Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Koniec serii
olaian

Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska

3,0 (2)

399,99 zł 699,99 zł - 300 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 699,99 zł

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zespół surferów na różnych poziomach umiejętności stworzył tę piankę 4/3 mm dla zaawansowanych, surfujących na każdym typie fal.

Damski, neoprenowy kombinezon 4/3 mm z suwakiem na piersiach, przeznaczony do uprawiania surfingu i bodyboardu w zimnych wodach, pomiędzy 12° a 17°C. Poziom zaawansowany. Czas treningów: do 3 h.

Kod produktu: 8504168

  • Swoboda ruchów

    System zapięcia z suwakiem na piersiach, aby ułatwić wiosłowanie ramionami.

Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska
Pianka surfing 900 z neoprenu 4/3 mm damska

SURFOWANIE - ZAAWANSOWANI

Surfujesz intensywnie, jest to Twój ulubiony sport. Podczas treningów wiosłujesz do line up'u, przepływasz przez załamanie fal wykonując dive duck'a jeśli jesteś na shortboardzie, lub turtle dive na longboardzie. Angażujesz się w mocne fale przekraczające metr wysokości. Stworzyliśmy gamę kostiumów dostosowaną do intensywnego uprawiania surfingu i Twojej budowy ciała.

Maksymalna swoboda ruchów

Zaletą linii damskich pianek 900 marki OLAIAN jest krój i specjalnie dobrane materiały ułatwiające wiosłowanie i zapewniające maksymalną swobodę ruchów. Cała pianka jest z bardzo elastycznego neoprenu. Wszystkie szwy są rozciągliwe.
Suwak z przodu całkowicie uwalnia plecy podczas aktywności i ułatwia wiosłowanie, ale wymaga prawdziwego wysiłku podczas zakładania pianki, jest ona więc skierowana do doświadczonych surferek.

Kołnierz

Wykończenie przy szyi zostało pomyślane tak, aby zapobiec podrażnieniom. W zależności od wrażliwości poszczególnych osób możliwe jest założenie pod piankę topu UV, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień. Użycie tłustego kremu (np. wazeliny) w strefach narażonych na otarcia (szyja, kolana) jest także zalecane przy długim noszeniu pianki.
Przy pierwszej przymiarce można poczuć się nieco ściśniętym przy szyi, ale po wejściu do wody pianka się rozciągnie.

Materiały

Pianka OLAIAN 900 wykonana jest w 100% z ultra elastycznego neoprenu zapewniającego większy komfort użytkowania i bardzo dużą swobodę ruchów. Neopren oklejony jest tkaniną syntetyczną, aby zwiększyć odporność na przetarcia.
Grubość neoprenu: 4 mm i 3 mm.
Neopren to elastomerowa pianka o właściwościach izolacyjnych.
Testujemy i gwarantujemy jakość naszych materiałów neoprenowych.

Zapięcie

Zapięcie na suwak na klatce piersiowej pozwala uwolnić ruchy, zapewniając jednocześnie lepszą szczelność, niż klasyczne zapięcie na plecach. Języczek suwaka jest z inoxu, bardziej odporny na działanie słonej wody.

Kieszeń na klucze

Kieszonka na klucze znajduje się z przodu, pod suwakiem.

Eco-koncepcja

Nasze pianki z gamy 900 uszyte są z materiału Limestone, neoprenu na bazie wapienia. Czarny kolor neoprenu, nazywany Eco carbon black pochodzi z recyklingu zużytych opon. Klej używany do połączenia materiału i neoprenu nazywa się Aquaglue - jest na bazie wody i nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Technologia barwienia w masie, Dope-Dye Yarn, dla czarnego koloru, jest bardzo oszczędna pod względem zużycia wody i przyjazna środowisku.

Jak wybrać piankę? (część 1)

Pierwszym kryterium wyboru pianki surfingowej jest temperatura wody.
Temperatura wody zmienia się w zależności od miejsca i pory roku.
Zawsze sprawdzaj, czy temperatura wody tam, gdzie zamierzasz surfować, odpowiada zakresowi temperatur zalecanemu dla pianki:
ciepłe wody ponad 20°C;
umiarkowane wody od 17 do 22°C;
zimne wody od 12 do 17°C;
bardzo zimne wody od 7 do 12°C.
Sprawdź stronę seatemperature.org, aby poznać temperaturę wody w danym miejscu.

Jak wybrać piankę? (część 2)

Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest czas spędzany w wodzie. Jeśli pływasz krócej niż godzinę, modele 100 będą odpowiednie. Do 2 h wybierz model 500, a do 3 h model 900. W stosunku do modeli 100, modele 500 są cieplejsze, ograniczają zmęczenie (większa swoboda ruchów) i lepiej chronią przed podrażnieniami. I tak samo mają się modele 900 w stosunku do modeli 500.
UWAGA! modele 900 są trudniejsze do założenia.

Jak dobrać rozmiar

Aby w pełni wykorzystać zalety pianki, niezbędne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Pianka surfingowa musi być noszona bardzo dopasowana i nie powinna mieć widocznych marszczeń powierzchni. Na sucho, uczucie zbyt silnego ściśnięcia jest normalne. Dyskomfort ten znika po zmoczeniu pianki. W miarę możliwości zachęcamy do przymierzenia jej w sklepie przed zakupem.

ZACHOWAJ CIEPŁO NA DŁUŻEJ DZIĘKI AKCESORIOM! Dla każdego zakresu temperatur odpowiedni zestaw

Będąc w wodzie, połowę ciepła ciała tracimy przez kończyny i głowę.
Dlatego polecamy następujące akcesoria:
- w ciepłych i umiarkowanych wodach (> 17°C) => niskie buty neoprenowe
- w zimnych wodach (12 - 17°C): wysokie buty i rękawiczki,
- w bardzo zimnych wodach (7 - 12°C): wysokie buty, rękawiczki, kaptur i top z kapturem
(Zobacz całą ofertę naszych akcesoriów na stronie decathlon.pl)

OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLONU

OLAIAN jest nową marką surfingu i bodyboardu grupy Decathlon, zlokalizowaną w Hendaye, na południowym zachodzie Francji. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć kostium lub piankę surfingową, a następnie przetestować je bezpośrednio w morzu.

Skład

Pianka 100% Rubber - Chloropren (CR) Materiał główny 88% Politereftalan etylenu (PET), 12% Elastan Druga podszewka 100% Politereftalan etylenu (PET)

Testy

Stworzony i przetestowany przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie