Sprzęt narciarski

(228)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Sprzęt narciarski – narty, buty narciarskie i kije

Sprzęt narciarski składa się z 3 podstawowych elementów. Są to narty o odpowiedniej długości, buty narciarskie dopasowane do stopy i kije narciarskie, które pomagają szczególnie początkującym narciarzom. Zastanawiając się, czy lepiej wypożyczyć sprzęt narciarski czy kupić, należy odpowiedzieć sobie kilka kluczowych pytań. Jak często jeździsz na nartach?Czy zależy Ci na dobrze dopasowanym sprzęcie czy jesteś w stanie zaakceptować często niemałe niedoskonałości?Czy kwestie higieniczne są dla Ciebie równie ważne jak jakość sprzętu?Jakie są Twoje możliwości finansowe? Coraz więcej osób, również początkujących narciarzy, decyduje się na własny sprzęt narciarski. Wynika to z ich świadomości, że w wypożyczalni nie znajdą idealnie dopasowanych butów i nart, które będą mogli samodzielnie wybrać. Co więcej, cena wypożyczenia sprzętu jest często nieadekwatna do jego jakości, a patrząc z perspektywy czasu, sami przekonamy się, że przez kilka sezonów zapłaciliśmy więcej, niż kosztowałby nas nowy sprzęt narciarski.

Narty odpowiadające Twoim umiejętnościom

Narty nie mogą być zbyt krótkie, ale też nie mogą równać się wzrostowi narciarza. Początkujący powinni wybrać narty sięgające do brody, będą krótsze niż ich wzrost o ok. 15 cm. W przypadku doświadczonych narciarzy mogą być dłuższe, niektórzy decydują się nawet na narty, które są niewiele dłuższe od ich wzrostu, różnica jest praktycznie niezauważalna. Należy jednak uważać, aby narty nie były za krótkie, ponieważ będą niestabilne i trudniej będzie utrzymać na nich równowagę. Z kolei przy długich nie tak łatwo jest skoordynować ich ruch z ruchem ciała.

Buty narciarskie – w swoich wygodniej

Na pewno decydując się na własne buty narciarskie, możemy je idealnie dopasować do rozmiaru i anatomii swojej stopy, co niweluje ryzyko wystąpienia bólu podczas długiej jazdy. Ponadto, są to buty noszone tylko przez nas, ze względów higienicznych jest to z pewnością znacznie lepsza opcja. Wybierając rozmiar butów narciarskich, trzeba pamiętać, aby palce miały swobodę ruchów. Pięta z kolei musi być dobrze usztywniona, aby zapobiec poważnym kontuzjom. Buty narciarskie mają kilka stopni twardości – miękkie dla początkujących, średnie dla amatorów białego szaleństwa, twarde dla profesjonalistów.

Kijki narciarskie – czy ich potrzebujesz?

Zapewniają stabilność, odciążają mięśnie, pomagają utrzymać równowagę oraz prawidłowo wykonywać skręt. Kijki narciarskie to bardzo dobra inwestycja, która pomaga w rozwoju na zimowych stokach. Sprawdź również inne akcesoria narciarskie w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę