yonex

Rakieta do badmintona Yonex Astrox Nextage

Kod produktu: 8817633

0,0 (5)

399,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +400 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Zaprojektowana dla intensywnych graczy, którym zależy na mocnym odbiciu.

  Ta rakieta z wyważeniem na główkę jest przeznaczona dla ofensywnych graczy. Waga 83 g zapewnia komfort i moc uderzenia. Jej półsztywny trzonek zapewnia dobry kompromis pomiędzy odległością odbicia a precyzją.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Moc

   Balans na główkę z wolframem i NANOMESH NEO dla maksymalnej mocy.

  • Kontrola

   Trzonek medium zapewnia dobrą precyzję bez utraty długości odbicia.

  • Komfort użytkowania

   VIBRATION DUMPENING MESH dodany w celu ograniczenia drgań ramy.

  • Manewrowość

   Waga 83 g dla utrzymania dobrej prędkości rakiety.

  Opis serii ASTROX

  Rakieta z serii ASTROX o dużej mocy (zamiennik gamy VOLTRIC) spełniająca wymagania ofensywnej i agresywnej gry. W rakietach z tej gamy balans sytuuje się mniej więcej na główce, aby zaakcentować swoje ataki mocnymi smashami.

  Waga

  83 g - 4U (80 - 84 g). Masa rakiety (czyli jej waga) jest mierzona w gramach. Waga rakiety waha się od 60 gramów do ponad 100 gramów i jest klasyfikowana w przedziałach wagowych "U". Im lżejsza rakieta, tym jest bardziej zwrotna, wygodna i mniej urazowa dla ramienia. Pozwala na szybszy ruch ramienia, ale brakuje jej mocy. I odwrotnie - im cięższa rakieta, tym większą ma moc, ale jest mniej wygodna.

  Giętkość

  Średnia
  Elastyczność definiowana jest jako zdolność shaftu do odkształcania się pod wpływem uderzenia. Sztywność rakiety waha się od miękkiej do twardej. Im bardziej giętki jest trzonek, tym rakieta jest bardziej tolerancyjna i dalej odbija lotki. Prędkość gry jest jednak mniejsza.I odwrotnie - im sztywniejsza rakieta, tym dalej może posłać lotkę, ale wymaga dobrej szybkości ramienia i nie jest zbyt tolerancyjna na błędy centrowania.

  Balans

  Na główkę;

  Balans to rozłożenie ciężaru rakiety. Podaje się go w milimetrach i mierzy od dołu uchwytu do punktu równowagi. Im bardziej balans jest na rączkę, tym łatwiej manewruje się rakietą i osiąga lepszą reaktywność. Jest to idealne rozwiązanie dla gracza defensywnego lub deblowego. I odwrotnie, im bardziej balans jest na główkę, tym lepiej z jej mocy skorzystają ofensywni gracze. Jednak rakieta wydaje się wtedy cięższa i trudniejsza w manewrowaniu.

  Skład

  Włókno grafitowe.
  Skład rakiety do badmintona wpływa na jej cenę. Stalowe i/lub aluminiowe rakiety są wytrzymałe, ciężkie i odpowiednie do użytku rekreacyjnego. Rakiety grafitowo-aluminiowe oraz w pełni grafitowe są lżejsze i popularne wśród trochę bardziej zaawansowanych graczy. Wreszcie, rakiety wykonane z High-Modulus Graphite lub z innych technicznych tworzyw, takich jak wolfram, są skierowane do najbardziej wymagających.

  Długość

  675 mm 10 mm dłuższa.
  Długość rakiety dla dorosłych jest mierzona w milimetrach. Waha się ona od 660 mm do 680 mm. W rzeczywistości to trzonek rakiety bywa dłuższy lub krótszy. Im jest krótszy, tym jest łatwiejszy do opanowania i lepszy w czuciu. Im jest dłuższy, tym większą ma inercję i zwiększa moc uderzenia.

  Rozmiar rączki

  G5 = small (80-84 mm).
  Rozmiar uchwytu jest wyrażany w milimetrach. Rozmiar rączki rakiety oscyluje od 75 do ponad 90 milimetrów i klasyfikowany jest w przedziałach rozmiarowych wyrażonych w "G". Im grubszy uchwyt, tym łatwiej go uchwycić, ale tym trudniej zmienić chwyt. Im cieńsza rączka, tym zręczniej się nią posługuje. Zwiększa to również siłę palców i pozwala nadać rakiecie większą prędkość.

  Naciąg rakiety

  Rakiety są oryginalnie naciągnięte niedostępnym w sprzedaży naciągiem Yonex 0,70 mm. Tylko bardzo wysokiej klasy rakiety produkowane w Japonii są naciągane struną BG 65 o grubości 0,70 mm.

  Naciągnięcie pierwotne i zalecane

  Oryginalne napięcie 8-10 kg.
  Zalecane przez markę napięcie 8-12 kg.
  Pierwotnie struny są naciągnięte od 8 do 10 kg w zależności od utraty napięcia podczas transportu. Poza tym, każda marka wymienia zalecane napięcie, zwykle między 8 a 12 kg. Ma to na celu uniknięcie pęknięcia ramy podczas naciągania strun lub w przypadku uderzenia lub zerwania naciągu. Wreszcie, niektóre rakiety ze wzmocnioną ramą wytrzymują naprężenie do 16 kg.

  Wzór naciągu: pionowe * poziome, Instrukcja naciągania przy 80 przelotkach B = dół, H = góra

  22*21.
  Instrukcja naciągania z 4 węzłami
  Struny pionowe: zacznij od górnego środka i naciągaj aż do B10 (pomiń przelotki B9, H8, H10 i H12). Przejdź przez B14 ku H15, a następnie z powrotem do H13, aby zejść do B12 i zakończyć, wiążąc węzeł na przelotce B8. (tak samo po przeciwnej stronie)
  Struny poziome: Zawiąż węzeł na przelotce B6 i rozpocznij naciąganie strun poziomych od B9. Kontynuuj naciąganie strun poziomych do H8 (pomiń przelotki B10, B12, H11, H9 i H7) i zakończ, wiążąc węzeł na przelotce H5.

  VDM (Vibration dumpening mesh)

  Włókna ograniczające wibracje ramy dla większego komfortu gry.

  WOLFRAM

  Tworzywo służące do wyważenia rakiety na główce dla zwiększenia jej mocy.

  ROTATIONAL GENERATOR SYSTEM

  Dzięki zastosowaniu teorii przeciwwagi, ciężar rozkłada się poprzez przeniesienie ciężaru z końca rączki na główkę rakiety dla maksymalnej kontroli. Przejście do następnego ruchu może być wykonane płynnie i szybko

  NANOMESH NEO

  Pierwsza generacja grafitu, która zapewnia mocniejszą i bardziej elastyczną ramę. Tworzywo to zwiększa elastyczność trzonka zapewniając maksymalną moc i szybki powrót po każdym uderzeniu.

  AERO + BOX FRAME

  Połączenie aerodynamicznego profilu przedniego ramy z bardzo sztywnym profilem tylnym, co umożliwia uzyskanie większej prędkości wymachu i solidnego, stabilnego czucia przy uderzeniu lotki.

  ISOMETRIC

  Technologia ISOMETRIC zwiększa strefę odbicia o 7%*. W porównaniu ze standardową, okrągłą ramą, rakieta ISOMETRIC w kształcie kwadratu oferuje większy sweetspot poprzez optymalizację skrzyżowania strun głównych i poprzecznych.

  ENERGY BOOST CAP PLUS

  Nowy top cap maksymalizuje skuteczność trzonka. Przód pozwala na wygięcie trzonka i wywarcie maksymalnego efektu przez Namd. Kształt łuku stabilizuje ramę rakiety, zapobiegając skręcaniu się trzonka.

  SLIM SHAFT

  Cieńszy trzonek rakiety pozwala na szybsze przecinanie powietrza, generując mocne i szybkie odbicie.

  BUILT-IN T-JOINT

  Joint w kształcie litery T zwiększa wytrzymałość punktu między ramą a trzonkiem i znacznie redukuje skręcanie, zapewniając większą kontrolę.

  Kod artykułu i kolor

  AXNT czarno-zielona

  Kod producenta

  231-AXNT-530

  Kraj pochodzenia

  Tajwan

  Gwarancja

  Rama posiada roczną gwarancję przy normalnym użytkowaniu, naciąg nie jest objęty gwarancją.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur.
  Przechowywać w pokrowcu, szczególnie przy niskich temperaturach.