quechua

Śpiwór kempingowy Quechua Arpenaz 15°

Kod produktu: 8737673

0,0 (983)

99,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +50 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Nasi projektanci, którzy sami obozują na kempingach, stworzyli śpiwór do spania na kempingu w temperaturach ok. 15°C.

  15°C. Nasz cel? Śpiwór z suwakiem na całej długości. Może służyć jako kołdra i można go łączyć z drugim śpiworem. 5 lat gwarancji.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Temperatura użytkowania

   Temperatura komfortu: 15°C | Temperatura graniczna: 8°C

  • Jakość snu

   Wymiary: 190 x 72 cm | Suwak na całej długości

  • Łatwość transportu

   Waga: 1150 g | Objętość 12 l | Pokrowiec transportowy

  • Kompatybilność

   Można połączyć 2 śpiwory: Łączenie możliwe z identycznym modelem.

  • Łatwość konserwacji

   Można prać w pralce, przestrzegać zaleceń dotyczących konserwacji.

  Temperatura użytkowania

  Na wszystkich naszych śpiworach podajemy "temperatury komfortu" przetestowane w niezależnych laboratoriach (AITEX) zgodnie z normą europejską NF ISO 23537 z 21.01.2017 r. "Temperatura komfortu" to najniższa temperatura, w jakiej użytkownik w rozluźnionej pozycji odczuwa zasadniczo równowagę termiczną, tj. nie jest mu zimno ani ciepło (określa się ją, dla przeciętnej kobiety w normalnych warunkach użytkowania). WYBIERZ ŚPIWÓR W ZALEŻNOŚCI OD TEMPERATURY KOMFORTU.

  Jaka jest graniczna temperatura komfortu?

  "Temperatura graniczna komfortu" to temperatura, w której skulony użytkownik śpiwora pozostaje w równowadze termicznej, nie odczuwa ani ciepła, ani zimna (wytyczne dla statystycznego mężczyzny w normalnych warunkach użytkowania).

  Skład

  Materiał wewnętrzny i zewnętrzny: 100 % poliestru | Wypełnienie 100% poliestru watoliny 200 g/m².

  Co należy wiedzieć na temat temperatur?

  Śpiwór nie wytwarza ciepła, a jedynie zatrzymuje ciepło produkowane przez ciało. Jeżeli wyczerpana i wyziębiona osoba wejdzie do wilgotnego i lodowatego śpiwora, będzie jej zimno niezależnie od jego właściwości.
  Temperatury zależą więc od wytrzymałości osoby na zimno (budowa ciała, zmęczenie itp.), jej wyposażenia (izolacja materaca od podłoża itp.), ubrania (np. nago, w bieliźnie) i od warunków klimatycznych (np. wilgoć, wiatr).

  Zanim wejdziesz do śpiwora

  Ubierz się lekko (wystarczy jedna warstwa odzieży). Rozgrzej kończyny: czapka, rękawiczki, skarpetki, rozgrzewacze, maści rozgrzewające… Bidon z ciepłą wodą może służyć za termofor (jeśli nie ma ryzyka niechcianego otwarcia!). Napnij mięśnie (70% zużytej energii przekształca się w ciepło), nie ruszając się przy tym, aby nie wytwarzać zimnego strumienia powietrza. Aby rzadziej prać śpiwór, użyj specjalnego prześcieradła.

  Skład

  Wypełnienie 100% Poliester Materiał główny 100% Poliester Podszewka główna 100% Poliester Pokrowiec transportowy 100% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowuj swój śpiwór z łatwością, wsuwając go luźno do pokrowca.By zachować puszystość, a tym samym właściwości termiczne śpiwora, przechowywać rozłożonego i na płasko.

  Testy

  Produkt posiada 5-letnią gwarancję licząc od daty zakupu widniejącej na paragonie. Produkt objęty gwarancją zostanie naprawiony bądź wymieniony. Gwarancja pokrywa wady produktu z wyjątkiem wad wynikających z normalnego zużycia oraz nieprawidłowego użytkowania. 5-letnia gwarancja będzie uznana wyłącznie po przedstawieniu produktu oraz paragonu.

  Zatwierdzony przez

  Nasze centrum koncepcyjne Quechua znajduje się w Passy, u stóp Mont-Blanc, w Górnej Sabaudii.
  Dzięki takiej lokalizacji, jest to doskonałe miejsce spotkań naszych zespołów (designerów, szefów produktów, inżynierów) z turystami oraz projektowania produktów do turystyki i ich testowania.

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 30°C

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Można suszyć bębnowo przy normalnych obrotach (w normalnej temp.)

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie