wilson

Rakieta tenisowa Wilson Pro Staff 97LS V14 290 g

Kod produktu: 8808030

0,0 (22)

999,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Zaprojektowana dla zaawansowanych tenisistów i tenisistek potrzebujących dużej kontroli odbicia.

  Pro Staff 97LS V14 marki Wilson ma nowy, miedziany kolor. Ta wersja 97LS jest lżejsza, bardziej zwrotna i ma otwarty wzór naciągu 18x16 dla większej mocy!

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Precyzja

   Powierzchnia główki 626 cm² i String Mapping gwarantują dobrą kontrolę.

  • Manewrowość

   Inercja 285 gwarantuje bardzo łatwe manewrowanie.

  • Moc

   Ta wersja LS z wzorem naciągu 18x16 generuje większą moc.

  • Stabilność

   Technologia Braid 45 zapewnia dużą stabilność.

  Waga (rakieta bez naciągu)

  290 gramów

  Waga: masa rakiety mierzona jest w gramach. Podobnie jak balans i długość, waga wpływa na inercję rakiety, a tym samym na jej manewrowość, stabilność i zdolność do transferu energii na piłkę (moc). Im cięższa rakieta, tym więcej energii przekazuje piłce, ale tym trudniej jest nią manewrować. I odwrotnie, im lżejsza rakieta, tym manewrowanie nią jest łatwiejsze, ale tym mniej energii przekazuje piłce.

  Balans (rakieta bez naciągu)

  32,5 cm

  Balans: Jest to punkt równowagi rakiety, mierzony w centymetrach od dołu rakiety (uchwytu). Im większa jest ta wartość (balans na główkę), tym mocniejsze i stabilniejsze będzie uderzenie rakiety, ale tym trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im mniejsza jest ta wartość (balans na rączkę), tym manewrowanie jest łatwiejsze, ale uderzenie piłki będzie słabsze i mniej stabilne.

  Powierzchnia główki

  626 cm²

  Rozmiar główki: Jest to powierzchnia główki w cm². Wpływa ona na poczucie tolerancji i siły rakiety. Im większa główka, tym mocniejsza i bardziej tolerancyjna będzie rakieta, ale tym mniejsze daje uczucie kontroli. I odwrotnie, im mniejsza główka, tym kontrola nad rakietą jest większa, ale za to moc i tolerancja będą mniejsze.

  RA

  67 Ra

  Ra: Określa sztywność rakiety, czyli stopień odkształcania się ramy pod wpływem uderzenia piłki. Im sztywniejsza rakieta (czyli im wyższy jest Ra), tym mniej odkształca się przy uderzeniu. Energia tracona przy uderzeniu rakietą jest w ten sposób minimalizowana i oddawana piłce poprzez naciąg. Dlatego zwykło się mówić, że im sztywniejsza jest rakieta, tym większą ma moc.

  Inercja (rakieta bez naciągu)

  SW = 285

  Inercja (Swingweight po angielsku): wpływa przede wszystkim na łatwość manewrowania rakietą oraz na jej zdolność do przekazywania energii piłce (moc). Im wyższa jest inercja rakiety, tym trudniej się nią manewruje, ale rakieta generuje większą moc uderzenia. I odwrotnie, im niższa jest inercja rakiety, tym łatwiej się nią manewruje, ale generuje mniejszą moc odbicia. W dużej mierze wynika to z wagi, wyważenia i długości rakiety.

  Wzór naciągu

  18 x 16

  Wzór naciągu: jest to ilość strun pionowych x ilość strun poziomych. Im więcej strun naciągu, tym bardziej naciąg jest „zamknięty”, a im mniej strun, tym bardziej naciąg jest „otwarty”. Im bardziej wzór naciągu jest zamknięty, tym większe daje poczucie kontroli, ale generuje mniejszą moc i trudniej jest nadawać rotacje. I odwrotnie, im bardziej wzór naciągu jest otwarty, tym większe daje poczucie mocy i ułatwia nadawanie rotacji, ale zapewnia mniejszą kontrolę.

  Długość

  68,5 cm

  Długość: Jest to długość rakiety mierzona w centymetrach od dołu trzonka do górnej krawędzi główki. Im większa rakieta, tym większe daje poczucie siły, ale trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im krótsza rakieta, tym łatwiej się nią manewruje, ale zapewnia mniejsze poczucie mocy.

  String Mapping

  Struny są bliżej ułożone w strefie odbicia dla lepszej kontrola uderzenia.

  Technologia Braid 45

  Niektóre włókna grafitowe rakiety zostały splecione pod strategicznym kątem 45 stopni, aby zapewnić większą moc, szybsze przecinanie powietrza i stabilność.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur.