Sprzęt narciarski 458 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Kijki narciarskie dla dzieci Wedze push pin
Najniższa cena
Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100
Koniec serii
WEDZE Buty narciarskie męskie Wedze 580 flex 100

699,99 zł 819,99 zł - 120 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Narty HAMAX dla dzieci
Sportowe prezenty
HAMAX Narty HAMAX dla dzieci

169,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kijki narciarskie Wedze Boost 500 Grip
Buty narciarskie damskie Wedze 580 flex 80
Koniec serii
WEDZE Buty narciarskie damskie Wedze 580 flex 80

699,99 zł 819,99 zł - 120 zł

U Ciebie za 8 dni
 

Sprzęt narciarski – narty, buty narciarskie i kije

Sprzęt narciarski składa się z kilku podstawowych elementów. Są to narty o odpowiedniej długości, buty narciarskie dopasowane do stopy, wiązania narciarskie i kije, które pomagają szczególnie początkującym narciarzom. Zastanawiając się, czy lepiej wypożyczyć sprzęt narciarski czy kupić, należy odpowiedzieć sobie kilka kluczowych pytań. Jak często jeździsz na nartach?Czy zależy Ci na dobrze dopasowanym sprzęcie czy jesteś w stanie zaakceptować często niemałe niedoskonałości?Czy kwestie higieniczne są dla Ciebie równie ważne jak jakość sprzętu?Jakie są Twoje możliwości finansowe? Coraz więcej osób, również początkujących narciarzy, decyduje się na własny sprzęt narciarski. Wynika to z ich świadomości, że w wypożyczalni nie znajdą idealnie dopasowanych butów i nart, które będą mogli samodzielnie wybrać. Co więcej, cena wypożyczenia sprzętu jest często nieadekwatna do jego jakości, a patrząc z perspektywy czasu, sami przekonamy się, że przez kilka sezonów zapłaciliśmy więcej, niż kosztowałby nas nowy sprzęt narciarski.

Narty odpowiadające Twoim umiejętnościom

Narty nie mogą być zbyt krótkie, ale też nie mogą równać się wzrostowi narciarza. Początkujący powinni wybrać narty sięgające do brody, będą krótsze niż ich wzrost o ok. 15 cm. W przypadku doświadczonych narciarzy mogą być dłuższe, niektórzy decydują się nawet na narty, które są niewiele dłuższe od ich wzrostu, różnica jest praktycznie niezauważalna. Należy jednak uważać, aby narty nie były za krótkie, ponieważ będą niestabilne i trudniej będzie utrzymać na nich równowagę. Z kolei przy długich nie tak łatwo jest skoordynować ich ruch z ruchem ciała.

Buty narciarskie – w swoich wygodniej

Na pewno decydując się na własne buty narciarskie, możemy je idealnie dopasować do rozmiaru i anatomii swojej stopy, co niweluje ryzyko wystąpienia bólu podczas długiej jazdy. Ponadto, są to buty noszone tylko przez nas, ze względów higienicznych jest to z pewnością znacznie lepsza opcja. Wybierając rozmiar butów narciarskich, trzeba pamiętać, aby palce miały swobodę ruchów. Pięta z kolei musi być dobrze usztywniona, aby zapobiec poważnym kontuzjom. Buty narciarskie mają kilka stopni twardości – miękkie dla początkujących, średnie dla amatorów białego szaleństwa, twarde dla profesjonalistów.

Kijki narciarskie – czy ich potrzebujesz?

Zapewniają stabilność, odciążają mięśnie, pomagają utrzymać równowagę oraz prawidłowo wykonywać skręt. Kijki narciarskie to bardzo dobra inwestycja, która pomaga w rozwoju na zimowych stokach. Sprawdź również inne akcesoria narciarskie w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę