14
artykuł artykułów dla

Plecaki i ochraniacze snowboardowe

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Ochraniacze snowboardowe – bezpieczna zabawa na stoku

Jazda na snowboardzie to sport bardzo dynamiczny. Istnieje ryzyko upadku i tym samym kontuzji oraz uszkodzenia ciała. Nie zawsze jeździmy po miękkim puchu, nie każdy też preferuje takie warunki. Zdarza się, że pod deską znajduje się lód, który jest twardy, co na pewno odczujesz podczas upadku. Ochraniacze snowboardowe są szczególnie popularne wśród zawodowców, którzy rozpędzają się do dużych prędkości i wykonują powietrzne ewolucje. Przydadzą się też amatorom. Warto się nad nimi zastanowić, jeżeli dopiero rozpoczynasz naukę i stawiasz pierwsze kroki na desce.

Wśród ochraniaczy znajdziemy m.in. elementy chroniące głowę, czyli znany już wszystkim kask, na kręgosłup, barki, kość ogonową, łokcie, nadgarstki i kolana. Których potrzebujesz najbardziej, jeżeli jesteś początkującym riderem, a które powinny znaleźć się na wyposażeniu zawodowca?

Na dobry początek

Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz! Na początku trudno uniknąć upadku, ale nie pozwól, aby potknięcia zniechęciły Cię do dalszej jazdy i nie spowodowały u Ciebie większych urazów. Najczęściej upadamy na kolana i na kość ogonową. Odruchowo podpieramy się rękoma, obciążając tym samym nadgarstki, które znajdują się w nienaturalnej wygiętej pozycji. Najlepsze ochraniacze snowboardowe dla Ciebie to nakolanniki i ochraniacze na kość ogonową. Pamiętaj też o ochronie nadgarstków, które są bardzo delikatnymi częściami ciała i nietrudno o ich kontuzję.

Zaawansowana ochrona

Profesjonaliści powinni zastanowić się nad zakupem tzw. zbroi. Jest ona odpowiedzialna za ochronę kręgosłupa, żeber, barków, klatki piersiowej, a niekiedy również łokci. Może mieć postać bluzy lub kamizelki. Zwróć uwagę na jej system mocowania, powinna mieć pas podtrzymujący ochraniacz na swoim miejscu i pozwalający na dobre jego dopasowanie. Ochraniacze snowboardowe muszą też posiadać certyfikaty potwierdzające ich bezpieczne stosowanie i skuteczność.

Jeżeli dodatkowo szukasz wygodnego plecaka na snowboard, zdecyduj się na rozwiązanie 2w1, czyli plecak połączony z ochraniaczem na plecy. Możesz każdy z elementów nosić osobno lub razem w zależności od własnych preferencji i aktualnych warunków na stoku.