waldhausen

Popręg ujeżdżeniowy krótki dla konia i kuca

139,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz popręg został zaprojektowany dla jeźdźców ujeżdżeniowych, którzy cenią sobie komfort swojego wierzchowca.

Popręg model 100 jest idealny do pracy z koniem. Pełna wygoda! Dzięki zastosowaniu neoprenu popręg dopasowuje się do sylwetki konia i nie krępuje ruchu kończyn przednich.

Kod produktu:

8744283

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

    Popręg jest miękki i elastyczny.

  • Trwałość

    Neoprenowa podszewka zapewnia odporność na rozciąganie.

  • Ograniczenie podrażnień

    Powierzchnia neoprenu jest miękka i pozbawiona fałd, dzięki czemu nie ociera skóry konia.

Regulacja

Po zakupie radzimy sprawdzić, czy kształt popręgu odpowiada Twojemu koniowi. Można to sprawdzić w kilku prostych krokach. Przede wszystkim siodło powinno znajdować się w odpowiednim miejscu. Jest to też niezbędne do prawidłowej regulacji popręgu. Siodło zakładamy tak, by leżało za łopatkami konia. Po prawidłowym założeniu siodła sprawdzamy, czy nic nie krępuje swobody ruchów przednich kończyn konia. Pomiędzy łokciami a popręgiem powinno być miejsca na szerokość dłoni.

Konserwacja

Czyszczenie popręgu wykonanego z materiału syntetycznego jest bardzo proste. Radzimy regularnie czyścić popręg gąbką zmoczoną w letniej wodzie. Praktycznym rozwiązaniem jest też wyszczotkowanie popręgu po jeździe. Należy starannie czyścić popręg i sprawdzać, czy nie ma na nim nierówności, pęknięć i zabrudzeń, które mogą prowadzić do skaleczenia konia.

Wszechstronność

Popręg został zaprojektowany do siodeł ujeżdżeniowych, ale będzie pasował również do siodeł wszechstronnych, do których wystarczy krótki popręg. Bardzo wygodny. Sprawdzi się także z pasem do lonżowania.

Łatwe zdejmowanie i zakładanie

Każda końcówka posiada 2 sprzączki z rolką, co ułatwia zakładanie i regulację popręgu.

Wgrywanie