Sprzęt styl klasyczny

49 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Pokrowiec na narty Snowsport Prestige Ski Bag
Najniższa cena
SNOWSPORT Pokrowiec na narty Snowsport Prestige Ski Bag

99,00 zł 149,00 zł - 50,00 zł

Najniższa cena 149,00 zł

Narty biegowe dla dorosłych Rossignol Delta Sport R-Skin
Ostatnie sztuki
ROSSIGNOL Narty biegowe dla dorosłych Rossignol Delta Sport R-Skin

999,00 zł 1339,00 zł - 340,00 zł

Najniższa cena 1339,00 zł

Kijki biegowe Komperdell Nordic Classic 2021
Najniższa cena
KOMPERDELL Kijki biegowe Komperdell Nordic Classic 2021

99,00 zł 119,00 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 119,00 zł

Kijki narciarskie biegowe Gabel PX Plus NCS 2021
GABEL Kijki narciarskie biegowe Gabel PX Plus NCS 2021

139,00 zł 169,00 zł - 30,00 zł

Najniższa cena 169,00 zł

Kijki narciarskie regulowane Gabel Altaquota EF 2022
GABEL Kijki narciarskie regulowane Gabel Altaquota EF 2022

209,00 zł 269,00 zł - 60,00 zł

Najniższa cena 269,00 zł

 

Narty biegowe – przygotuj sprzęt!

Poprawia kondycję, rozwija i angażuje wszystkie grupy mięśniowe, wspiera sprawność fizyczną i pozwala poznać okolice – narciarstwo biegowe wciąż jest niedocenianym sportem, który pozostaje w cieniu innych sportów zimowych. Każdy, kto jednak dał mu szansę, docenia jego wszechstronność i kontynuuje treningi, nawet jeżeli uprawia narciarstwo biegowe tylko rekreacyjnie.

Aby móc zacząć, musisz skompletować odpowiedni sprzęt. Jeżeli już biegasz na nartach, sprawdź, czy przed kolejnym sezonem nie potrzebujesz nowych butów, kijków lub nart. Sprzęt się zużywa, dlatego warto wybrać taki, który został wykonany z wykorzystaniem solidnych materiałów, w związku z czym posłuży nam dłużej.

Biegówki w różnych wariantach

Nie za każdym razem wybierzemy takie same narty biegowe. Wszystko zależy od Twoich umiejętności, doświadczenia i terenu, po którym będziesz się poruszać. Jeżeli planujesz tylko spacerować i podziwiać okolice, najlepsze będą dla Ciebie narty śladowe, które są nieco szersze niż klasyczne narty biegowe. Doskonale radzą sobie na twardym śniegu. Dla początkujących biegaczy polecamy narty z łuską w środkowej strefie ślizgu.

Biegasz już od kilku sezonów? Robisz postępy i opanowałeś już technikę biegania? Twoje biegówki powinny być więc dłuższe, nawet 15-20 cm dłuższe niż wynosi Twój wzrost. Jeżeli biegasz po przygotowanych trasach, to najlepszym wyborem dla Ciebie będą węższe narty biegowe sportowe lub fitness.

Kijki i buty do nart biegowych

Buty do nart biegowych kupujemy zazwyczaj o rozmiar większe. Dzięki sznurowadłom można je dopasować do stopy. Początkujący powinni wybrać buty grubsze i sztywniejsze w celu lepszej ochrony stawu skokowego. Kolejny element wyposażenia to kije biegowe, im lżejsze i sztywniejsze, tym lepiej – większy komfort jazdy i tym samym mniejsze obciążenie.

To, jaki sprzęt powinieneś wybrać, warunkuje też technika jazdy. Zarówno przy technice klasycznej, jak też łyżwowej biegówki nie mogą być za sztywne i za miękkie. Ma to wpływ na jakość biegania, nieodpowiednio dobrany sprzęt utrudnia kontrolowanie nart, co w przypadku początkujących narciarzy może spowodować, że bardzo szybko się zniechęcą i nie będą robić postępów w nauce. Chcąc tego uniknąć, postaw na dobry sprzęt dostosowany do swoich umiejętności i techniki jazdy. Znajdziesz go oczywiście w sklepie Decathlon! Sprawdź także odzież do narciarstwa biegowego

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę