Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4

Rybaczki UV surfing z neoprenu 900 męskie

79,99 zł

Kolor:

Czarny

Rozmiar:

Jak wybrać rozmiar?

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół stworzył spodenki 3/4 anty-UV do uprawiania surfingu w ciepłych wodach, na treningi trwające powyżej 2 h.

Męskie spodenki 3/4 anty-UV do ochrony przed słońcem, nawet kiedy są mokre, oraz przed podrażnieniami, ze wstawkami z neoprenu zapewniającymi komfort i ciepło.

Kod produktu: 8403252

Podobne produkty

Zalety produktu

Ograniczenie podrażnień

Łagodzi otarcia o deskę. Przeznaczone na 3 h treningi.

Izolacja termiczna

Wstawki z neoprenu 1,5 mm.

Stabilny na falach

Pasek modelujący. Tasiemka ściągająca, mocowanie do koszulki. Stabilne w falach.

Ochrona przeciwsłoneczna

Materiał UPF50+. Zatrzymuje co najmniej 95% UV nawet na mokro.

Opis produktu

Chroni przed UV, nawet na mokro

Tkanina, z której wykonana jest odzież anty-UV OLAIAN, pozwala zablokować minimum 98% promieni UVB i 95% promieni UVA (UPF 50+). Jest ono gwarancją skutecznej ochrony przed słońcem. Może być używana do uprawiania sportów wodnych w wodzie i na brzegu. Filtrowanie promieniowania UV uzyskuje się poprzez zagęszczenie włókien tkaniny; taka ochrona jest trwała, nawet po praniu. Uwaga, elastan zawarty w polarowych wstawkach może ulec uszkodzeniu w chlorowanej wodzie.

Co oznacza UPF 50+?

UPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (Ultra Violet Protection Factor), będący standardem na całym świecie. Definiuje on poziom ochrony zapewniony przez tkaninę, a dokładniej mówiąc procent przenikania promieniowania UV.
Aby zapewnić zgodność z normami, materiał musi zatrzymywać co najmniej 95% UV. UPF 50+ oznacza, że tkanina zatrzymuje co najmniej 95% UVA i 98% UVB.

Właściwości termiczne i wiatr

Minimalna temperatura wody zalecana dla tych rybaczek anty-UV noszonych osobno wynosi 22°C. Maksymalny czas treningów: 3 godziny.
Rybaczki posiadają wstawki z neoprenu zapewniające ciepło.

Materiały

Neoprenowe rybaczki anty-UV wykonane są z materiału i neoprenu, aby zapewnić lepszą izolację termiczną. Neopren oklejony jest tkaniną poliestrową, aby zwiększyć odporność na przetarcia. Grubość neoprenu: 1,5 mm. Neopren jest pianką elastomerową o zamkniętych komórkach (polichloropren) zawierających pęcherzyki azotu, które mają właściwości izolujące.
Testujemy i gwarantujemy właściwości termiczne naszych materiałów neoprenowych.

Ograniczenie podrażnień

Neoprenowe rybaczki z filtrem UV ograniczają otarcia i podrażnienia powodowane kontaktem z deską surfingową lub bodyboardem. Nasze testy wykazały, że podczas treningów nieprzekraczających 3 h ryzyko podrażnień jest realnie ograniczone.

Dopasowanie i stabilność w falach

Modelujący pasek oraz tasiemka ściągająca sprawiają, że rybaczki zostają na miejscu nawet podczas spadania z deski w fale. Dla lepszej ochrony zalecamy noszenie rybaczek razem z koszulką anty-UV 500 lub 900 (z długimi lub krótkimi rękawami).

Rybaczki anty-UV do różnych sportów wodnych

Nasze produkty anty-UV są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów. Są one również kompatybilne z innymi sportami wodnymi, takimi jak pływanie, kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) czy SUP (stand-up paddle).

Zachowania chroniące przed słońcem

Pomimo, że produkt pozwala chronić się przed słońcem, zjawiska takie jak odbicie słońca (od wody, piasku...), upał, pora dnia, etc. muszą być brane pod uwagę. Noszenie go nie zwalania z odpowiednich zachowań: noszenia okularów przeciwsłonecznych, kapelusza lub czapki z daszkiem, regularnego nakładania odpowiednich kremów z filtrem, regularnego picia wody, etc.

Ochrona przed słońcem

https://blog.decathlon.pl/sport/katesurfing/bez-ryzyka-dla-skory-sprawdz-odziez-anty-uv/ oraz https://blog.decathlon.pl/sport/dla-rodzicow/filtry-przeciwsloneczne-jak-zadbac-o-siebie-oraz-dziecko/

Czym jest marka OLAIAN?

OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLONUZlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką odpowiedzialną za surfing w firmie Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć produkt przeznaczony do uprawiania surfingu, a następnie przetestować go bezpośrednio w realnych warunkach użytkowania.

Skład i konserwacja

Skład

Materiał główny 90% Rubber - Chloropren (CR), 10% Poliamid Materiał zewnętrzny 85% Poliester, 15% Elastan

Ograniczenia

Wody >22°C. Chroni, nawet na mokro. Filtruje 95% promieni UV.

Testy

Stworzona i przetestowana przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.

Zatwierdzony przez

Wszystkie materiały chroniące przed słońcem są testowane przez naszych inżynierów w laboratorium. Są one zgodne z normą: EN 13758-2. Przeprowadzamy testy wykorzystywanych materiałów przed rozpoczęciem produkcji. Posiadamy także własne urządzenia pomiarowe, pozwalające uzupełnić testy wykonane w laboratoriach zewnętrznych. Produkty testowane są w laboratorium na mokro i sucho, a także podczas prawdziwego użytkowania (rozciąganie podczas noszenia).

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Oceny użytkowników

Wgrywanie