dreamscape

Wiązania snowboardowe dla dzieci Dreamscape Faky XS

269,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Otrzymaj +250 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wiązania przeznaczone są dla młodych snowboardzistów (rozmiar buta 30-33), którym zależy na łatwym i szybkim w obsłudze systemie mocowania.

Jedna klamra umożliwia dziecku samodzielnie zapinanie. Dzięki licznym regulacjom wiązania dopasowują się do różnych butów, nawet najwęższych (linerless).

Kod produktu:

8590382

 • Trzymanie stopy

  Dobre trzymanie stopy przy dużej prędkości (trasy od niebieskiej do czarnej).

 • Szybkość działania

  Jedna klamra mocująca: zapinanie i odpinanie wiązań to dziecinna igraszka.

 • Regulowany

  Możliwość regulacji: dopasowanie do różnych butów snowboardowych dla dzieci.

 • Amortyzacja

  Pianka EVA przy palcach i pięcie.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Rozmiar XS: od 30 do 33.

 • Stabilność

  Klasyczne mocowanie: pompuj, aż uzyskasz pożądane trzymanie. Brak ograniczeń.

 • Pojemność

  Para wiązań, 2 płytki, 8 śrub 16 mm dopasowanych do płytek, 8 podkładek.

 • Kompatybilność

  Do desek o normalnych insertach lub Burton channel (nie pasują do Burton 3D).

Kilka słów od szefa produktu

Obserwując dzieci zauważyliśmy, że chcą one (podobnie jak rodzice) samodzielnie zapinać i odpinać wiązania. Wiązania z dwiema klamrami są trudniejsze w obsłudze. Jedna klamra w połączeniu z asymetrycznym paskiem jest całkowicie wystarczająca nawet dla dzieci, które już dobrze jeżdżą na snowboardzie, łącząc prędkość ze skrętami ciętymi i skokami.

System otwierania z jedną klamrą

Jedna klamra pozwalająca mocno zacisnąć kostkę i asymetryczny pasek zakrywający palce (niezbędny przy wykonywaniu skrętów backside): oto zasada konstrukcyjna tych wiązań. Duże ułatwienie dla dzieci!

Możliwości regulacji

Fabryczna regulacja jest odpowiednia dla większości użytkowników. Możesz jednak dostosować do swoich potrzeb: - kąt nachylenia łyżki (canting),
- rozmiar paska (dzięki nawierconym zębatkom).

Rozstaw wiązań (stance)

Należy go dostosować do budowy ciała dziecka, ale trzeba pamiętać, że wszystkie deski snowboardowe mają zalecaną pozycję (recommanded stance) dla wiązań oznaczoną pomiędzy ich insertami. Zwiększenie rozstawu wymusza dość niskie ustawienie na desce i pozwala zwiększyć stabilność. Pomaga również wykonywać obroty w powietrzu. W deskach freestylowych "recommanded stance" jest zwykle większy niż w deskach all mountain.

Jak zmienić rozstaw stóp na desce?

Deski do jazdy po trasie i poza trasą:
w celu zmniejszenia rozstawu stóp wskazane jest cofnięcie przedniego wiązania,
a w celu zwiększenia rozstawu cofnięcie wiązania tylnego. Celem jest uzyskanie lekko cofniętej pozycji umożliwiającej wykonywanie efektownych skrętów na trasie i lepsze noszenie na śnieżnym puchu.
Deski freestylowe (symetryczne):
wskazane jest przesunięcie obu części wiązania, aby zachować wyśrodkowane ustawienie na desce.

Jakie ustawienie kątów wiązań snowboardowych wybrać?

Do freeridu zalecamy +18° z przodu i 0° z tyłu. Do jazdy wszechstronnej trasa / poza trasą radzimy wybrać odpowiednio +18° i -6°. Otwarcie z tyłu umożliwia zachowanie ustawienia barków w linii deski. Jeśli uprawiasz czysty freestyle, wybierz całkowicie symetryczne ustawienie kątów, na przykład +15° i -15°. Ustawienie kątów wiązań do sprawa bardzo indywidualna. Warto wypróbować różne opcje, aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Pamiętaj o wyśrodkowaniu buta na desce!

Wiązania z płytkami posiadającymi 4 śruby mogą przesuwać się po osi i mają z reguły 5 możliwych pozycji. Używamy tej regulacji do ustawienia stopy pośrodku snowboardu, aby but nie wystawał za bardzo. But powinien wystawać o tyle samo po obu stronach deski. Można również obrócić płytkę o 90°, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozstaw stóp. W tym przypadku tracimy możliwość wyśrodkowania bokiem.

Kompatybilność z deskami Burton Channel

Marka snowboardowa Burton ma swój własny system montażu wiązań: Channel. Wiązania przykręca się do dwóch ruchomych insertów obecnych w momencie zakupu deski.
Nasza płytka pozwala zamontować te wiązania na systemie channel dzięki odpowiednim otworom.
Natomiast śruby dostarczane z naszymi płytkami są niekompatybilne pod względem średnicy. Insert Burton różni się od innych insertów występujących na rynku. Będziesz musiał kupić śruby Burton.

Skład

Oprawa 50% Foamed EVA, 30% Polipropylen (PP), 10% Stal, 10% Poliuretan termoplastyczny (TPU)

Porady dotyczące przechowywania

Przed każdym wyjściem dokręcić wszystkie śruby w wiązaniach.
Przechowywanie latem: wiązania można zostawić na desce snowboardowej.

Testy

Wszystkie produkty Dreamscape by Decathlon są testowane w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane: przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, w każdych okolicznościach, z którymi można się spotkać podczas jazdy na snowboardzie - na śnieżnym puchu, w snowparku, na trasie.
Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Wgrywanie