1/6
kalenji

Stanik sportowy Decathlon

Kod produktu: 8772915

4,6 (15)

34,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Stanik sportowy stanowiący doskonałe uzupełnienie stroju do aktywności powodujących umiarkowane wstrząsy, takich jak fitness czy taniec.

Plecy w kształcie litery X zwiększające swobodę ruchów, oddychający materiał, który odprowadza wilgoć. Sportowy stanik o wszystkich ważnych atutach.

  • Podtrzymywanie biustu

    Średni poziom podtrzymania: odpowiedni np. do biegania z prędkością do 8 km/h.

  • Swoboda ruchów

    Plecy w kształcie X odsłaniające łopatki zapewniają swobodę ruchów.

  • Odprowadzanie potu

    Materiał odprowadzający wilgoć na zewnątrz, przewiewna strefa między piersiami.

Do jakich form aktywności przeznaczony jest ten stanik?

Ten sportowy stanik o średnim poziomie podtrzymania zapewnia optymalną ochronę biustu podczas wszystkich form aktywności powodujących umiarkowane wstrząsy, takich jak taniec, fitness, trening cardio czy jazda na rowerze.

Stanik pozwalający uzyskać swobodę ruchów

Uprawiając sport, trzeba czuć się swobodnie. Należy więc wybrać strój, który nie krępuje ruchów.
Mieliśmy to na uwadze podczas projektowania naszego stanika sportowego. Plecy w kształcie litery X odsłaniają łopatki i pozwalają wykonywać ruchy ramion z większą swobodą.

Zachowaj suchą skórę podczas treningu: z tym stanikiem jest to możliwe!

Gdy uprawiasz sport, dajesz z siebie wszystko i często kończysz trening w mokrym od potu ubraniu. Uczucie przemoczenia nie jest specjalnie przyjemne, nieprawdaż? Dzięki temu stanikowi możesz powiedzieć "Żegnaj!" wilgoci związanej z poceniem się. Techniczny materiał odprowadza wilgoć na zewnątrz i szybko schnie, pomagając Ci zachować suchą skórę.
Z myślą o jeszcze większej skuteczności umieściliśmy między piersiami przewiewną wstawkę.

Jaki rodzaj miseczek posiada ten stanik?

Ten stanik sportowy posiada dwie miękkie, jednowarstwowe (niewyściełane) miseczki.

Dlaczego podczas uprawiania sportu należy zadbać o ochronę biustu?

Czy wiesz, że stanowiący delikatną część ciała biust podtrzymywany jest niemal wyłącznie przez skórę? Podczas zajęć sportowych doznaje on znacznie mocniejszych wstrząsów niż na co dzień. Obciążenie, na jakie jest narażony, może dochodzić do pięciokrotności jego wagi (w zależności od intensywności ćwiczeń). Stanik sportowy zapewnia niezbędne podtrzymanie, komfort i ochronę. Chroni biust przed wstrząsami, bólem i przedwczesnym opadaniem.

Wybierz właściwy poziom podtrzymania biustu!

Podczas zajęć sportowych wykonywane ruchy powodują rozciąganie skóry i więzadeł piersi. Brak odpowiedniego podtrzymania może skutkować bólem i przedwczesnym opadaniem biustu. Jednak zbyt mocne podtrzymywanie również może okazać się niekorzystne. Stanik i właściwy mu poziom podtrzymania muszą więc być dostosowane do wielkości miseczek i do intensywności doznawanych wstrząsów. Celem jest ochrona biustu przy zachowaniu naturalnego ruchu piersi.

Jak zatwierdzany jest poziom podtrzymania biustu przez staniki sportowe Decathlon?

Poszczególne modele zatwierdzane są w naszych laboratoriach poprzez test podtrzymywania biustu (mierzy się zmniejszenie przyspieszenia ruchów piersi podczas aktywności sportowej). Są one oceniane, a następnie klasyfikowane w ramach trzech kategorii: 1 - lekkie podtrzymanie, 3 - średnie podtrzymanie, 5 - mocne podtrzymanie.

Jaki poziom podtrzymania do jakiego sportu?

Właściwy poziom podtrzymania zależy od uprawianego sportu. Masz do wyboru 3 opcje.
- Poziom 1: lekkie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności, podczas których ruchy biustu są łagodne (pilates, stretching, trening wzmacniający mięśnie…).
- Poziom 3: średnie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności powodujących umiarkowane wstrząsy (taniec, fitness, trening cardio…).
- Poziom 5: mocne podtrzymanie, odpowiednie do aktywności związanych z intensywnymi ruchami (step, bieżnia, trampolina…).

Jak dokonać pomiaru, aby wybrać właściwy rozmiar stanika sportowego?

Prawidłowo dobrany rozmiar stanika pozwala zapewnić podtrzymywanie biustu i komfort. Aby dokonać wyboru:
- stojąc przed lustrem, użyj metra krawieckiego;
- przyłóż go poziomo w dolnej części łopatek, opasując biust w najszerszym miejscu;
- nie napinając miarki zbyt mocno, dokonaj odczytu.
Dla większej precyzji skorzystaj z naszego kalkulatora online.

Dostępne rozmiary

Ten stanik sportowy dostępny jest w rozmiarach od XS do XL. Zalecany jest przy rozmiarze miseczki do C.
Plecy w kształcie X (jak w sportowym topie) umożliwiają równomiernie rozłożone trzymanie.

Dla pań o rozmiarze miseczki od D w górę opracowaliśmy inne, bardziej dostosowane modele.

Z jakiego materiału wykonane są staniki Decathlon?

Staniki Decathlon projektowane są z myślą o Twoim komforcie i o zapobieganiu problemom zdrowotnym. Brak fiszbin ma na celu wyeliminowanie ryzyka skaleczenia i uciskania węzłów chłonnych. Ograniczenie do minimum liczby szwów na wysokości sutków zmniejsza ryzyko podrażnień. Zastosowanie materiałów usprawniających odprowadzanie wilgoci zapewnia komfort i znacząco obniża ryzyko podrażnienia skóry.

Jak prać stanik sportowy?

Ten przeznaczony do intensywnego użytkowania stanik sportowy można prać z dużą częstotliwością. Zaleca się nie przekraczać temperatury prania 30°C i umieścić bieliznę w specjalnej siatce (sprzedawanej osobno pod kodem 8505236). Nie suszyć w suszarce.

Skład

Materiał główny 50% Poliester, 40% Poliamid, 10% Elastan

Testy

PODTRZYMYWANIE BIUSTU: podtrzymywanie jest testowane i zatwierdzane przez testerki w laboratorium DECATHLON na podstawie pomiaru ruchów biustu. Każdy rozmiar jest testowany indywidualnie.
PRANIE: Testy prania i suszenia gwarantują odpowiednią trwałość fasonu i koloru produktu.

Zatwierdzony przez

Ten produkt został sprawdzony przez testerki w laboratorium DECATHLON celem zatwierdzenia podtrzymywania biustu. Następnie panel testerek korzystał z niego podczas treningu siłowego w klubie (test przeprowadzony zgodnie z protokołem), aby potwierdzić swobodę ruchów i komfort podczas uprawiania sportu. Testerki używały później produktu jeszcze przez 6 miesięcy, w ramach testów długoterminowych.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie