1/14
simond

Śpiwór Simond Down Makalu I Light -5° M

Kod produktu: 8495188

4,5 (14)

899,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Elektryczny błękit / Jasnoczerwony

Otrzymaj +850 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Puchowy śpiwór na wyprawy alpinistyczne i nie tylko. Lekki i ciepły (przy temp. od -5 do -11°C).

Najlżejszy i zajmujący najmniej miejsca śpiwór Simonda. Łatwy transport i użytkowanie. Kształt mumii, otulający kaptur i struktura 3D pozwalają uniknąć mostków termicznych.

 • Temperatura użytkowania

  Zakres temperatur: komfort -5°; temperatura graniczna: -11°C; ekstremum: -31°C.

 • Lekkość

  Zasadniczy materiał: 40 g/m². Sprężystość = 800 cuin (norma CE).

 • Kompaktowość

  Objętość torby transportowej: rozm. M =10 l, rozm. L = 11 l, rozm. XL = 11,4 l.

 • Komfort użytkowania

  Jedwabista tkanina; 100% poliamidu; kaptur; dwustronny suwak z ocieplaną patką.

Wypełnienie

90% kaczego puchu, 10% pierza. Waga wypełnienia: 505 g w rozmiarze M, 560 g w rozmiarze L, 640 g w rozmiarze XL; filling power (puszystość wypełnienia): 800 cuin (norma CE)

POCHODZENIE PIERZA I CERTYFIKAT RDS

Nasz system identyfikacji gwarantuje, że pochodzenie pierza jest zgodne z przyjętymi przez nas zobowiązaniami dotyczącymi odpowiedzialności za użyty materiał. Nasi dostawcy są zobowiązani używać jedynie piór kaczek z Chin hodowanych na mięso. Pierze jest pozyskiwane po śmierci zwierząt. Uzyskaliśmy także certyfikat RDS (Responsible Down Standard) wydawany przez niezależną organizację https://sustainability.decathlon.com/

Kształt

Kształt typu mumia. Szerszy w ramionach (80 cm w rozm. L) i węższy przy stopach (20 cm w rozm. L) śpiwór zapewnia swobodę ruchów, a jednocześnie nie powoduje utraty ciepła w okolicy stóp. Anatomiczny kaptur i sznurek ściągający. Zapięcie z przodu na dwustronny suwak z ocieplaną puchem patką.

Wymiary

Dostępne rozmiary: M // L // XL.Rozmiar M: dla osób o wzroście do 170 cmRozmiar L: dla osób o wzroście do 185 cmRozmiar XL: dla osób o wzroście do 200 cmWaga (g): M=1070 g / L=1160 g / XL=1260 gWymiary worka po złożeniu śpiwora: M Ø19x35 cm / L Ø19,5x36 cm / XL Ø20x37 cm

Temperatura użytkowania

Na wszystkich naszych śpiworach podajemy "temperatury komfortu" przetestowane przez niezależne laboratorium (AITEX) zgodnie z normą europejską EN 13537 (2016). "Temperatura komfortu" to dolna granica komfortu, w której użytkownik śpiwora leżący w pozycji wyprostowanej znajduje się w całości w stanie równowagi termicznej i nie odczuwa ani zimna, ani ciepła. Test przeprowadzany jest dla standardowej kobiety w normalnych warunkach użytkowania. Śpiwór należy wybrać kierując się temperaturą komfortu.

Co należy wiedzieć o temperaturze użytkowania

Śpiwór sam z siebie nie wydziela ciepła, lecz zachowuje ciepło emitowane przez ciało. Jeśli jesteś wyczerpany/a, wychłodzony/a i kładziesz się do lodowatego, wilgotnego śpiwora, możesz odczuwać zimno niezależnie od jakości śpiwora! Temperatura użytkowania zależy od wytrzymałości użytkownika na zimno (tusza, zmęczenie itp.), wyposażenia (izolacja od gruntu), ubrania (nago, w bieliźnie itd.) oraz warunków klimatycznych (wilgoć, chłód itd.).

Skład

Wypełnienie 90% Szary puch kaczy, 10% Pierze Szarej Kaczki

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w dołączonym pokrowcu, w suchym, przewiewnym miejscu, gdyż zbyt długie stosowanie worka kompresyjnego może pogorszyć stan śpiwora.

Zatwierdzony przez

Produkt przetestowany przez alpinistów z zespołu Simond podczas licznych wypraw, przede wszystkim na Nuptse (Everest).

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie