quechua

Rękawiczki turystyczne dla dzieci polarowe Quechua SH100 4 - 14 lat

4,6 (89)

9,99 zł

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół zaprojektował te rękawiczki z myślą o ochronie dziecięcych dłoni przed zimnem podczas wędrówek.

Ciepłe i wytrzymałe rękawiczki polarowe z poliestru z recyklingu.

Kod produktu: 8369957

  • Ciepło

    Temperatura komfortu od 0 do 5°C. Polar o gęstości 140 g/m².

  • Odprowadzanie wilgoci

    Poliester odprowadza wilgoć.

  • Szybkie wysychanie

    Dzięki polarowi szybko schną.

Właściwości termiczne

Przeprowadzamy testy termiczne oparte na pomiarach temperatury skóry na palcu i zbieramy odczucie komfortu cieplnego dziecka na podstawie noszonej rękawiczki i temperatury zewnętrznej.Zakres temperatur jest obliczany na podstawie przyjemnych odczuć 70% użytkowników.

Jak polary chronią przed zimnem?

Polar izoluje dzięki powietrzu uwięzionemu w strukturze materiału. Powietrze to zapewnia ciepło dzięki naturalnym właściwościom izolacyjnym. To drapane włókno umożliwia uwięzienie powietrza w strukturze materiału.

Jak skutecznie chronić dłonie przed zimnem?

Tak jak nosisz wiele warstw odzieży na wyprawę trekkingową, tak też możesz nosić wewnętrzne rękawiczki pod rękawicami. Będą one działać jak bielizna termiczna. Taki system tworzy warstwę powietrza wokół dłoni, skutecznie izolując je przed zimnem! Pamiętaj, aby rękawiczki nie były zbyt ciasne. Kompresja spowalnia krążenie krwi w palcach.

Jak utrzymać dłonie w cieple dzięki odpowiedniej odzieży?

Ciało podczas aktywności wytwarza ciepło. Jest ono zatrzymywane dzięki izolacji termicznej odzieży, którą mamy na sobie. Nieodpowiednia odzież powoduje, że ciało się wychładza, a krążenie krwi w najbardziej oddalonych częściach (w tym dłoniach) zmniejsza się. Pozwala to organizmowi utrzymać w cieple tułów. Właściwa odzież może więc odgrywać rolę w utrzymaniu dłoni w cieple.
Jeśli masz wątpliwości, zawsze lepiej wybrać rękawiczki turystyczne w większym rozmiarze niż za małe.

Jeśli Twoje rękawiczki zamokły na deszczu

Wysusz je w suchym miejscy, ale nie kładź ich na źródle ciepła. Zniszczyłoby to włókno, a rękawiczki uległyby deformacji!

Dodatkowe informacje o trwałym rozwoju

100% poliestru z recyklingu. Produkt jest techniczny, ale jest również ekokoncepcją. Włókno poliestrowa jest produkowane z ropy naftowej. Zastosowanie poliestru z recyklingu, to odzyskanie i przekształcenie produktów przeznaczonych do wyrzucenia, takich jak odpady produkcyjne lub plastikowe butelki, zamiast wykorzystania nowych zasobów ropy naftowej.

Skład

Materiał główny 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i czystym miejscu.

Testy

Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc we francuskim departamencie Górnej Sabaudii, gdzie przez cały rok pracuje nad stworzeniem estetycznych i prostych produktów technicznych, które następnie poddajemy surowym testom praktycznym. Kierujemy się przekonaniem, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie