suchym i przewiewnym.

Instrukcja

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, sprawdź instrukcja

Wgrywanie