babolat

Rakieta do badmintona Babolat Prime

Kod produktu: 8880334

0,0 (2)

189,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +190 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Do regularnej, rekreacyjnej gry, dla graczy potrzebujących uniwersalnej rakiety o dobrej kontroli.

  Ta pierwsza grafitowa rakieta z neutralnym wyważeniem jest przeznaczona dla wszechstronnych graczy. Waga 85 g zapewnia moc uderzenia. Jej średnio sztywny trzonek gwarantuje precyzję i dłuższe odbicie.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Kontrola

   Neutralny balans i średnio giętki trzonek dla lepszej kontroli.

  • Komfort użytkowania

   Rakieta w 100% z grafitu dla dużego komfortu gry.

  • Moc

   Waga 85 g dla mocniejszych uderzeń.

  Waga bez naciągu PRIME: 85 g - 3U (85 - 89 g)

  Masa rakiety (czyli jej waga) jest mierzona w gramach. Waga rakiety waha się od 60 gramów do ponad 100 gramów. Jest klasyfikowana w przedziałach wagowych wyrażanych w "U". Im lżejsza rakieta, tym jest bardziej zwrotna, wygodna i mniej urazowa dla ramienia. Ułatwia też szybszy ruch ramienia. Z drugiej strony, cięższa rakieta ma większą moc.

  Elastyczność PRIME: Półsztywna

  Elastyczność definiowana jest jako zdolność trzonka do odkształcania się pod wpływem uderzenia. Sztywność rakiety waha się od miękkiej do twardej. Im bardziej giętki jest trzonek, tym większą zapewnia tolerancję, komfort gry i długość odbicia lotki. I odwrotnie - im sztywniejszy jest trzonek, tym dalej może posłać lotkę, ale wymaga dobrej szybkości ramienia. Trzeba jednak pamiętać, że sztywna rakieta nie jest tolerancyjna na błędy odbicia.

  Wyważenie PRIME: Neutralny


  Balans to rozłożenie ciężaru rakiety. Podaje się go w milimetrach i mierzy od dołu uchwytu do punktu równowagi. Im bardziej balans jest na rączkę, tym łatwiej manewruje się rakietą i osiąga lepszą reaktywność. To idealne rozwiązanie do gry defensywnej lub do gry w debla. I odwrotnie, im bardziej balans jest na główkę, tym większą moc ma rakieta, z czego mogą skorzystać ofensywni gracze. Jednak rakieta wydaje się wtedy cięższa i trudniejsza w manewrowaniu.

  Skład PRIME: HM Graphite


  Skład rakiety do badmintona wpływa na jej cenę. Stalowe i/lub aluminiowe rakiety są wytrzymałe, ciężkie i odpowiednie do gry rekreacyjnej. Rakiety grafitowo-aluminiowe oraz w pełni grafitowe są lżejsze i popularne wśród trochę bardziej zaawansowanych graczy. Wreszcie, rakiety wykonane z High-Modulus Graphite lub z innych technicznych tworzyw, takich jak wolfram, są przeznaczone dla zawodników na poziomie eksperckim.

  Długość PRIME: 675 mm


  Długość rakiety dla dorosłych jest mierzona w milimetrach. Waha się ona od 660 mm do 680 mm. Na długość rakiety ma wpływ tylko długość trzonka. Im krótsza rakieta, tym łatwiej się nią manewruje, ale wrażenia z gry są mniejsze. Im dłuższa rakieta, tym większą ma inercję i moc uderzenia.

  Rozmiar gripu PRIME: Rozmiar 1 --> Grip G5


  Rozmiar uchwytu jest wyrażany w milimetrach. Rozmiar rączki rakiety oscyluje od 75 do ponad 90 milimetrów i klasyfikowany jest w przedziałach rozmiarowych wyrażonych w "G". Im grubsza rączka, tym łatwiej jest ją chwycić, ale tym trudniej zmienić chwyt. Im cieńsza rączka, tym zręczniej się nią posługuje. Zwiększa to również siłę palców i pozwala nadać rakiecie większą prędkość.

  Naciąg rakiety

  Rakieta jest naciągnięta fabrycznie czarnym naciągiem Babolat Ifeel 70 o grubości 0,70 mm.

  Fabryczne naciągnięcie PRIME: 8-9 kg / 18-20 lbs

  Siła naciągu wyrażana jest kilogramach (kg) lub funtach (lbs). Rakiety są naciągane na około 9 kg (20 funtów), ale ta wartość może spadać w dół, ponieważ z biegiem czasu naciąg traci napięcie.

  Rekomendowana maks. siła naprężenia PRIME: 10 kg / 22 lbs

  Babolat podaje maksymalne zalecane napięcie wszystkich swoich rakiet, aby uniknąć pęknięcia ramy podczas naciągania strun lub w przypadku uderzenia lub zerwania naciągu.

  Wzór naciągu PRIME: 22x22

  Wzór naciągu to ilość strun pionowych x ilość strun poziomych. W badmintonie są to struny pionowe x struny poprzeczne. Konfiguracja naciągu 22x22 zwiększa tolerancję rakiety.

  Instrukcja naciągania dla 72 przelotek: B = dół, H = góra


  Instrukcja naciągania z 4 węzłami.
  Struny pionowe: zacznij od górnego środka i naciągaj na przemian co 2 struny pionowe po lewej stronie, a następnie po prawej, aż do B12 (pomiń oczko B11) i zakończ, zawiązując węzeł na B8. Struny poprzeczne: naciągnij dolne struny poprzeczne od B9 i zawiąż węzeł na B7. Kontynuuj naciąganie dolnych strun poprzecznych do H7 i zakończ, wiążąc węzeł na H6.

  Kod producenta

  601472

  Kraj pochodzenia

  Chiny

  Gwarancja

  Rama posiada roczną gwarancję przy normalnym użytkowaniu, naciąg nie jest objęty gwarancją.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur.
  Przechowywać w pokrowcu, szczególnie przy niskich temperaturach.