• Najlepiej oceniany
1/8
fouganza

Ogłowie z nachrapnikiem zwykłym Fouganza 580 skórzane dla konia i kuca

Kod produktu: 8395101

5,0 (4)

219,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Piękne, w całości skórzane ogłowie, zgodne z budową anatomiczną końskiego łba. Komfort i estetyka!

Szukasz dla swego wierzchowca ogłowia z nachrapnikiem zwykłym? Nasz model ma wyprofilowany nagłówek i naczółek w kształcie V. Ogłowie ma anatomiczny kształt i pięknie podkreśla łeb konia!

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

    Wyprofilowany przy uszach nagłówek i naczółek w kształcie V = wygoda dla konia.

  • Trwałość

    Wytrzymała skóra bawola z podszewką ze skóry cielęcej. Wysoka trwałość.

  • Ograniczenie podrażnień

    Wzmocnienia w miejscach nacisku: na nagłówku, nachrapniku, pod sprzączkami.

Ogłowie z nachrapnikiem zwykłym Fouganza 580 skórzane dla konia i kuca

Wygląd i koncepcja

Wygoda, styl i tradycja połączone tak, by na pierwszym miejscu były potrzeby wierzchowca. Ogłowia z gamy 580 mają subtelną, szlachetną linię. Jednocześnie są praktyczne i zgodne z anatomiczną budową konia. Są wykonane w całości ze skóry, co nadaje im elegancki wygląd i podkreśla urodę łba. Ogłowie model 580 jest dostępne w 3 wersjach: skórzanej stębnowanej, skórzanej z błyszczącymi wypustkami oraz wersji strass z kryształkami i szerokim nachrapnikiem.

Anatomiczny nachrapnik i naczółek

Dolna część nagłówka jest wyprofilowana tak, by odsłaniał tylną część uszu. Ponieważ jest to bardzo unerwiona część ciała konia, jest też kluczowa dla rozluźnienia pyska. Z tego samego powodu naczółek łączy się z nagłówkiem w taki sposób, by uniknąć nacisku na zakończenia nerwowe powyżej kulistej części kości skroniowej oraz skroni.

Ograniczenie podrażnień

Strefy, w których kontakt jest najmocniejszy, zostały z myślą o wygodzie konia podszyte miękką pianką. Podszewka znajduje się na nagłówku (szczególną uwagę zwróciliśmy na podszewkę na karku), naczółku i nachrapniku.

Ogłowie / wodze

Ogłowie zaprojektowane jako komplet z wodzami 580 z dużymi, antypoślizgowymi wypustkami. Wodze mają te same motywy dekoracyjne, wykończenia i oczywiście ten sam kolor. Jeśli zależy Ci na drobniejszych wypustkach oraz cieńszych, bardziej miękkich wodzach, do ogłowia można dopiąć również wodze model 900. Ogłowie sprzedawane jest bez wodzy.

Rozmiar

Ogłowie model 580 jest dostępne w 2 rozmiarach: CS i FS. Rozmiar CS jest odpowiedni dla koni o małym łbie oraz kuców z grupy D. Rozmiar FS jest odpowiedni dla większości koni wierzchowych. Ogłowie ma szerokie możliwości regulacji i można je dopasować do koni średniego i dużego wzrostu. Ogłowie model 580 ze stębnowaniem jest dostępne także w rozmiarze PS dla dużych kuców z grupy B, kuców z grupy C oraz małych kuców z grupy D.

Regulacja

Nachrapnik wyposażony jest w sprzączki z elementami obrotowymi, które ułatwiają regulację. Karabińczyk na podgardlu można zapiąć jednym ruchem!

Jak prawidłowo wyregulować ogłowie?

Kilka prostych czynności pozwala sprawdzić, czy ogłowie jest prawidłowo wyregulowane. Pod naczółkiem powinien być luz pozwalający na włożenie 1 palca. Ogłowie nie uciska wtedy unerwionych miejsc na łbie konia. Pomiędzy nagłówkiem a tylną częścią uszu powinna być odległość na szerokość 1 palca. Podczas pierwszych jazd należy sprawdzić, czy na łbie konia nie pojawiają się podrażnienia.

Dobrze wyregulowany nachrapnik

Regulacja nachrapnika wpływa mocno na rozluźnienie pyska konia. Zalecamy, by między nachrapnik a wierzchnią częścią pyska można było włożyć palec, natomiast 2 palce między nachrapnik a grzebień twarzowy. Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze dopasowałeś nachrapnik, poproś o sprawdzenie instruktora. Użycie skośnika nie zawsze jest konieczne, zależy bowiem od potrzeb konia. Skośnik w ogłowiu model 580 można łatwo odpiąć. Po odpięciu szlufka nie jest widoczna.

Konserwacja

Radzimy regularnie czyścić ogłowie mydłem glicerynowym nałożonym na gąbkę zwilżoną letnią wodą. Następnie można nawilżyć skórę odpowiednim tłuszczem przy pomocy szmatki. Jeśli masz wrażenie, że skóra ogłowia staje się szorstka i sucha, można dodatkowo nałożyć mleczko nawilżające, które głęboko odżywi skórę.

Skład

Materiał główny 100% Skóra bydlęca Podszewka 100% Skóra bydlęca Klamry 100% Stal nierdzewna

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać na wieszaku w suchym miejscu o umiarkowanej temperaturze.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie