Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do biegania

77 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty do biegania – dobry krok za krokiem

Bardzo szybko się przekonasz, że bieganie nie jest trudne. Może być jednak kontuzjogenne, szczególnie kiedy będziesz to robić w przypadkowych butach, które przez długie miesiące zalegały na dnie Twojej szafy. Buty do biegania powinny stanowić pierwszy zakup, jeżeli postanowiłeś zadbać o swoją formę. Obciążenie stóp podczas biegu sprawia, że biegacze zmagają się często z kontuzją stawu skokowego. Nie ukrywają też bólu śródstopia. Wybór butów do biegania może jednak okazać się trudny, ponieważ poszczególne modele znacząco się różnią. Liczy się najmniejszy szczegół – jak stawiasz stopy, po jakim terenie i jak często biegasz oraz jak bardzo jesteś doświadczony.

Twoje pierwsze buty do biegania

Planujesz zaczać biegać i szukasz stroju, który zapewni Ci wygodę i komfort, a takze butów do biegania, dzięki którym ograniczysz ryzyko kontuzji. Początkujacy biegacze powinni zdecydować sie na obuwie o dobrej amortyzacji, która odpowiada za pochłanianie wstrząsów i rozpraszanie drgań. Ważne są też wzmocnienia buta, dobrze utrzymujące i stabilizujące stopę. Wybierz buty do biegania lekkie, wykonane z przewiewnego materiału, aby zapewnić sobie komfort w trakcie trenigu w ciepłe dni.

Buty męskie i damskie do biegania w mieście, po lesie i w górach

Kluczowe znaczenie dla prawidłowego wyboru butów do biegania damskich i męskich ma ukształtowanie terenu. Biegasz po asfalcie? Wybierz buty do biegania o dużej stabilności. Preferujesz jogging w terenie? Zdecyduj się na model o twardej podeszwie, z mocnym bieżnikiem. Buty do biegania w górach muszą z kolei charakteryzować się dobrą przyczepnością, skutecznym systemem amortyzacji, podeszwą zapewniającą dużą powierzchnię nacisku na podłoże i wnętrzem wykonanym z oddychającego materiału. Buty do biegania zimą to modele wykonane z nieprzemakalnych materiałów, cieplejsze od typowego obuwia biegowego. Poznasz je po bardziej zabudowanej cholewce.

Sięgnij po najlepsze rozwiązania w sklepie Decathlon!