aquarius

Rzutka ratownicza Aquarius 25mb Lina 6mm

159,00 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar: Brak rozmiaru

Otrzymaj +150 pkt za zakup tego produktu 

Sprzedawane i wysłane przez SpecMarket

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Bezpieczne zakupy

z Programem Ochrony Kupujących

Zobacz, jak zwrócić ten produkt

Pomoc specjalisty

Rzutka ratownicza Aquarius 25mb Lina 6mm

Kup razem z

Podobne produkty

Rzutka ratunkowa Aquarius

Bazą rzutki jest polipropylenowa linka pływająca ø 6. Worek posiada element odblaskowy oraz okno z siateczki. Na worku wydrukowana jest instrukcja użycia. W środku rzutki został zamocowany obciążnik, dzięki czemu łatwiej jest dalej rzucić. Rzutka, rączka jak i linka jest niezatapialna. Rzutka posiada rączkę z każdej strony ułatwiającą sam rzut jak i uchwyt przez osobę potrzebującą pomocy.

Rzutki ratownicze 30 m są szczególnie dedykowane ratownikom WOPR, przewodnikom spływów kajakowych a także jako wyposażenie asekuracyjne kąpieliska otwartego czy basenu.

Kamizelka asekuracyjna Traper i Operacyjna posiadają specjalne miejsce/kieszeń na rzutkę.

Rzutkę ratowniczą można użyć z lądu, pomostu jak i z jednostki pływającej np. kajaka czy łodzi. Rzutka ratownicza może być użyta jako lina w metodzie asekuracji kajakowej - Człowiek Żaba.

Chlor jest naturalnym składnikiem naszego środowiska. Pod względem rozpowszechnienia ma mocną pozycję plasując się w pierwszej dwudziestce z ponad setki znanych nam pierwiastków. Jony chlorkowe stanowią ok. 1,9% masy wszystkich oceanów (w przypadku Morza Martwego to ok. 21%). W organizmie człowieka o wadze 70 kg znajduje się około 95 g chloru.

Używa się go w cyklu produkcji środków ochrony roślin, w przemyśle farmaceutycznym, w procesach uzdatniania wody, itd.

Należy jednak pamiętać, że na pływalni – w środowisku o podwyższonej zawartości jonów chlorków możemy zaobserwować ograniczoną odporność przedmiotów znajdujących się w polu ich działania.

Na przedmiotach np: polewanych (ochlapywanych, spłukiwanych) lub, na których jedynie skrapla się woda, stopniowo wzrasta stężenie chlorków, które osadzają się, wysychają i kumulują, a ostatecznie doprowadzić mogą nawet do całkowitego zniszczenia przedmiotu.

W celu zapewnienia możliwości długotrwałej eksploatacji produktów wymagane jest regularne (przynajmniej raz w tygodniu) usuwanie szkodliwych związków chloru poprzez zmywanie ich np. czystą wodą, wysuszenie i przechowywanie w suchym, ciepłym, wentylowanym pomieszczeniu.Zabiegi konserwacyjne i oczyszczające (metoda i częstotliwość) uzależnione są od rodzaju środka (środków) chemicznego stosowanego do dezynfekcji wody w basenie oraz od poprawności jego stosowania.