1/17
subea

Zestaw do snorkelingu Subea Maska Fajka z zaworem 100

Kod produktu: 8596041

4,8 (8)

79,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Szafirowy / Jasny niebieskozielony / Czerwony fluorescencyjny

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Stworzyliśmy ten zestaw, do zapewnienia lepszych wrażeń ze snorkelingu, dzięki masce z szybą z hartowanego szkła i miękkiej fajce z zaworem.

Zestaw maska i fajka 520 do snorkelingu zapewnia wygodę oddychania i dobrą stabilność na twarzy. Łatwe suszenie w siatce.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Tekstylny pasek, który nie ciągnie włosów. Zintegrowany zaczep do fajki.

 • Odprowadzanie wody

  Wodę, która przedostała się do fajki łatwo wylać dzięki zaworkowi.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Komfort i szczelność dzięki kołnierzowi z silikonu. Dostępna w kilku rozmiarach.

 • Komfortowy ust

  Silikonowy ustnik zapewnia maksymalny komfort.

 • Łatwość oddychania

  Objętość fajki odpowiednia dla dorosłych.

 • Solidność

  Pojedyncza szyba ze szkła hartowanego zapewnia odporność na zarysowania.

 • Pole widzenia

  Pole widzenia zmierzone dla rozmiaru M.

Bezpieczeństwo podczas snorkelingu

Snorkeling to prosta, przyjemna aktywność dla całej rodziny! Oddychanie przez fajkę, jest większym wyzwaniem niż zwykłe pływanie. Jeśli czujesz zmęczenie, odczuwasz brak powietrza, czy nawet masz zawroty głowy, zdejmij maskę i fajkę i wyjdź z wody.
Korzystanie z tego produktu nie jest wskazane jeśli masz problemy krążeniowo-sercowe (infekcję płuc, anginę, astmę, nadciśnienie, choroby serca, etc). W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Zawór

Podczas uprawiania freedivingu woda może dostać się do fajki, z powodu zanurzenia lub zachlapania. Zaworek znajdujący się u dołu fajki ułatwia opróżnianie jej z wody. Dzięki zaworowi większość wody wylewa się dołem fajki, co wymaga mniejszego wysiłku przy wydechu (w przeciwieństwie do klasycznej fajki, gdzie wodę wydmuchuje się górą).

Używanie zaworu

Wystarczy lekko dmuchać, aby opróżnić fajkę przez zawór. Po dmuchnięciu uważaj robiąc kolejny wdech. Wdychaj powietrze powoli, ponieważ w rurce może pozostawać nieco wody. W razie wątpliwości nie panikuj. Unieś głowę ponad wodę, a fajka sama opróżni się przez zawór. Intensywne pływanie z dużą prędkością nie jest zalecane, ponieważ może ono poruszyć zawór i spowodować wlewanie się wody.

Konserwacja zaworu

Może się zdarzyć, że piasek lub sól blokuje się pomiędzy zaworem a twardą częścią fajki, co uniemożliwia poprawne ułożenie się zaworu na płasko i nie zapewnia on całkowitej szczelności. Wystarczy wtedy obficie wypukać fajkę czystą wodą i sprawdzić, czy zawór ułożył się ponownie płasko.

Ustnik

Część fajki, którą umieszcza się w ustach. Jego specjalny kształt sprawia, że fajka ta jest jedną z najbardziej komfortowych.

Rurka fajki

Rozmiar i objętość fajki dostosowane są do oddychania dla osób dorosłych.

Deflektor

Deflektor zainstalowany jest na szczycie fajki. Jego zaokrąglony kształt ogranicza wlewanie się wody przez górny otwór fajki.

Rozmiary

Rozmiar M przeznaczony jest dla wąskich twarzy, a rozmiar L dla szerokich.

Silikon

Silikon jest niezwykle miękkim materiałem. Kołnierz z silikonu dostosowuje się do kształtu twarzy, co sprzyja szczelności maski. Silikonowy ustnik jest niezwykle wygodny.

Szyba ze szkła hartowanego.

Szkło hartowane jest 2 do 5 razy bardziej wytrzymałe od zwykłego. W razie stłuczenia rozpada się na drobne kawałki, co pozwala uniknąć poważniejszego wypadku.

Homologacja

Maska zgodna z wymogami bezpieczeństwa i zgodna z normami europejskimi EN 16805:2015. Atestowana przez INPP (Narodowy Instytut Nurkowania Zawodowego – Francja).

0% PVC

Zestaw maska i fajka nie zawiera PVC.

Wymiary zestawu

Szerokość: 21 cm.
Wysokość: 41 cm.
Grubość: 8 cm.

Skład

Mask 50% Silikon, 20% Poliester, 20% Poliwęglan, 10% Szkło mineralne Snorkel 50% Polistyren, 25% Silikon, 25% Poliwęglan Opakowanie 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Zalecamy przechowywać zestaw maska + fajka w suchym miejscu, z dala od światła.

Porady dotyczące konserwacji

Po użyciu wypłukać w czystej wodzie.

Wgrywanie