duotone

DUOTONE Maszt Windsurfingowy GOLD SDM 460 2019

od 2399,00 zł

239,90 zł x 10 rat

Oblicz ratę

Rozmiar:

Sprzedawane i wysłane przez

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Bezpieczne zakupy

z Programem Ochrony Kupujących

Zobacz, jak zwrócić ten produkt

Pomoc specjalisty

DUOTONE Maszt Windsurfingowy GOLD SDM 460 2019

Kup razem z

Podobne produkty

Kod producenta: 14900-1600
Cechy Maszt DUOTONE Gold.90 SDM:

 • RDM
 • Parametry gięcia: CC
 • Skład węgla: 90%
 • Węgiel T700 najwyższej jakości
 • Żywice SYNTEX wysokiej jakości
 • Do freestyle'u, wave'u
 • W komplecie pokrowiec
 • Jasny kolor skutecznie chroni przed nagrzewaniem i UV

Technologie w masztach Duotone:

TABELA TECHNOLOGII

SENTEX - Do 30% lżejsze oraz bardziej wytrzymałe maszty
Windsurfingowe maszty wykonane w technologii Sentex są najlepszymi masztami, jakie do tej pory wyszły spod marki NorthSails. Produkty te bowiem są przepięknie zbalansowane oraz lekkie. Ponadto tegoroczne maszty NorthSails są na pierwszym miejscu w branży pod względem sterowności oraz refleksu, jakie zapewniają. Zastosowany Sentex zapewnia również, oprócz już wymienionych korzyści, znacznie lepszą wytrzymałość.

Silica Spheres (diameter: 100nm)Tysiące nano-cząsteczek otaczają każde włókno carbonowe w celu równomiernego rozłożenia materiału wzdłuż całego masztu.

Włókna węglowe
Setki włókien węglowych ułożonych wzdłuż całego masztu nadają odpowiednią moc oraz elastyczność.

SENTEX resin
Ulepszona, wzmocniona żywicą matryca, która odpowiada za wspieranie włókien węglowych, aby te mogły wytrzymać jak największy kąt wygięcia.

Jakość włókien węglowychPodstawowym kryterium mierzenia jakości włókien węglowych w maszcie jest wskaźnik rozciągliwości włókien przy zginaniu. Wskaźnik ten mierzy wytrzymałość włókien podczas wyginania aż do momentu pęknięcia. W przypadku włókien wykonanych z węgla wartości wskaźnika plasują się pomiędzy T300 do T1000. Dla przykładu najniższej jakości maszty wykonane z carbonu osiągają wartość pomiędzy T300 a T400 - jest to nieznacznie lepsza wartość niż w przypadku włókien szklanych.
Wysoki wskaźnik rozciągliwości włókien oferuje:

 • Większą wytrzymałość przed pęknięciem
 • Szybszy reflex (co przekłada się na niesamowicie zwiększoną wydajność żagla, podobnie jak w przypadku samochodu oraz zwiększenia liczby koni mechanicznych)

W przypadku marki North Sails wskaźnik rozciągliwości wynosi: Silver - T700;Gold oraz Platinum - T800, Platinum Aero 2.0 - T900.

RDM vs. SDM
Generalnie są dwie średnice masztu - SDM (od standard) oraz zyskujący na popularności RDM (od reduced - zredukowany). Nie każdy wie, że maszty RDM sprawdzają się do długości około 430 cm - dzieje się tak ze względu na mniejszy przekrój poprzeczny, który wpływa za zachowanie przez maszt bardziej miękkiego flex'u. Wobec tego maszty RDM są bardziej odpowiednie do żagli Wave oraz Freestyle. Z kolei maszty SDM sprawdzą się doskonale do dużych, nastawionych na wydajność żagli, gdzie potrzebne są maszty o dużej sztywności.

 • Długość (w cm) 460 cm
 • Poziom zaawansowania Każdy poziom

Długość (w cm)

460 cm

Poziom zaawansowania

Każdy poziom