wilson

Rakieta tenisowa Wilson Burn 100LS V5.0 280g

Kod produktu: 8813610

0,0 (3)

549,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Zaprojektowana dla zaawansowanych tenisistów i tenisistek, potrzebujących dobrego nadawania rotacji i manewrowości.

  Burn 100LS V5.0 marki Wilson to idealna rakieta dla graczy lubiących lift i nadawanie rotacji, dobrą manewrowość oraz dużą moc.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Nadawanie rotacji

   Technologia Spin Effect i wzór naciągu 18x16 zwiększają spin.

  • Manewrowość

   Waga 280 g i średnia inercja zapewniają lepszą manewrowość.

  • Moc

   Większa moc dzięki otwartemu wzorowi naciągu 18 x 16.

  Rakieta tenisowa Wilson Burn 100LS V5.0 280g
  Rakieta tenisowa Wilson Burn 100LS V5.0 280g
  Rakieta tenisowa Wilson Burn 100LS V5.0 280g

  Waga (rakieta bez naciągu)

  280 g;
  Waga: Masa mierzona jest w gramach. Podobnie jak balans i długość, ciężar wpływa na inercję rakiety, a tym samym na jej manewrowość, stabilność i zdolność do transferu energii na piłkę (moc). Im cięższa rakieta, tym więcej energii przekazuje piłce, ale tym trudniej jest nią manewrować. I odwrotnie, im lżejsza rakieta, tym manewrowanie nią jest łatwiejsze, ale tym mniej energii przekazuje piłce.

  Balans (rakieta bez naciągu)

  32,5 cm;

  Balans: Jest to punkt równowagi rakiety, mierzony w centymetrach od dołu rakiety (uchwytu). Im większa jest ta wartość (balans na główkę), tym mocniejsze i stabilniejsze będzie uderzenie rakiety, ale tym trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im mniejsza jest ta wartość (balans na rączkę), tym manewrowanie jest rakietą łatwiejsze, ale uderzenie piłki będzie słabsze i mniej stabilne.

  Inercja (rakieta bez naciągu)

  SW = 270;
  Inercja (po angielsku Swingweight): Wpływa przede wszystkim na łatwość manewrowania rakietą oraz na jej zdolność do przekazywania energii piłce (moc). Im wyższa jest inercja rakiety, tym trudniej się nią manewruje, ale rakieta generuje większą moc uderzenia. I odwrotnie, im niższa jest inercja rakiety, tym łatwiej się nią manewruje, ale generuje mniejszą moc odbicia. W dużej mierze wynika to z wagi, wyważenia i długości rakiety.

  Rozmiar głowicy

  645 cm²;

  Rozmiar główki: Jest to powierzchnia główki w cm². Wpływa ona na poczucie tolerancji i siły rakiety. Im większa główka, tym mocniejsza i bardziej tolerancyjna będzie rakieta, ale tym mniejsze daje uczucie kontroli. I odwrotnie, im mniejsza główka, tym kontrola nad rakietą jest większa, ale za to moc i tolerancja będą mniejsze.

  Wzór naciągu

  18x16;

  Wzór naciągu: jest to ilość strun pionowych x ilość strun poziomych. Im więcej strun naciągu, tym bardziej naciąg jest „zamknięty”, a im mniej strun, tym bardziej naciąg jest „otwarty”. Im bardziej wzór naciągu jest zamknięty, tym większe daje poczucie kontroli, ale generuje mniejszą moc i trudniej jest nadawać rotacje. I odwrotnie, im bardziej wzór naciągu jest otwarty, tym większe daje poczucie mocy i ułatwia nadawanie rotacji, ale zapewnia mniejszą kontrolę.

  Sztywność

  69 Ra;
  Ra: Określa sztywność rakiety, czyli stopień odkształcania się ramy pod wpływem uderzenia piłki. Im sztywniejsza rakieta (czyli im wyższy jest Ra), tym mniej odkształca się przy uderzeniu. Energia tracona przy uderzeniu rakietą jest w ten sposób minimalizowana i oddawana piłce poprzez naciąg. Dlatego zwykło się mówić, że im sztywniejsza jest rakieta, tym większą ma moc.

  Długość

  68,5 cm;

  Długość: Jest to długość rakiety mierzona w centymetrach od dołu trzonka do górnej krawędzi główki. Im większa rakieta, tym większe daje poczucie siły, ale trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im krótsza rakieta, tym łatwiej się nią manewruje, ale zapewnia mniejsze poczucie mocy.

  X2 ERGO

  Wydłużony i bardziej zaokrąglony uchwyt optymalizuje chwyt podczas oburęcznego backhandu.

  PARALLEL DRILLING

  Specjalne owiercenie ramy, które zwiększa jej reaktywność i sweetspot. Naciąg pracuje efektywniej, a rakieta jest bardziej tolerancyjna na błędy centrowania.

  HIGH PERFROMANCE CARBON FIBER

  Najwyższej jakości włókna węglowe w ramie przekładające się na bardzo dużą moc odbicia.