Stabilizatory na bark

(4)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
 

Stabilizator barku na naciągnięcia, przeciążenia i zwichnięcia

Do urazów barku dochodzi stosunkowo rzadko, jeżeli porównamy je z urazami innych stawów. Są jednak takie aktywności, które nadmierne go obciążają, np. tenis, golf czy sporty siłowe. Do uszkodzenia może dojść też na skutek wypadku, a więc nie musisz być sportowcem, aby doznać poważnej kontuzji. Stabilizator barku jest nieodzownym elementem leczenie powypadkowego i pooperacyjnego. Przyśpiesza powrót do sprawności, ale też chroni osłabiony jeszcze staw barkowy przed kolejnymi urazami. Łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.

Stabilizator barku jako usztywnienie i stabilizacja

Noszenie stabilizatora barku ogranicza ruch stawu, przez co przyśpiesza jego regenerację. Jednocześnie jednak umożliwia wykonywanie codziennych czynności, co przy braku usztywnienia może być niemożliwe ze względu na pojawiający się przy ruchu ból. Stabilizator barku oddziałuje więc na staw wielopłaszczyznowo – przyśpiesza leczenie, łagodzi ból, wzmacnia aparat więzadłowy stawu, wspomaga rekonwalescencję po zwichnięciu, naciągnięciu i przeciążeniu, wykazuje działanie przeciwzapalne i rozgrzewające, wyraźnie zmniejsza obrzęk. Stabilizatory na bark sprawdzą się też w profilaktyce. Polecamy je dla osób uprawiających sporty, nadmiernie obciążających górne partie ciała czy pracujących fizycznie.

Jaki stabilizator barku sprawdzi się najlepiej?

Najlepszym rozwiązaniem będzie stabilizator na bark i jednocześnie na ramię. Zapewnia on skuteczne i stabilne podtrzymanie, a dzięki elastycznemu zapięciu można łatwo regulować ucisk, aby perfekcyjnie dopasować stabilizator do swojej sylwetki. Decathlon poleca uniwersalne stabilizatory na bark, które sprawdzą się doskonale zarówno w celach profilaktycznych, jak i po przebytych urazach. Wykonane są z przewiewnego materiału, dzięki czemu skóra oddycha, a nadmiar wilgoci natychmiast jest odprowadzany. Ma to duże znaczenie u sportowców, którzy po urazach trenują w opasce. Sprawdź także stabilizatory nadgarstka, stabilizatory na kciuk, łokieć.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę