1/4
domyos

Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos

Kod produktu: 8545074

4,9 (48)

219,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +200 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zestaw dla dzieci od 2 roku życia, opracowany z myślą o doskonaleniu równowagi i umiejętności ruchowych oraz o rozwoju psychomotorycznym malucha.

Zestaw opracowany przez Annabel, inżyniera produktu, we współpracy ze specjalistką w zakresie psychomotoryki. Jak wykazała seria testów, przyczynia się do rozwoju zmysłu równowagi u dzieci.

  • Pomoc w rozwoju psychomotorycznym

    Zestaw, który pomaga poprawiać równowagę u dziecka.

  • Modularność

    4 belki, 4 platformy i piankowe zwierzątka: wiele możliwych konfiguracji.

Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos
Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos
Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos
Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos
Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos
Zestaw równoważny dla dzieci 2 - 6 lat Domyos

Przetestowany przez dzieci, zatwierdzony przez profesjonalistów

"W celu sprawdzenia skuteczności tego zestawu równoważnego przeprowadziliśmy testy krzyżowe w grupie 18 dzieci,
z których połowa używała zestawu 2 razy w tygodniu po 20 minut przez okres 2 miesięcy, a druga połowa nie korzystała z niego. Wynik nie pozostawia wątpliwości: przeprowadzony po teście pomiar umiejętności w zakresie utrzymania równowagi wykazał, że wszystkie dzieci, które używały produktu przez kilka tygodni, rozwinęły zmysł równowagi lepiej od pozostałych."

Wymyślanie własnych torów przeszkód

"Dzięki zestawowi równoważnemu dziecko może puścić wodze fantazji, aby budować własne tory przeszkód i rozwijać wyobraźnię poprzez tworzenie własnych historii. Może zacząć od zabawy z belkami leżącymi płasko na podłodze, aby nabrać pewności siebie, następnie zaś umieścić je wyżej, a nawet używać wypukłej strony w celu zwiększenia niestabilności. Zwierzątka pomogą mu tworzyć własną historię (przechodzenie nad zwierzątkami, łapanie ich itp.)." Annabel, inżynier produktu Baby Gym.

Informacje techniczne

Długość belki: 700 mm.
Wymiary platformy: 270 x 270 mm.
Wymiary zestawu w konfiguracji kwadratu: 1200 x 1200 mm.

Etapy nauki dynamicznej równowagi

Przed 4 rokiem życia dziecko powinno nauczyć się kierować swoim ciałem w określonym kierunku, poruszając się do przodu metodą stawiania stóp jedna przy drugiej. W wieku 4 lat dziecko może chodzić, stawiając naprzemiennie stopy jedna za drugą, na przyrządzie o szerokości minimum półtorej stopy. W wieku 6 lat dziecko może chodzić, stawiając stopy jedna za drugą metodą pięta/palce na przyrządzie o szerokości nie mniejszej niż szerokość jego stopy.

Rozwój psychomotoryczny

Rozwój psychomotoryczny dziecka opiera się na podstawach genetycznych, motorycznych i psychicznych. Produkt może mieć wpływ na rozwój psychomotoryczny dziecka, jeśli działa w obszarze motorycznym. Na ów obszar motoryczny składają się takie elementy jak schemat ciała, koordynacja dynamiczna, równowaga, koordynacja wzrokowo-ruchowa, precyzyjne umiejętności motoryczne oraz strukturyzacja czasu i przestrzeni.

Schemat ciała

Schemat ciała jest wyobrażeniem, jakie dziecko ma o swoim ciele. Umożliwia mu bardziej precyzyjną kontrolę ruchów, percepcję własnego ciała i w szerszym ujęciu - nabywanie samoświadomości. Jest on początkowo konstruowany z doznań i działań, a następnie pojawia się zdolność do obrazowania go i opowiadania o nim. Im więcej działań podejmuje dziecko, tym bardziej doskonali swój schemat ciała, a w rezultacie jego działania stają się sprawniejsze.

Koordynacja wzrokowo -ruchowa

Koordynacja wzrokowo-ruchowa obejmuje działania, które umożliwiają celowanie całym ciałem lub jego częścią. W przypadku najmłodszych będzie to podążanie po trajektorii, następnie celowanie rękami i nogami najpierw w duże, później w coraz mniejsze przedmioty, aż po precyzyjną kontrolę nad dysocjacją palców: stukanie palcami, nawlekanie koralików, pisanie.

Strukturyzacja czasu i przestrzeni

Strukturyzacja czasu i przestrzeni obejmuje wszystko, co ma związek z orientacją dziecka w czasie (przed/po, aktywność rytmiczna, dzień/noc, pora roku itd.) oraz w przestrzeni (przed/za, nad/pod, na prawo/na lewo itd.).

Informacje dotyczące użytkowania

Nie przechowywać bezpośrednio na ziemi lecz na macie ochronnej, aby zapobiec zniszczeniu podłogi i chronić dziecko w razie upadku.

Skład

Drążek 100% Polietylen Baza 90% Polipropylen, 10% Styren etylen-butadien styren Pianka 100% Polietylen

Ograniczenia

Maksymalna waga: 50 kg.

Testy

Klienci często pytają nas o bezpieczeństwo tych produktów dla dzieci, a w szczególności o obecność niektórych substancji toksycznych. Trzeba wiedzieć, że produkt ten spełnia wymogi prawne i regulacyjne oraz normy dotyczące zabawek, które mają do niego zastosowanie. Akredytowane laboratorium zewnętrzne przeprowadza na nim okresowo testy, aby upewnić się, że nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia małych użytkowników (formamid, bisfenol A, S...).

Zatwierdzony przez

Approved by the SportsLab!

Porady dotyczące konserwacji

Wyprać przed pierwszym użyciem. Nie prać chemicznie.

Wgrywanie