Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rękawice narciarskie

37 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Rękawice narciarskie – ochrona dla delikatnych dłoni

Są narażone na wpływ czynników atmosferycznych przez cały rok. Dłonie są odsłoniętą częścią ciała, dlatego to na nich widać skutki naszego trybu życia. Delikatna skóra dłoni nie lubi mrozów i zimna, jest bardzo wrażliwa i podatna na przesuszenia, a same dłonie na odmrożenia. Rękawice narciarskie to obowiązkowe wyposażenie każdego narciarza. Czy wyobrażasz sobie, aby nie mieć ich przy -10 st. Celsjusza? A co, kiedy zdarzy Ci się upadek? Rękawice narciarskie wyróżniają się specjalną konstrukcją, dzięki czemu chronią nadgarstki przez kontuzją. Spełniają więc podwójną funkcję.

Fason, przeznaczenie, rozmiar

Rękawice narciarskie występują w kilku wariantach. Najczęściej wybierane są rękawice pięciopalczaste. Zdaniem wielu są najpraktyczniejsze, ponieważ zapewniają mocny chwyt kijków i umożliwiają wykonywanie wielu czynności bez konieczności ich zdejmowania np. możesz samodzielnie nalać sobie w kubek gorącej herbaty z termosu. Alternatywą dla nich są rękawice narciarskie jednopalcowe. Charakterystyczny model dziecięcy, jednak coraz częściej decydują się na niego dorośli, szczególnie kobiety.

Rękawice narciarskie w sklepie Decathlon występują w modelach dedykowanych dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Poznasz je po rozmiarze, kolorystyce oraz wzornictwie. Ważne jest też, aby rękawice były w dobrym rozmiarze, dzięki temu bardzo dobrze leżą na dłoni.

Materiał, kolor, ochrona nadgarstka

Rękawice narciarskie chronią przed zimnem, ale również przed wilgocią, dlatego powinny być ciepłe i odporne na wilgoć. Od wewnętrznej strony uzupełniane są o antypoślizgowe nakładki, które zapewniają dobry chwyt podczas jazdy z kijkami i jazdy na wyciągu. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest kolor rękawic, powinien pasować do pozostałych elementów narciarskiej stylizacji. Długie mankiety i usztywnienia w rękawicach to ochrona nadgarstków podczas upadku.

Rękawice narciarskie często mają również wzmocnienia przy palcu wskazującym i na spodzie dłoni, w związku z czym wykazują lepsza odporność na przetarcia. Zapięcia i ściągacze pozwalają na ich dopasowanie do dłoni oraz chronią przed przedostaniem się do środka śniegu. W ofercie znajdziesz również rękawice cieńsze i lekkie, które świetnie sprawdzą się w cieplejsze dni.