olaian

Spodenki surfingowe męskie Olaian Hendaia NT

Kod produktu: 8776671

0,0 (706)

29,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Jasny czerwony

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Nasz zespół surferów stworzył spodenki szczególnie dobrze dostosowane do uprawiania surfingu w ciepłych wodach, na treningi trwające poniżej 1 h.

  Spodenki do surfowania! Nowy model, przeprojektowany i zoptymalizowany, dla większej wygody surfowania: tasiemka ściągająca, hydrofobowa tkanina, wewnętrzna siatka, kieszeń.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Stabilny na falach

   Gumka i sznurek ściągający w pasie.

  • Swoboda ruchów

   Krótki krój nie ogranicza ud podczas manewrów na desce.

  • Szybkie wysychanie

   Impregnowana tkanina sprzyja szybkiemu schnięciu i nie zatrzymuje wody.

  Czym jest boardshort?

  Boardshort to szorty kąpielowe, a bardziej ogólnie styl męskich, a ostatnio także damskich spodenek kąpielowych. Zostały one stworzone w latach 50. do uprawiania surfingu.W ostatnich latach stały się popularnym krojem spodenek kąpielowych.Nazwa "boardshort" pochodzi od sportów wodnych uprawianych z wykorzystaniem deski, jak np. surfing.

  Jak wybrać spodenki boardshort?

  DO SURFOWANIA PONIŻEJ 1 GODZINY.
  Jeśli surfujesz krócej niż godzinę, potrzebujesz spodenek, które nie będą zsuwać się przy każdym przepłynięciu pod wodą. Krótsze spodenki zapewniają większą swobodę ruchów, zalecaną do bodyboardingu. Spodenki schną dość szybko, aby uniknąć przyklejania się do nich piasku.

  Jak wybrać rozmiar spodenek?

  W kwestii wyboru rozmiaru zalecamy zapoznać się z przewodnikiem po rozmiarach dostępnym w opisie spodenek.
  Spodenki boardshort Hendaia dostępne są w rozmiarach S, M, L, XL i XXL.
  Twoja sylwetka również powinna być wzięta pod uwagę przy wyborze. Oto kilka rad, które mogą być pomocne.Jeśli jesteś raczej umięśniony na klatce piersiowej i nogach, wybierz krótkie spodenki, które podkreślą sylwetkę. Jeśli raczej jesteś szczupły i smukły, wybierz dłuższe boardshorty!

  Wybór boardshortu zależnie od typu paska

  ELASTYCZNY PASEK
  Ułatwia dopasowanie się spodenek do różnych sylwetek.
  PÓŁ-ELASTYCZNY PASEKZapewnia dobre podtrzymanie, a jednocześnie dopasowuje się do różnych sylwetek.PŁASKI PASEKZapewnia dobrą stabilność boardshortu podczas upadku w fale.

  Stabilność w falach

  Podczas surfowania, czy to po "dive ducku" czy po "wipe out", niełatwo jest poprawić szorty opadające do połowy pośladków... Wybór paska okazuje się wówczas kluczowy. Aby zapewnić stabilność spodenek wybierz pasek z gumką lub pół-elastyczny z tasiemką ściągającą, albo płaski pasek.

  Ograniczenie podrażnień

  To niewątpliwie najważniejsze kryterium. Często zdarza się, że otarcia przez spodenki lub ich szwy podrażniają ciało. Nasze spodenki są zaprojektowane zarówno biorąc pod uwagę ich krój, jak i metody łączenia elementów wykroju, tak, by do minimum ograniczyć podrażnienia podczas ruchu.

  Szybkość schnięcia

  Poczucie, że piasek przylepia się do spodenek, ponieważ nadal są mokre jest irytujące. Dlatego warto wybrać tworzywo "stretch", które szybciej odprowadza wodę.

  Długość

  Wybór długości spodenek zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Pamiętaj jednak, że im krótsze spodenki, tym większy jest zakres ruchów. Długość 16 cali odpowiada długości 41 cm w rozmiarze L.

  Kieszenie

  Spodenki boardshort Hendaia posiadają tylną kieszeń wyposażoną w oczko do skutecznego odprowadzania piasku i wody.

  Pasek

  Spodenki Hendaia posiadają całkowicie elastyczny pasek, który ułatwia dopasowanie szortów do sylwetki oraz zapewnia stabilność w falach podczas upadków z deski.

  Ochrona przed słońcem: nieodłączny dodatek do spodenek

  W ciepłe, letnie dni, chłodna woda sprzyja przedłużaniu przez surferów czasu spędzanego na desce, bez potrzeby dostosowania ubioru. Tym większe jest ryzyko poparzenia słonecznego.
  Czy wiesz, że? 10 do 15% promieni UV odbija się od wody, podczas gdy od 40 do 95% przenika 25 cm pod wodę. Dlatego spodenki w połączeniu z koszulką chroniącą przed słońcem (top UV) są niezbędnym wyposażeniem do surfowania w ciepłych wodach.Zobacz naszą ofertę koszulek anty-UV!

  Czym jest marka OLAIAN?

  OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLON
  Zlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką surfingową firmy Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć spodenki, a następnie przetestować je bezpośrednio w realnych warunkach użytkowania.
  Poznaj markę Olaian na stronie https://www.olaian.fr/

  Skład

  Materiał główny 100% Poliester Podszewka główna 100% Poliester

  Ograniczenia

  Chronić przed ogniem.

  Testy

  Nasze produkty są testowane w realnych warunkach.

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 40°C w programie do tkanin delikatnych

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie