Odzież do narciarstwa biegowego

96 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Czapka narciarska XC S 900 dorośli
Zimowe okazje
INOVIK Czapka narciarska XC S 900 dorośli

39,99 zł 49,99 zł - 10 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kamizelka narciarska XC S 500 dla dzieci
Zimowe okazje
INOVIK Kamizelka narciarska XC S 500 dla dzieci

79,99 zł 119,99 zł - 40 zł

U Ciebie za 2 dni
Legginsy narciarskie dla dzieci
Najniższa cena
 

Odzież na narty biegowe – jak się ubrać na zimowe bieganie?

Wraz z nadejściem zimy zmienia się nasza aktywność, wybieramy inne sporty, którym uprawianiu sprzyja biała aura. Może być to np. narciarstwo biegowe, czyli połączenie biegania z jazda na nartach. Podobnie jak przy innych formach aktywności, potrzebować będziesz odpowiedniego stroju, aby zapewnić sobie komfort termiczny i długie godziny przyjemności.

Odzież na narty biegowe jest podobna do tej, którą wybrałbyś do biegania zimą. Nie powinna być za ciepła, jednak na tyle dobrze chronić przed mrozem, by nie pozwolić nam zmarznąć. Biegówki wymagają od nas również dużego wysiłku, dlatego temperatura naszego ciała wzrasta i zaczynamy się pocić. Aby tego uniknąć, należy wybrać takie elementy ubioru, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Najbliżej ciała bielizna termoaktywna

Bielizna do narciarstwa biegowego to bardzo ważny element garderoby dla narciarzy. Jest ona odpowiedzialna za ochronę przed chłodem i a jednocześnie umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Aby spełniała te dwa warunki, nie może być za lekka. Możesz wybrać bieliznę termoaktywną średnią lub ciepłą. Lekka bielizna termoaktywna nie sprawdzi się najlepiej przy niskich temperaturach, ponieważ nie chroni ciała przed wyziębieniem. Bielizna powinna się składać z długich spodni i koszulki z długim rękawem, dobrze przylegać do ciała, jednak nie może ograniczać ruchów.

Dla lepszej ochrony przed chłodem bluza

Nie wszyscy biegacze zakładają bluzy do narciarstwa zimowego. Zależy to zwykle od odporności na zimno oraz panujących warunków pogodowych. Jeżeli już się na nią decydujesz, wybierz bluzę narciarską wykonaną z lekkiego materiału o właściwościach oddychających, aby mogła transportować odprowadzaną przez bieliznę termoaktywną wilgoć ku górze.

Kurtka i spodnie do narciarstwa biegowego

Trzecia, najbardziej zewnętrzna warstwa to oczywiście kurtka do narciarstwa biegowego i spodnie. Postaw na odzież lekką, miękką i elastyczną. Kurtka powinna być wiatroszczelna, dobrze chronić przed chłodem i cechować się bardzo dobrą oddychalnością. Niektóre modele posiadają dodatkowo membranę, dzięki czemu zapewniają również ochronę przed śniegiem. Kurtka ta nie jest jednak materiałem wystarczająco elastycznym. Do kurtki dopasuje spodnie na biegówki. Muszą koniecznie być elastyczne i w żadnym stopniu nie krępować ruchów. Najlepszym wyborem będą legginsy z regulacją temperatury ciała.

Stwórz własny zestaw do narciarstwa biegowego z Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę