Sprzęt styl klasyczny

(37)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kijki biegowe XC S POLES 100 dla dzieci
Najlepiej oceniany
Kijki One Way Storm 2 Mag
ONE WAY Kijki One Way Storm 2 Mag

679,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Narty biegowe – przygotuj sprzęt!

Poprawia kondycje, rozwija i angażuje wszystkie grupy mięśniowe, wspiera sprawność fizyczną i pozwala poznać okolice – narciarstwo biegowe wciąż jest niedocenianym sportem, który pozostaje w cieniu innych sportów zimowych. Każdy, kto jednak dał mu szansę, docenia jego wszechstronność i kontynuuje treningi, nawet jeżeli uprawia narciarstwo biegowe tylko rekreacyjnie.

Aby móc zacząć, musisz skompletować odpowiedni sprzęt. Jeżeli już biegasz na nartach, sprawdź, czy przed kolejnym sezonem nie potrzebujesz nowych butów, kijków lub nart. Sprzęt się zużywa, dlatego warto wybrać taki, który został wykonany z wykorzystaniem solidnych materiałów, w związku z czym posłuży nam dłużej.

Biegówki w różnych wariantach

Nie za każdym razem wybierzemy takie same biegówki. Wszystko zależy od Twoich umiejętności, doświadczenia i terenu, po którym będziesz się poruszać. Jeżeli planujesz tylko spacerować i podziwiać okolice, najlepsze będą dla Ciebie narty śladowe, które są nieco szersze niż klasyczne narty biegowe. Doskonale radzą sobie na twardym śniegu. Dla początkujących biegaczy polecamy narty z łuską w środkowej strefie ślizgu.

Biegasz już od kilku sezonów? Robisz postępy i opanowałeś już technikę biegania? Twoje biegówki powinny być więc dłuższe, nawet 15-20 cm dłuższe niż wynosi Twój wzrost. Jeżeli biegasz po przygotowanych trasach, to najlepszym wyborem dla Ciebie będą węższe narty biegowe sportowe lub fitness.

Kijki i buty do nart biegowych

Buty do nart biegowych kupujemy zazwyczaj o rozmiar większe. Dzięki sznurowadłom można je dopasować do stopy. Początkujący powinni wybrać buty grubsze i sztywniejsze w celu lepszej ochrony stawu skokowego. Kolejny element wyposażenia to kije biegowe, im lżejsze i sztywniejsze, tym lepiej – większy komfort jazdy i tym samym mniejsze obciążenie.

To, jaki sprzęt powinieneś wybrać, warunkuje też technika jazdy. Zarówno przy technice klasycznej, jak też łyżwowej biegówki nie mogą być za sztywne i za miękkie. Ma to wpływ na jakość biegania, nieodpowiednio dobrany sprzęt utrudnia kontrolowanie nart, co w przypadku początkujących narciarzy może spowodować, że bardzo szybko się zniechęcą i nie będą robić postępów w nauce. Chcąc tego uniknąć, postaw na dobry sprzęt dostosowany do swoich umiejętności i techniki jazdy. Znajdziesz go oczywiście w sklepie Decathlon! Sprawdź także odzież do narciarstwa biegowego

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę