head

Rakieta tenisowa Head Auxetic Speed MP 300 g

Kod produktu: 8746228

0,0 (27)

699,99 zł 939,99 zł - 240,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 939,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Zaprojektowana dla zaawansowanych tenisistów i tenisistek potrzebujących mocy i stabilności.

  Auxetic Speed MP marki Head to wersja o wadze 300 g z gamy Head Speed, którą ceni Novak Djokovic. Ta rakieta zapewnia moc, kontrolę i stabilność uderzenia.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Moc

   Rakieta posiadająca wysoką inercję i technologie zwiększające moc uderzenia.

  • Stabilność

   Technologia Auxetic zapewnia większą stabilność odbicia.

  • Kontrola

   Profil 23 mm i Speed Pattern dla mocy i kontroli.

  Rakieta tenisowa Head Auxetic Speed MP 300 g

  Waga (rakieta bez naciągu)

  300 g;
  Waga: Masa mierzona jest w gramach. Podobnie jak balans i długość, ciężar wpływa na inercję rakiety, a tym samym na jej manewrowość, stabilność i zdolność do transferu energii na piłkę (moc). Im cięższa rakieta, tym więcej energii przekazuje piłce, ale tym trudniej jest nią manewrować. I odwrotnie, im lżejsza rakieta, tym manewrowanie nią jest łatwiejsze, ale tym mniej energii przekazuje piłce.

  Balans (rakieta bez naciągu)

  32 cm;

  Balans: Jest to punkt równowagi rakiety, mierzony w centymetrach od dołu rakiety (uchwytu). Im większa jest ta wartość (balans na główkę), tym mocniejsze i stabilniejsze będzie uderzenie rakiety, ale tym trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im mniejsza jest ta wartość (balans na rączkę), tym manewrowanie jest rakietą łatwiejsze, ale uderzenie piłki będzie słabsze i mniej stabilne.

  Powierzchnia główki

  645 cm²;

  Rozmiar główki: Jest to powierzchnia główki w cm². Wpływa ona na poczucie tolerancji i siły rakiety. Im większa główka, tym mocniejsza i bardziej tolerancyjna będzie rakieta, ale tym mniejsze daje uczucie kontroli. I odwrotnie, im mniejsza główka, tym kontrola nad rakietą jest większa, ale za to moc i tolerancja będą mniejsze.

  Sztywność

  64 Ra;
  Ra: Określa sztywność rakiety, czyli stopień odkształcania się ramy pod wpływem uderzenia piłki. Im sztywniejsza rakieta (czyli im wyższy jest Ra), tym mniej odkształca się przy uderzeniu. Energia tracona przy uderzeniu rakietą jest w ten sposób minimalizowana i oddawana piłce poprzez naciąg. Dlatego zwykło się mówić, że im sztywniejsza jest rakieta, tym większą ma moc.

  Inercja (rakieta bez naciągu)

  SW = 300
  Inercja (po angielsku Swingweight): Wpływa przede wszystkim na łatwość manewrowania rakietą oraz na jej zdolność do przekazywania energii piłce (moc). Im wyższa jest inercja rakiety, tym trudniej się nią manewruje, ale rakieta generuje większą moc uderzenia. I odwrotnie, im niższa jest inercja rakiety, tym łatwiej się nią manewruje, ale generuje mniejszą moc odbicia. W dużej mierze wynika to z wagi, wyważenia i długości rakiety.

  Wzór naciągu

  16 x 19;

  Wzór naciągu: jest to ilość strun pionowych x ilość strun poziomych. Im więcej strun naciągu, tym bardziej naciąg jest „zamknięty”, a im mniej strun, tym bardziej naciąg jest „otwarty”. Im bardziej wzór naciągu jest zamknięty, tym większe daje poczucie kontroli, ale generuje mniejszą moc i trudniej jest nadawać rotacje. I odwrotnie, im bardziej wzór naciągu jest otwarty, tym większe daje poczucie mocy i ułatwia nadawanie rotacji, ale zapewnia mniejszą kontrolę.

  Długość

  68,5 cm;

  Długość: Jest to długość rakiety mierzona w centymetrach od dołu trzonka do górnej krawędzi główki. Im większa rakieta, tym większe daje poczucie siły, ale trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im krótsza rakieta, tym łatwiej się nią manewruje, ale zapewnia mniejsze poczucie mocy.

  Przekrój

  Przekrój (w mm): 23/23/23

  Auxetic

  Technologia Auxetic opracowana przez markę Head znajduje się w rdzeniu rakiety. Optymalizuje czucie i reakcje rakiety w zależności od siły uderzenia.

  Speed Beam

  Aerodynamiczny przekrój ramy w gamie SPEED maksymalnie zwiększa szybkość rotacji i moc uderzenia.

  Speed Pattern

  Unikalny wzór naciągu zapewnia idealne połączenie mocy oraz kontroli.

  Power Grommets

  Szersze przelotki maksymalnie zwiększają ruch strun dla osiągnięcia większej mocy.

  Directional Drilling

  Kierunkowy wzór przelotek zwiększa moc i sweet-spot, zapewniając bardziej komfortowe wrażenia podczas uderzenia.

  Porady dotyczące przechowywania

  Unikać dużych zmian temperatur.

  Zatwierdzony przez

  Novak Djokovic, Jannick Sinner