olaian

Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska

Kod produktu: 8554171

0,0 (51)

349,99 zł 499,99 zł - 150,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 499,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Zespół surferów na różnych poziomach umiejętności stworzył tę piankę 3/2 mm dla zaawansowanych, surfujących na każdym typie fal.

  Damska pianka z neoprenu 3/2 mm, bez suwaka, przeznaczona do uprawiania surfingu i bodyboardu w wodach o temperaturze od 17° do 22°C. Poziom zaawansowany. Czas treningów: do 3 h.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Swoboda ruchów

   System zapięcia bez suwaka, aby ułatwić surferce wiosłowanie.

  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska
  Pianka surfingowa 900 z neoprenu 3/2 mm damska

  Surfowanie - zaawansowani

  Surfujesz intensywnie, jest to Twój ulubiony sport. Podczas treningów wiosłujesz do line up'u, przepływasz przez załamanie fal wykonując dive duck'a jeśli jesteś na shortboardzie, lub turtle dive na longboardzie. Angażujesz się w mocne fale przekraczające metr wysokości. Umiesz surfować po każdym rodzaju fal. Stworzyliśmy gamę kostiumów dostosowaną do intensywnego uprawiania surfingu i Twojej budowy ciała.

  PIANKA BEZ SUWAKA

  Ta pianka 3/2 mm jest typu zip free i przeznaczona jest dla zaawansowanych i doświadczonych surferek. Rzeczywiście, założenie tego typu kombinezonu nie jest na początku łatwe, ale zapewnia on wyjątkową swobodę wiosłowania. Z upływem czasu przyzwyczajasz się do zakładania jej, neopren nieco się rozluźnia i staje się to rutyną.

  Jak dobrać rozmiar

  Aby w pełni wykorzystać zalety pianki, niezbędne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Pianka surfingowa musi być bardzo dopasowana i nie powinna mieć widocznych marszczeń powierzchni. Na sucho, uczucie zbyt silnego ściśnięcia jest normalne. Dyskomfort ten znika po zmoczeniu pianki, ponieważ neopren rozciąga się w wodzie. W miarę możliwości, gorąco zachęcamy do przymierzenia jej w sklepie przed zakupem.

  Jak wybrać piankę? (część 1)

  Pierwszym kryterium wyboru pianki surfingowej jest temperatura wody.
  Temperatura wody zmienia się w zależności od miejsca i pory roku.
  Zawsze sprawdzaj, czy temperatura wody tam, gdzie zamierzasz surfować, odpowiada zakresowi temperatur zalecanemu dla pianki:
  Wody ponad 20°C. Wody od 17 do 22°C. Wody od 12 do 17°C. Wody od 7 do 12°C. Sprawdź stronę seatemperature.org, aby poznać temperaturę wody w danym miejscu.

  Jak wybrać piankę? (część 2)

  Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest czas spędzany w wodzie. Jeśli pływasz krócej niż godzinę, modele 100 będą odpowiednie. Do 2 h wybierz model 500, a do 3 h model 900. W stosunku do modeli 100, modele 500 będą cieplejsze (i bardziej szczelne), ograniczają zmęczenie (większa swoboda ruchów) i lepiej ograniczają ryzyko podrażnień. I tak samo mają się modele 900 w stosunku do modeli 500.UWAGA! modele 900 są trudniejsze do założenia.

  Maksymalna swoboda ruchów

  Zaletą linii damskich pianek 900 marki OLAIAN jest krój i specjalnie dobrane materiały ułatwiające wiosłowanie i zapewniające maksymalną swobodę ruchów. Cała pianka wykonana jest z bardzo elastycznego neoprenu. Wszystkie szwy są elastyczne. Fakt, że pianka nie posiada suwaka całkowicie uwalnia plecy podczas surfowania.

  Kołnierz

  Wykończenie przy szyi zostało pomyślane tak, aby zapobiec podrażnieniom. W zależności od wrażliwości poszczególnych osób możliwe jest założenie pod piankę topu UV, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień. Użycie tłustego kremu (np. wazeliny) w strefach narażonych na otarcia (szyja, kolana) jest także zalecane przy długim noszeniu pianki.
  Przy pierwszej przymiarce można poczuć się nieco ściśniętym przy szyi, ale po wejściu do wody pianka się rozciągnie.

  Kieszeń na klucze

  Kieszonka na klucze znajduje się z przodu.

  Materiały

  Pianka OLAIAN 900 wykonana jest w 100% z ultra elastycznego neoprenu zapewniającego większy komfort użytkowania i bardzo dużą swobodę ruchów. Neopren oklejony jest tkaniną syntetyczną, aby zwiększyć odporność na przetarcia.
  Grubość neoprenu: 3 mm i 2 mm.
  Neopren to elastomerowa pianka o właściwościach izolujących.
  Testujemy i gwarantujemy jakość naszych materiałów neoprenowych.

  Dla każdego zakresu temperatur odpowiedni zestaw

  Będąc w wodzie, połowę ciepła ciała tracimy przez kończyny i głowę. Dlatego polecamy następujące akcesoria:
  - wody > 17°C: niskie buty neoprenowe,
  - wody 12 - 17°C: wysokie buty i rękawiczki,
  - wody 7 - 12°C: wysokie buty, rękawiczki, kaptur i top z kapturem.

  Olaian, surfingowa marka Decathlon

  OLAIAN jest nową marką surfingu i bodyboardu grupy Decathlon, zlokalizowaną w Hendaye, na południowym zachodzie Francji. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć kostium lub piankę surfingową, a następnie przetestować je bezpośrednio w morzu.

  Skład

  Pianka 100% Guma Materiał główny 84% Poliamid, 16% Elastan Dodatkowa podszewka 100% Poliamid

  Testy

  Stworzona i przetestowana przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i wytrzymałość.

  Porady dotyczące konserwacji

  Tylko pranie ręczne

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie