domyos

Stanik fitness Domyos

Kod produktu: 8578234

0,0 (3418)

119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Stanik przeznaczony do form aktywności fitness powodujących silne wstrząsy (hiit, trening obwodowy, jump, body attack).

  Elastyczność i plecy w kształcie X umożliwiające swobodę ruchów, oddychający materiał, który odprowadza wilgoć: ten stanik to najlepszy sprzymierzeniec Twojego komfortu podczas aktywności sportowej.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Podtrzymywanie biustu

   Wysoki poziom podtrzymania: odpowiedni do sportów powodujących silne wstrząsy.

  • Swoboda ruchów

   Elastan w składzie materiałowym zwiększa swobodę ruchów.

  • Odprowadzanie potu

   Oddychający i szybkoschnący materiał pozwala zachować suchą skórę.

  • Regulowany

   Zapięcie na suwak z przodu i regulowane ramiączka umożliwiają dopasowanie.

  Do jakich form aktywności przeznaczony jest ten zapinany na suwak stanik o wysokim poziomie podtrzymania?

  Ten zapinany na suwak stanik z wyściełanymi miseczkami doskonale nadaje się do sportów powodujących silne wstrząsy (takich jak hiit, trening obwodowy czy body attack).

  Stanik pozwalający uzyskać swobodę ruchów

  Aby pozwolić Ci ćwiczyć w jak najbardziej komfortowych warunkach, zaprojektowaliśmy stanik, który podąża za każdym Twoim ruchem. Do składu materiałowego dodaliśmy elastan w celu zwiększenia rozciągliwości. Przeprowadź test, a przekonasz się, że stanik nie krępuje wykonywanych ruchów, pozwalając ćwiczyć z pełną swobodą.
  Plecy w kształcie litery X odsłaniają łopatki.

  Stanik odprowadzający wilgoć

  Uprawiasz sport, ponieważ chcesz dać upust energii. Wiesz, że pocenie się stanowi jedną z reguł gry, ale nie lubisz związanego z tym zjawiskiem uczucia wilgoci. Pamiętaj, że możesz się pocić, zachowując przy tym suchą skórę. Jak? Ćwicząc w staniku wykonanym z technicznego materiału, który odprowadza produkowany przez ciało pot i szybko schnie.

  Jakie elementy wpływają na komfort tego stanika?

  Z przodu stanika znajduje się suwak ułatwiający jego zakładanie i zdejmowanie. Aby zapobiec rozpinaniu się tegoż suwaka podczas ćwiczeń, należy ustawić go w pozycji złożonej do dołu (blokującej).
  Regulowane ramiączka umożliwiają dopasowanie, podnosząc poziom komfortu. Pomimo braku fiszbin jest to stanik o wysokim poziomie podtrzymania biustu.
  Piankowe poduszeczki zapewniają jeszcze lepsze podtrzymanie i zwiększają komfort, mocniej osłaniając biust. Stanowią dodatkową ochronę przed wstrząsami.

  Dlaczego podczas uprawiania sportu należy zadbać o ochronę biustu?

  Podczas zajęć sportowych biust (delikatna część ciała podtrzymywana głównie przez skórę) doznaje mocniejszych wstrząsów niż w codziennym życiu. Bez względu na rozmiar miseczki i wiek narażony jest na ruchy, które mogą powodować obciążenie dochodzące do pięciokrotności jego wagi (w zależności od intensywności ćwiczeń). Stanik sportowy zapewnia niezbędne podtrzymanie. Chroni biust przed wstrząsami, bólem i przedwczesnym opadaniem.

  Dlaczego wybór właściwego poziomu podtrzymania jest ważny?

  Podczas zajęć sportowych wykonywane ruchy powodują rozciąganie skóry i więzadeł piersi. Brak odpowiedniego podtrzymania zwiększa ryzyko bólu i przedwczesnego opadania biustu. Zbyt mocne podtrzymywanie również może okazać się niekorzystne. Aby chronić biust bez uszczerbku dla naturalnego ruchu piersi, niezbędne jest dostosowanie stanika i właściwego mu poziomu podtrzymania do wielkości miseczek i do intensywności doznawanych wstrząsów.

  Jak ustalany jest poziom podtrzymania biustu przez staniki sportowe Decathlon?

  Poszczególne modele staników zatwierdzane są w naszych laboratoriach na podstawie testu podtrzymywania biustu (mierzy się zmniejszenie przyspieszenia ruchów piersi podczas aktywności sportowej). Podlegają ocenie i klasyfikacji w ramach trzech kategorii: 1 - lekkie podtrzymanie, 3 - średnie podtrzymanie, 5 - mocne podtrzymanie.

  Jaki poziom podtrzymania do jakiego sportu?

  Poziom podtrzymania zależy od uprawianego sportu. W naszej ofercie masz do wyboru 3 opcje.
  - Poziom 1: lekkie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności, podczas których ruchy biustu są łagodne (pilates, stretching, trening wzmacniający mięśnie…).
  - Poziom 3: średnie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności powodujących umiarkowane wstrząsy (taniec, fitness, trening cardio…).
  - Poziom 5: mocne podtrzymanie, odpowiednie do aktywności związanych z intensywnymi ruchami (step, bieżnia, trampolina…).

  Jak wybrać właściwy rozmiar stanika sportowego?

  Prawidłowo dobrany rozmiar stanika pozwala zapewnić podtrzymywanie biustu i komfort. Aby dokonać wyboru:
  - stań przed lustrem;
  - przyłóż metr krawiecki poziomo w dolnej części łopatek, opasując biust w jego najszerszym miejscu;
  - nie napinając miarki zbyt mocno, dokonaj odczytu;
  - skorzystaj z naszego kalkulatora online dla większej precyzji.

  Stanik opracowany z myślą o dostosowaniu do każdej sylwetki

  Ten stanik sportowy został opracowany i przetestowany pod kątem dostosowania do każdej sylwetki.
  Dostępny jest w rozmiarach od XS do 5XL.

  Jak zaprojektowane są staniki Decathlon?

  Staniki Decathlon projektowane są przez nasz zespół z myślą o zapewnieniu Ci optymalnego komfortu i zapobieganiu problemom zdrowotnym. Nie używamy fiszbin, aby wyeliminować ryzyko skaleczenia i uciskania węzłów chłonnych. Ograniczamy do minimum szwy na wysokości sutków, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień. Wybierając materiały usprawniające odprowadzanie wilgoci, zapewniamy Ci komfort i obniżamy ryzyko podrażnienia skóry.

  Jak prać stanik sportowy zapinany na suwak?

  Ten przeznaczony do intensywnej aktywności sportowej stanik nadaje się do częstego prania. Przed praniem radzimy wyjąć z niego piankowe poduszeczki i umieścić całość w specjalnej siatce (sprzedawanej osobno pod kodem 8505236). Nie przekraczać temperatury 30°C. Używać środków piorących w płynie, nie w proszku. Nie stosować zmiękczaczy. Mogą one wpływać niekorzystnie na oddychalność materiałów.

  Nie suszyć w suszarce.

  Skład

  Materiał główny 92% Poliester, 8% Elastan Tkanina spodnia 76% Poliester, 24% Elastan Tylna podszewka 76% Poliester, 24% Elastan Podszewka w miseczce bezszwowej 100% Poliester Dodatkowa podszewka 100% Poliamid Taśma elastyczna 72.3% Poliamid, 18.2% Guma lateksowa, 9.5% Poliester

  Testy

  PODTRZYMYWANIE BIUSTU: podtrzymywanie jest testowane i zatwierdzane przez testerki w laboratorium DECATHLON na podstawie pomiaru ruchów biustu. Każdy rozmiar jest testowany indywidualnie.
  ODPROWADZANIE WILGOCI: test odprowadzania wilgoci wykonywany jest w laboratorium na każdym materiale. Celem jest sprawdzenie, czy materiał wchłania i odprowadza wilgoć na zewnątrz.
  PRANIE: testy prania i suszenia gwarantują odpowiednią trwałość fasonu i koloru produktu.

  Zatwierdzony przez

  Ten produkt został sprawdzony przez testerki w laboratorium DECATHLON celem zatwierdzenia podtrzymywania biustu. Następnie panel testerek korzystał z niego podczas treningu siłowego w klubie (test przeprowadzony zgodnie z protokołem), aby potwierdzić swobodę ruchów i komfort podczas uprawiania sportu. Testerki używały później produktu jeszcze przez 6 miesięcy, w ramach testów długoterminowych.

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 30°C

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie