Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Naciągi do rakiet tenisowych

50 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

NACIĄG - NIEODZOWNY ELEMENT RAKIETY TENISOWEJ

Każdy doświadczony tenisista wie o tym: rodzaj i jakość naciągu ma decydujący wpływ na grę. Niestety element zbyt często lekceważony przez amatorów, musi być regularnie wymieniany, aby gra w tenisa pozostała na nienaruszonym poziomie. Czy jesteś zawodowym graczem? Jeśli tak, to radzimy zmieniać naciąg co miesiąc. Jeśli grasz w tenisa mniej więcej raz w tygodniu, naciąg musi być wymieniany przynajmniej raz w roku. W DECATHLON pomożemy Ci wybrać naciąg, którego potrzebujesz do swojej gry.

RÓŻNE RODZAJE NACIĄGU - KTÓRY WYBRAĆ?

Idealnym naciągiem będzie ten, który pasuje do Twojego stylu gry i rakiety. Mamy naciągi tenisowe wykonane z : naturalnego jelita, syntetyczne i poliestrowe. Do najbardziej komfortowych zaliczamy naciągi naturalne, które są zarazem najmniej wytrzymałe. Konstrukcyjnie naciągi można podzielić na : naciągi monofilamentowe i naciągi "multifilamentowe" (wielowłókniste). Naciągi wielowłókniste dzięki swojej elastyczności znakomicie pochłaniają wibracje i dlatego są szczególnie polecane dla graczy z bólami ramion. Naciągi poliestrowe są najbardziej odporne - sztywne, oferują dużą moc i kontrolę w uderzeniach.

JAK DOPASOWAĆ NACIĄG DO RAKIETY?

Tenis jest sportem, w którym dobór sprzętu odgrywa decydującą rolę. Ustawienie siły naciągu wpływa na wydajność Twojej gry. Ma duże znaczenie dla kontroli, siły uderzenia, elastyczności i wytrzymałości naciągu. Mniejsza siła naciągu powoduje lepsze tłumienie drgań, naciąg staje się jeszcze bardziej elastyczny. Efektem tego jest przyrost mocy uderzenia i spadek kontroli. Zwiększenie siły naciągu działa odwrotnie. Zrób szybki postęp w grze, postępując zgodnie z naszymi radami i kupując odpowiedni sprzęt w DECATHLON.