Buty do biegów OCR

67 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Buty do biegania męskie Kalenji Run Active Grip
-15% z kodem STYLOWE
Buty do biegania damskie Kalenji Run Active Grip
-15% z kodem STYLOWE
Buty do biegania w terenie męskie Evadict TR2
Ostatnie sztuki
EVADICT Buty do biegania w terenie męskie Evadict TR2

229,99 zł 269,99 zł - 40,00 zł

Najniższa cena 269,99 zł

(63)
Buty do biegania w terenie damskie Evadict TR2
Ostatnie sztuki
EVADICT Buty do biegania w terenie damskie Evadict TR2

199,99 zł 259,99 zł - 60,00 zł

Najniższa cena 259,99 zł

(40)
Buty do biegania w terenie męskie Salomon Supera Trail 2 China
Ostatnie sztuki
SALOMON Buty do biegania w terenie męskie Salomon Supera Trail 2 China

329,99 zł 349,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 349,99 zł

Buty do biegania w terenie damskie Salomon Supera Trail 2
Ostatnie sztuki
SALOMON Buty do biegania w terenie damskie Salomon Supera Trail 2

329,99 zł 349,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 349,99 zł

System szybkiego sznurowania
Najniższa cena
Buty do biegania w terenie Race Light damskie
Ostatnie sztuki
EVADICT Buty do biegania w terenie Race Light damskie

319,99 zł 399,99 zł - 80,00 zł

Najniższa cena 399,99 zł

(1)
Buty do biegania w terenie damskie Salomon Sense Ride 4
Ostatnie sztuki
SALOMON Buty do biegania w terenie damskie Salomon Sense Ride 4

349,99 zł 429,99 zł - 80,00 zł

Najniższa cena 429,99 zł

Buty do biegania w terenie męskie Salomon Sense Ride 5
-15% z kodem STYLOWE
SALOMON Buty do biegania w terenie męskie Salomon Sense Ride 5

449,99 zł 639,99 zł - 190,00 zł

Najniższa cena 639,99 zł

 

Buty do biegów OCR

Dobre buty do OCR ułatwiają start w zawodach i przyczyniają się do osiągania lepszych wyników. Buty są podstawą każdego biegu, to one decydują w znacznym stopniu o ryzyku kontuzji, komforcie biegu, jak również szybkości. Trasa biegu OCR jest bardzo wymagająca. Mamy do czynienia ze zróżnicowanym podłożem, co stanowi duże wyzwanie dla butów do biegów OCR. Ponadto do pokonania jest wiele przeszkód, które wymagają nie tylko siły rąk, ale również mocnych nóg i dobrej przyczepności butów. Przed zawodnikami m.in. wspinaczka po rampach i pionowych ścianach. Buty do OCR muszą więc charakteryzować się konkretnymi cechami. Nie powinny być wyborem przypadkowym, ponieważ może to nie tylko negatywnie wpłynąć na komfort biegu, ale przede wszystkim przyczynić się do kontuzji i wystąpienia nawet bardzo poważnego urazu. Sprawdź buty do OCR w sklepie Decathlon. Przygotowaliśmy modele damskie i męskie, dla początkujących biegaczy i już doświadczonych zawodowców pokonujących każdego roku kilkanaście trudnych tras z przeszkodami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do OCR?

Przede wszystkim musimy być świadomi, że buty do OCR będą musiały pokonać wiele „przeszkód”, nie tylko przed Tobą dużo wyzwań. Do najtrudniejszych należy bez wątpienia błoto, na niektórych trasach wszechobecne, szczególnie jeżeli teren jest podmokły lub pogoda jest deszczowa. Błoto sprawia, że bardzo łatwo i szybko możemy stracić przyczepność, a to skutkuje poślizgnięciem i upadkiem. Musimy też uważać na nawierzchnie sztucznych przeszkód wykonane z metalu, drewna lub gumy. Są one śliskie ze względu na błoto nanoszone przez innych zawodników. Dodatkowo przeszkody są nachylone pod ostrym kątem. Buty do biegów OCR muszą również sprostać takim wyzwaniom, jak kamienie, skały i żwir. Pojawiają się szczególnie często na górzystym terenie. Są tak samo niebezpieczne po deszczu, jak też przy bardziej sprzyjającej pogodzie. Dobre buty OCR stabilizują nogę, cechują się odpowiednią przyczepnością, utrzymują stabilnie kostkę, aby nie odchylała się na boki. Z tego powodu przy wyborze butów do biegów OCR zwracamy uwagę na podeszwę, cholewkę, bieżnik, ale też sznurowadła.

Jakie buty do OCR? Podeszwa, cholewka, bieżnik…

Podeszwa butów OCR powinna charakteryzować się agresywnym bieżnikiem. W tym przypadku najlepiej sprawdza się bieżnik z klockami trójkątnymi lub prostokątnymi o niezbyt gęstym rozmieszczeniu. Nie wybieramy butów o bardzo elastycznej i miękkiej podeszwie. Nie sprawdza się ona na kamienistym podłożu. Jeżeli chodzi o cholewkę, to powinna ona łączyć dobrą cyrkulację powietrza i przewiewny materiał z bardzo dobrym wzmocnieniem. Postaw na cholewkę wykonaną z tkanin syntetycznych szybkoschnących, które skutecznie odprowadzają wodę na zewnątrz. Nieco grubszy materiał świetnie sprawdzi się na wymagających przeszkodach. Buty OCR powinny też bardzo mocno trzymać się stopy. Decydują o tym sznurowadła. Idealnym rozwiązaniem są sznurowadła samozaciskowe. Jeżeli jednak decydujesz się na sznurowadła klasyczne, zwróć uwagę na to, czy są mocne, odporne na przetarcia i zerwanie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę