Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą

Buty turystyczne damskie

23 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Sandały trekkingowe damskie – lekką nogą przez górskie ścieżki

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy ciężkie buty trekkingowe należy zamienić na lekkie sandały turystyczne. Wyruszając w góry latem, powinno się znaleźć dla nich miejsce w górskim plecaki, nie zajmują dużo miejsca, w z pewnością w pewnych okolicznościach docenisz, iż zdecydowałaś się dać im szansę. Górskie szlaki to nie tylko skalne ściany, nierówna nawierzchnia, żwirowe i miękkie podłoże. Są odcinki, kiedy przez pewien czas maszerujemy asfaltem lub też musimy przedostać się na drugą stronę niewielkiego strumyku. A kiedy słońce grzeje mocniej i nadszedł czas na odpoczynek, należy pozwolić stopom odpocząć, przygotowując je do dalszej wędrówki.

Wiemy, że lubisz lato i lekkie obuwie, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć sandałów trekkingowych. Na co dzień zapewne wybierasz sandały na koturnie, z dużą ilością ozdobnych pasków, moda nierzadko wygrywa z wygodą. Tym razem jednak jest inaczej – sandały trekkingowe damskie łączą w sobie lekkość obuwia letniego z trwałością i wygodą obuwia trekkingowego.

Sandały trekkingowe damskie z silnym charakterem

Po czym poznasz, że to właśnie te buty, które pozwolą Ci z lekkością przemierzyć asfaltowe drogi i górskie strumyki. Zwróć uwagę na bieżnik, którymi charakteryzują się nasze sandały trekkingowe damskie. Ich górski charakter zdradza wyrazisty bieżnik, który swoją formą nawiązuje do butów górskich, pamiętaj, że wciąż jesteś w górach. Ich podeszwa jest twarda, ponieważ musi on sprostać trudniejszej nawierzchni niż polna ścieżka czy piaszczysta plaża. Podeszwa musi także być odpowiednio wyprofilowana i współgrać z anatomią Twojej stopy. Sandały trekkingowe damskie wyróżniają się obecnością wkładki piankowej, która zapamiętuje kształt stopy. Producenci nie zapomnieli również o odpowiedniej amortyzacji i wodoodporności obuwia. Wszystko zgodnie z trekkingowymi zasadami.

Lekkość obuwia miejskiego

Sandały trekkingowe damskie to niestandardowe obuwie górskie z wysoką cholewką. Z założenia powinny być lekkie, pozostawiają dużą część stopy odkrytą, wobec czego nie polecamy zakładać ich w wyższych partiach gór podczas przemierzania trudniejszych szlaków ze względu na brak odpowiedniego utrzymania stabilności stopy. Są jednak momenty, kiedy na pewno się przydadzą.