Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Skarpetki do jogi

1 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Skarpetki do jogi mogą Ci się przydać!

Wiele osób preferuje uprawiać jogę boso… Nie bez powodu! W praktyce i filozofii jogi stopy są traktowane jak fundament całego naszego ciała, porównuje się je do korzeni drzewa, są źródłem energii i mocy. W jodze poświęca się im bardzo dużo uwagi, brak kontaktu z nimi ogranicza przepływ energii, a także prawidłową pracę ciała podczas poszczególnych pozycji. Sztywność stóp ma wpływ na trudności w ich położeniu, np. w pozycji psa z głową w dół. Ich ułożenie ma także wpływ na poczucie balansu podczas stania na głowie. To wszystko powoduje, że praktycy zachęcają do ćwiczenia boso. Dlaczego więc skarpetki do jogi są Ci potrzebne? Czy to oznacza, że nie wszystkie ćwiczenia wykonuje się boso?

Skarpetki do jogi na problemy ze ślizgającymi się stopami

Na początku Twojej duchowej podróży mogą pojawić się trudności w utrzymaniu stóp w prawidłowej pozycji w trakcie ćwiczeń. Wpływa na to nie tylko jakość maty, lecz także fakt, że Twoje stopy podczas wysiłku się pocą, przez co stają się śliskie. Początkującego jogina może to zniechęcić do kolejnych treningów oraz zahamować jego postępy. To dlatego skarpetki do jogi powinny znaleźć się w Twojej torbie treningowej. Możesz z nich korzystać tylko przy niektórych ćwiczeniach, a kiedy będzie to możliwe, zdjąć je i ćwiczyć boso. Przydadzą się też na etapie rozgrzewki i podczas relaksacji, kiedy Twój organizm nie jest jeszcze wystarczająco rozgrzany lub temperatura Twojego ciała zaczyna się obniżać.

Antypoślizgowe skarpetki do jogi

Skarpetki do jogi nie mogą zostać zastąpione przez skarpetki, które nosisz na co dzień. Na podeszwie koniecznie muszą mieć specjalne wypustki zapobiegające ślizganiu się stóp. To one odpowiadają za dobrą przyczepność i ułatwiają wykonywanie ćwiczeń. Ważny jest też materiał, z którego są wykonane. Powinna być to bawełna z dodatkiem elastyny – wtedy skarpetki do jogi dobrze odprowadzą wilgoć i dopasują się do stóp, jednocześnie się z nich nie zsuwając. Swobodę ruchów zapewnią skarpetki do jogi z 5-oma palcami. Umożliwiają one także skuteczniejszą obserwację ułożenia i ruchu stóp.

Ćwiczyć boso, czy w skarpetkach? To Ty decydujesz, jak jest Ci najwygodniej. Jeżeli masz problemy ze stabilnym utrzymaniem stóp na macie oraz chcesz zapewnić sobie ciepło w trakcie rozgrzewki i relaksacji, dobrze jest z nich korzystać.