black diamond

Kask wspinaczkowy z systemem antyudarowym Black Diamond Capitan MIPS

od 359,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Sprzedawane i wysłane przez

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Bezpieczne zakupy

z Programem Ochrony Kupujących

Zobacz, jak zwrócić ten produkt

Pomoc specjalisty

Kask wspinaczkowy z systemem antyudarowym Black Diamond Capitan MIPS

Kup razem z

Podobne produkty

Kask wspinaczkowy Capitan MIPS (Multidirectional Impact Protection System) to kask amerykańskiego producenta ekwipunku wspinaczkowego, firmy Black Diamond, wyposażony w wielokierunkowy system ochrony głowy. Jego nazwa pochodzi od jednej z najsłynniejszych ścian skalnych, El Capitan w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii, która stanowi jedno z najważniejszych wspinaczkowych na świecie.

Kask wspinaczkowy Capitan MIPS jest lekki i wygodny a jednocześnie wyjątkowo trwały, zaprojektowany go do każdego rodzaju wspinaczki - w skale i w lodzie. Doskonałą ochronę głowy przed urazami zapewnia dwuczęściowa skorupa z odpornego na uderzenia i skrajne temperatury tworzywa ABS, oraz wewnętrzna amortyzująca wkładka i krążek z energochłonnej pianki EPP i EPS, których zadaniem jest absorpcja uderzeń w kask. Ochronę głowy wzmacnia zastosowana w nim technologia MIPS - wielokierunkowy system ochrony głowy, oparty na lekkiej wkładce pozwalającej się przesuwać skorupie kasku względem głowy - zabezpiecza to głowę przed ukośnymi i bocznymi uderzeniami.

Otwory wentylacyjne w skorupie kasku zadbają o to, by Twoja głowa nie przegrzewała się podczas upału i wysiłku fizycznego, a zaczepy do czołówki pozwolą Ci na kontynuacje akcji górskiej i bezpieczny powrót ze wspinaczki po zmroku. Niskoprofilowe zawiesie umożliwia dokładne dopasowanie kasku do kształtu głowy.

Kask Capitan MIPS to gwarancja zawsze bezpiecznej głowy, nawet podczas najtrudniejszej wspinaczki wielkościanowej!

Szczegóły:

  • kask zbudowany jest z podwójnej wytrzymałej skorupy z tworzywa ABS (akrylonitryl-butadien-styren), zaopatrzonej w energochłonną wyściółkę z formowanej pianki EPP (spienionym polipropylen) i EPS (spieniony polistyren);
  • MIPS (Multidirectional Impact Protection System) - wielokierunkowa ochrona głowy przed uderzeniami bocznymi i ukośnymi;
  • konstrukcja kasku w pełni zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas wspinaczki;
  • precyzyjną i skuteczną dopasowanie do głowy w zakresie danego rozmiaru umożliwia regulacja zapadkowa;
  • mocowanie pasków wewnętrzne czteropunktowe;
  • mocowanie czołówki;
  • otwory wentylacyjne.

Produkowany w dwóch rozmiarach:

S-M dla obwodu głowy 53-59 cm
M-L dla obwodu głowy 58-63 cm

Certyfikaty:

UIAA Safety Label (norma 108),
EN 12492 (norma dla kategorii produktów „Sprzęt alpinistyczny – kaski alpinistyczne)