1/3
forclaz

Rękawiczki wewnętrzne trekkingowe dla dorosłych Forclaz MT100 polarowe

Kod produktu: 8655817

4,8 (53)

16,99 zł

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane przez pasjonatów trekkingu rękawiczki wykonane z poliestru z recyklingu zapewniają ciepło i wytrzymałość podczas marszu w chłodne dni.

Polar zapewnia wytrzymałość i ciepło. Idealne na okres przejściowy. Rozmiary opracowane tak, by zapewnić jak najlepsze dopasowanie.

 • Ciepło

  Polar o gęstości 160 /m2 Zalecana temperatura użytkowania: 8°C / graniczna: 3°C.

 • Oddychalność

  Poliester zapewnia odprowadzanie potu.

 • Zręczność

  Wygodna manipulacja przedmiotami. Uwaga: nie są dotykowe.

 • Szybkie wysychanie

  Dzięki polarowi szybko schną.

Jak są mierzone temperatury użytkowania?

Nasze rękawiczki są testowane w laboratorium na termicznej dłoni. Minimalne temperatury użytkowania (zalecane i graniczne) zostają ustalone na podstawie badania przeprowadzonego na grupie 23 osób testujących podczas marszu w temperaturach od 5°C do -20°C przy wietrze wiejącym z prędkością 10 km/godz. Temperatury te obowiązują jedynie podczas marszu. Właściwości ocieplające rękawiczek zostały ocenione na 1/5.Zalecana temperatura: 8°C.
Temperatura graniczna: 3°C.

Jak skutecznie chronić dłonie przed zimnem?

Stosując zasadę ubierania się warstwami, można zwiększyć izolację dłoni. Jeśli założymy dodatkowe rękawiczki pod zwykłe rękawice, wokół dłoni powstaną warstwy chroniące przed zimnem. W tej sytuacji należy założyć rękawice wystarczająco obszerne, które nie będą uciskały palców. Ucisk spowalnia krążenie krwi w palcach, co uniemożliwia utrzymanie ich w cieple.

Jak utrzymać dłonie w cieple dzięki odpowiedniej odzieży?

Ciało podczas aktywności wytwarza ciepło. Jest ono zatrzymywane dzięki izolacji termicznej odzieży, którą mamy na sobie. Nieodpowiednia odzież powoduje, że ciało się wychładza, a krążenie krwi w najbardziej oddalonych częściach (w tym dłoniach) zmniejsza. Pozwala to organizmowi utrzymać w cieple tułów. Właściwa odzież może więc odgrywać rolę w utrzymaniu dłoni w cieple.

Możliwość manipulowania przedmiotami

Poręczność rękawiczek to możliwość operowania w nich rozmaitymi przedmiotami. Nasze rękawiczki zostały ocenione w laboratorium w skali od 1 do 5. Im wyższa ocena, tym łatwość operowania przedmiotami bliższa operowaniu bez rękawiczek.
Manipulacja w tych rękawiczkach została oceniona 5/5.
Sprawdzono przede wszystkim łatwość rozpinania i zapinania kurtki w rękawiczkach wewnętrznych.

Dodatkowe informacje o trwałym rozwoju

Barwienie tkanin wymaga zużycia dużej ilości wody oraz produkuje dużo ścieków. Aby ograniczyć wpływ na środowisko, wybraliśmy barwienie w masie (Dope Dye), wprowadzając pigmenty koloru już podczas produkcji włókna.

Skład

Materiał główny 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i czystym miejscu.

Testy

Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc we francuskim departamencie Górnej Sabaudii, gdzie przez cały rok pracuje nad stworzeniem estetycznych i prostych produktów technicznych, które następnie poddajemy surowym testom praktycznym, gdyż wychodzimy z założenia, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie